Skocz do zawartości

Nowe opłaty ubezpieczeń: OC , NNW , AC


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ArKos napisał:

 auto ma w lutym rok i niespełna 10kkm przebiegu.

Moje  z Axy

 

Wartość: 48200 zł 

OC Plus 
785 zł/ rok

 

Pakiet OC+AC 
1845 zł/ rok raty od 532,75 Zł 
✓ 
✓ 
Europa 
Stala 
serwisASO 

 

Pakiet OC+AC 
1526 zł/ rok 
raty od 441 Zł Dla Ciebie 
✓ 
✓ 
Polska 
warsztat 
zamienniki 

 

Arek ,kaj to jeździsz tak dużo , moje 7 lat i 44 tyś 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to jakoś fest tanio.

Ja miałem jako 5 latka wartość Mokki według AC 54.500 a składkę mi naliczyli 2800 z groszami... Też PZU.

Mam full zniżki w AC i OC. Ciekawe, bo być może to zależy od regionu kraju - mam na myśli szkodowość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ArKos napisał:

Ciekawe, bo być może to zależy od regionu kraju - mam na myśli szkodowość itp.

Ubezpieczyciel przy wycenie pyta o kod pocztowy - to jest na pewno jeden czynnik wpływający na stawkę.

Garaż indywidualny / wspólny / ulica - to kolejne pytanie. Więc na pewno kwoty się różnią i to znacznie nawet jeśli auta mają tę samą wartość i identyczny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mam kontrargument...

Miałem 3000zł bez jakichś grosików pakiet AC/OC na Mokkę. Wartość auta z faktury zakupu 80.000

Mam Karoq, wartość z faktury zakupu 109.000 i pakiet AC/OC uwaga uwaga: 2980,-

Różne ceny samochodów, a jak wiadomo wartość auta ma istotne znaczenie przy AC.

Teraz kombinujemy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ArKos napisał:

Różne ceny samochodów, a jak wiadomo wartość auta ma istotne znaczenie przy AC.

Teraz kombinujemy dalej...

Marka auta ma znaczenie.... To by znaczyło że Mokkę tacy różni zawijali chętniej niż Karoq'a ? Nie chce mi się wierzyć. A może Mokka była chętniej rozbijana i ze statystyki wychodziło, że AC musi być wyższe.

Myślę, że porównanie w odstępie kilku lat i zapewne u różnych ubezpieczycieli może nie być miarodajne w 100%. Trzeba by zrobić porównanie "tu i teraz". Panie ubezpieczycielu, mam nówkę Mokkę wartość 80 tys i nówkę Karoq'a wartość 109 tys., poproszę o ofertę na pełny pakiet na Mokkę i na Karoq'a. Mam nadzieję, że wtedy wyszło by to co podpowiada logika, czyli oferta na Mokkę byłaby w przybliżeniu proporcjonalnie niższa niż na Karoq'a 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności