Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, ArKos napisał:

W ASO powiedzą że nie. A za oceanem w takiej samej skrzyni co 30.000 mil czyli ok. 55.000 km.

Wymieniać co 60 tys. i nie słuchać głupiej gadki, że nie trzeba albo się nie przewiduje.

Spoko, dzięki. A jaki olej w zwiazku z tym polecasz? Pytam bo chcę coś godnego uwagi i polecałeś tu gdzieś TITAN Sintofluid 75w90 a na olejefuchs.pl polecają TITAN SINTOFLUID FE 75W w skrzyniach po roku 2012. A taki będzie odpowiedni MOTUL MOTYLGEAR 75W90 ? Dekoder vin pokazuje mi informację dot. skrzyni: (M7Y) M32 GEN 1/2 Manual. To jaka jej pojemność będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poprzeglądał forum, to byś znalazł, że Fuchs Titan Sintofluid 75W90, bo było chyba z pierdylion razy o tych wymianach oleju w skrzyni.

I o tym, że były 2 rodzaje M32 też byś znalazł. I o tym, że do starej wchodzi 2,4 a do nowej 1,8 też byś znalazł. I że nadstan lekki warto zrobić też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 16:18, ArKos napisał:

I o tym, że do starej wchodzi 2,4 a do nowej 1,8 też byś znalazł

Sorki faktycznie było wiele razy ale do końca nie jestem pewien czy mam starą wersję czy nową. rok prod. listopad 2013, rok modelowy 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , jestem nowym forumowiczem i szczęśliwym posiadaczem Mokki X 4x4 z silnikiem w benzynie 1,4  112 KW w automacie  rocznik 2016 . Przebieg 114 tyś. Olej w skrzyni nie był wymieniany . Moje pytanie czy przy tym przebiegu wymieniać olej w skrzyni i czy to jest bezpieczne. Pozdrawiam forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć. Od kilku tygodni żona jeździ mokką (1.4 turbo 4x4 (B14Net) z 2014r. przebieg 140 tys.) Nwm czy olej w skrzyni w ogóle był zmieniany. Przed napisaniem tego postu poświęciłem kilka godzin na poczytanie forum (i jak ktoś tam wcześniej napisał "im więcej, tym gorzej"). Tak jak piszecie,  najlepiej zalać olej Fuchs Titan Sintofluid 75W80. Jednak  na ostatnich stronach pojawiają się też informacje Fuchs Titan Sintofluid 75W90,  ale w tej specyfikacji wszędzie "wyskakuje mi" FUCHS TITAN SINTOPOID 75W90.  Coś się zmieniło w temacie, czy to po prostu "przejęzyczenie"?

Mechanik stwierdził, że on zawsze leje ravenola, a jeśli chcę inny, to żebym sam "ogarnął".  Dlatego pytam. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności