Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Arek spokojnie ...to normalne, że nikt nowy nie będzie chciał czytać wszystkich postów:)

Przerabiałem to z kolegami przez kilkanaście lat w klubie opla vectry:)

Możesz spróbować założyć zakładke "porady" i tam umieszczać najważniejsze sprawy albo w pierwszym poście tego tematu umieść info jaki olej do czego:)

A koledze zacytuje Twoje słowa co do wymiany oleju w automacie :)

cyt. " Do automatu ma być Dexron VI i na statyczną wymianę powinno wystarczyć ok. 4 litry. Proponowałbym olej kupić w ASO. Bałbym się podróbek olejów i ew. awarii skrzyni.  "

Ja do mojej poprzedniego auta którym jeździłem 13 lat  lałem tylko MOTUL zakupiony w ich firmie w Krakowie. (wysyłka gratis)

Możecie sobie sprawdzić sami  co polecają do Mokki

https://www.motul.com/pl/pl/lubricants/recommendations/990e7d5be72b915d5ca1dc57d8965b3d?type_name=Mokka+X+1.4+Turbo+(103+kW)+4x4+(2016-+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, przemk0 napisał:

Arek spokojnie ...to normalne, że nikt nowy nie będzie chciał czytać wszystkich postów:)

Przerabiałem to z kolegami przez kilkanaście lat w klubie opla vectry:)

Możesz spróbować założyć zakładke "porady" i tam umieszczać najważniejsze sprawy albo w pierwszym poście tego tematu umieść info jaki olej do czego:)

A koledze zacytuje Twoje słowa co do wymiany oleju w automacie :)

cyt. " Do automatu ma być Dexron VI i na statyczną wymianę powinno wystarczyć ok. 4 litry. Proponowałbym olej kupić w ASO. Bałbym się podróbek olejów i ew. awarii skrzyni.  "

Ja do mojej poprzedniego auta którym jeździłem 13 lat  lałem tylko MOTUL zakupiony w ich firmie w Krakowie. (wysyłka gratis)

Możecie sobie sprawdzić sami  co polecają do Mokki

https://www.motul.com/pl/pl/lubricants/recommendations/990e7d5be72b915d5ca1dc57d8965b3d?type_name=Mokka+X+1.4+Turbo+(103+kW)+4x4+(2016-+)

Dzieki za odpowiedź, a co do poprzedniego postu to po prostu przeoczyłem nie ma się co unosić. Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

motul to górna półka jak liquy moly.

osobście stosowałem w poprzednim aucie przez 13 lat :)

na jesień wszystkie płyny w buicku zmienie na motul ;)

Na stronie motul kraków mozesz sobie dobrac motula do mokki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich :) Opel Mokka 1.6 benzyna z 2015 roku, skrzynia prawdopodobnie D16, w dekoderze vin nie pokazuje jaka skrzynia. Czy w tej skrzyni jest korek spustowy oleju? Czy trzeba spuszczać przez podstawę, wymienić na nową uszczelkę, złożyć wszystko i zalać nowy olej? Jaki olej jest polecany do tej skrzyni? 75w90 czy 75w85? Problem w aucie jest taki, że czasem ciężko wbić bieg, przebieg to 50 tys km, dlatego myślę, że wymiana oleju nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 18:14, ArKos napisał:

Najpierw regulacja linek. Mogą być wyrobione po stronie wybieraka skrzyni.

Olej wymienia się demontując miskę olejową. Przy montażu nowa uszczelka i 2l oleju potrzebne.

Czy zakleszczanie się 1 biegu i wstecznego może mieć związek z tymi linkami lub za małą ilością oleju? Miałem się zabierać za wymianę oleju w skrzyni D16 ale w ostatnich dniach nasila się problem, że czasem nie można wybić z wstecznego lub 1 biegu na luz. W momencie zakleszczenia puszczam sprzęgło do momentu jak auto zaczyna ruszać, wciskam jeszcze raz i bieg wtedy normalnie wyskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności