Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Łewap napisał:

czy jeśli kupię 3 litry Titana to mi to wystarczy niezależnie od posiadanej skrzyni?

Spokojnie, nie rozpędzaj się... Titan jest do MANUALNYCH skrzyń. Wlej go, na drugi dzień będziesz wymieniał skrzynię.

Do automatu ma być Dexron VI i na statyczną wymianę powinno wystarczyć ok. 4 litry. Proponowałbym olej kupić w ASO. Bałbym się podróbek olejów i ew. awarii skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wraz z olejem robiło Aso. Usługa chyba nie była droga 180 zl z olejem więc nie ma sensu oszczędzać na swoim oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy o automatach to przede wszystkim w nich trzeba wymieniać olej. Ale @ArKos ma lepszą wiedzę więc może potwierdzi lub zdementuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM w USA zaleca wymianę oleju w automacie co 30.000 mil czyli ok. 55.000km. U nas przyjęło się 60kkm jak w manualnej. Z całą pewnością automat z wymienianym regularnie olejem pojeździ ze 2 rqazy dłużej od takiego, który po latach i dziesiątkach kkm ma fabryczny olej.

Nie ma oleju, który przez całe życie podzespołu do którego go wlano, będzie w stanie smarować, chłodzić i czyścić. Nie ma. A ASO niech mówi co chce.

W Chevroletach sprzedawanych do niedawna w naszych salonach dealerskich (np. Cruze, Trax, Aveo) są stosowane skrzynie F17. W Oplach też. Te same. I Chevrolet przewiduje wymianę oleju co 60kkm (jest to w instrukcji serwisowej) a Opel w identycznej skrzyni nie przewiduje wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update...

Dziś w ASO ogarnęło mnie przeażenie. Konsultanci ds. serwisu doszukali się w instrukcjach, że w mojej skrzyni jest również filtr oleju, który przy zmianie oleju również bezwzględnie należy wymienić a to wymaga wymontowania skrzyni i pochłonie conajmniej 6 roboczogodzin, sama wymiana oleju zajmuje 0,7 roboczogodziny. Koszty przekroczą więc grubo ponad 1000zł. Jakby tego było mało to gdybym się zdecydował to będą to robić pierwszy raz, bo jeszcze nikt z Mokką ani manualną ani automatyczną nie był na wymianie.

I tu Arkos pytanie do Ciebie, czy ten filtr faktycznie trzeba wymienić, czy mogę się uprzeć na samą wymianę oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz konsultantom, aby bardzo dokładnie zagłębili się w lekturę. Z tego co pamiętam, jest mowa o WYMOGU wymiany filtra w wypadku naprawy skrzyni biegów, czyli jej fizycznego rozpołowienia.

Przy standardowej wymianie oleju nie ma wymogu wymiany filtra.

Dosłownie był tam zapis mniej więcej tej treści: "przy poważniejszych naprawach skrzyni biegów, wymagających ingerencji w podzespoły wewnętrzne wymagana jest wymiana filtra oleju". Coś w ten deseń.

Nigdy nie słyszałem, żeby przy zwykłej wymianie oleju ktoś się upierał na filtr... Owszem, w RWD np. Omega czy Senator, wymieniało się filtr oleju przy wymianie oleju, bo był dostępny po zrzuceniu miski olejowej skrzyni i dostęp do niego nie wymagał rozmontowywania skrzyni. Miskę i tak trzeba było zdemontować żeby spuścić olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

700zl za wymianę oleju w skrzyni automatycznej w serwisie to dużo czy tak sobie, sama robota 350 reszta olej w zależności ile wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności