Skocz do zawartości

Czujniki TPMS


Gość Geksus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WiecznySzperacz
29 minut temu, vitoldo napisał:

Wygląda na to, że testy pod tym kątem też zostały zrobione. Wyniki są w miarę zgodne z tym co podpowiada mi intuicja i logika:

https://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-opony-z-przodu-czy-z-tylu-testy-michelin-adac-i-oamtc

 

 

Zmiennych jest tyle, że naprawdę ciężko podjąć decyzję. Wszystko ma plusy i minusy. :) 

Zwykły kowalski nie odczuje różnicy pomiędzy 8mm na przodzie i 6mm na tyle. Dynamiczny i agresywny może w naprawdę trudnych warunkach.

 

Ja zdanie podtrzymuję i nie zmieniam lepiej zmieniać częściej by różnica była jak najmniejsza i opony jak najlepsze. 1.6mm to głębokość bieżnika która dyskwalifikuje z dalszej eksploatacji. Osobiście nie używam opon z bieżnikiem poniżej 3mm(lato)nie zamontuje takich ale do tego poziomu będę używał, w deszczu już i tak trzeba uważać. W przypadku opon zimowych dla mnie minimum jakie może być by zamontować opone na moim pojeździe to 5mm. Są klienci którzy montują takie które mają 3mm bo przecież do 1.6 daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniec końców zakupiłem sobie takie czujniki i taki aktywator. Auto je rozpoznaje więc są kompatybilne.

Koła jadę zmienić w czwartek i wtedy się okaże czy felgi dobrałem prawidłowo choć na 99.9% jestem pewien, że tak (7,5x18 5x105 ET38 56.6mm)

 

1940579123_2020-04-1017_01_55.thumb.JPG.4c53eb98228c1bfca2903d8e3098e6be.JPG954878433_2020-04-1017_02_51.thumb.JPG.fe9d7bc19fef7b85d63c22d02402b40f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 13.04.2020 o 13:30, vitoldo napisał:

Koniec końców zakupiłem sobie takie czujniki i taki aktywator. Auto je rozpoznaje więc są kompatybilne.

Koła jadę zmienić w czwartek i wtedy się okaże czy felgi dobrałem prawidłowo choć na 99.9% jestem pewien, że tak (7,5x18 5x105 ET38 56.6mm)

 

1940579123_2020-04-1017_01_55.thumb.JPG.4c53eb98228c1bfca2903d8e3098e6be.JPG954878433_2020-04-1017_02_51.thumb.JPG.fe9d7bc19fef7b85d63c22d02402b40f.JPG

Za mną kolejna przekładka. Letnie mam 18 natomiast zimowe 16. Używam tego przyrządu jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Czy orientuje się ktoś , który bezpiecznik odpowiada za czujniki TPMS w oponach??

Kalibrowałem wszystkie czujniki i nadal wyskakuje mi błąd i zaczyna mnie irytować.

czy wyjęcie bezpiecznika , który odpowiada za wyświetlanie komunikatu załatwi sprawę?? 
Szukałem w instrukcji oraz w tabeli bezpieczników ale nic nie ma powiązanego z tym tematem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mariusz-m138 napisał:

czy wyjęcie bezpiecznika , który odpowiada za wyświetlanie komunikatu załatwi sprawę?? 

Nie.

 

19 godzin temu, mariusz-m138 napisał:

Czy orientuje się ktoś , który bezpiecznik odpowiada za czujniki TPMS w oponach??

A czy na manetce zostało poprawnie wybrane "nośność opony" względem ciśnienia panującego w kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj zmieniałem koła letnie 18 na zimowe 16. Dokonałem kalibracji. Trzy koła przeszły ok natomiast zatrzymało się na lewej tylnej stronie. Taka sama sytuacja wystąpiła wiosną. Też na lewej tylnej stroni się zatrzymało. Wiosną myślałem, że to wina czujnika lecz dziś sytuacja się powtórzyła i coś mi nie gra. Ponoć nad nad nadkolem jest antena i ona może szwankować. Może Ktoś w/w sytuacji pomoże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności