Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, godz 9  przyjechałem na wymianę olejów 1%  pan Grzesiu pyta co robimy olej castrol edge 5w/30 brak pytań skrzynka  Fuks a po co odpowiedż bo lepszy wiadomo było pisane dziś 20 grudzień.A pierwszy przegląd 12 stycznia  pytanie krótki ostęp czasu może dziś zrobić  odpowiadam nie ma problemu. A te stuki co występują przy skręcie wspomniałem ze co raz bardziej się nasilają Miły Grzesiu zanotował . Pierwsza i nie ostatnia kawa bo było 3  darmowe. U Muchy  i Kanclerza płatne.Czekam czekam pan prosi na halę napraw młody mechanik mówi że cieknie olej na skrzyni biegów na połówce że trza rozbierać do uszczelnienia. olej widoczny na osłonie silnika i nie będzie wymieniał teraz a dopiero JAK W RAMACH GWARANCJI  uszczelnią .Pytanie da rady jeszcze pojeżdzić tak bo krople oleju  są na łączeniu w niewielkim stopniu. odpowiedż  na kiedy w Styczniu. A TE stuki pan jadąc na halę też przyuważył  następna kawa  głodny bez śniadania walę na stacje aby co wszamać. kawa ,papieros za papierosem  Godz 13,30  serwisant stwierdza że ciężko zlokalizować stuki  być może maglownica  lub coś tam jeszcze..Ponieważ  jestem spokojnego charakteru nie wdaję się w polemikę i umówiony jestem na 8 Stycznia na naprawę. Ciekaw jestem czy mi się należy auto zastępcze bo widziałem ceny co z nóg powala. Był w salonie gościu  mechanik z Opla Gliwice i po rozmowie przy kawie powiedział mi że ten oplowski olej do skrzyni i silnika jest faktycznie gówniany i dobrze zrobiłem że mam swoje oleje i fabryka leje 1,8l do skrzynki a lepiej dać więcej .tylko ile BO MECHANICY trzymają się zasad  a mówił tak ja Arkos  to opisał .brak mi tego GÓRU  w tym serwisie  Na tym koniec .przyjemnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie do ciebie Arku czy dadzą sobie radę z uszczelnieniem skrzyni tam gdzie robiłeś ,dobrze że ten młody zdjął osłonę olej leci na koszt chyba firmy ale mam swój Czy mają zrobić ponad stan 1.8l  wiem że pisałeś 1,8l a też zalecasz więcej. Sprawą stuków ciężko coś dla nich zlokalizować też to wyczuli. Termin 8 styczeń a jak z ewentualnym pozostawieniem auta.Muszę być przygotowany z kanapkami lub stacja DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą sobie radę. 

2 litry niech wleją - to będzie 0,2l nadstanu, w sam raz.

Logiczne, że auto trzeba zostawić... demontaż skrzyni, uszczelnienie skrzyni, montaż i geometria nie potrwają 10 minut.

Dziękuje za słowa otuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 miałem 18,900km i powiem że teraz jak uszczelnią mi skrzynię to olej mój a ich robocizna bo i tak muszą spuścić olej który jak sądzę ich w tym przypadku byłby darmowy ,chyba że z powrotem by wlali. Ale z których naprawdę dobrych mechaników to stosuje.chyba że u Janusza w stodole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry czy niedobry mechanik: należy stosować się do biuletynu technicznego. Mechanik nie zapłaci z własnej kieszeni za nowy olej, bo nie przewiduje się w takim wypadku jego wymiany. Wlewany jest ten, który był i dokonuje się uzupełnienia stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry czy niedobry mechanik: należy stosować się do biuletynu technicznego. Mechanik nie zapłaci z własnej kieszeni za nowy olej, bo nie przewiduje się w takim wypadku jego wymiany. Wlewany jest ten, który był i dokonuje się uzupełnienia stanu.

Arku jest to zrozumiałe jak budowa cepa, ale w tym przypadku jak dam mój to robocizna  mechanika odpada koniec tego tematu .po wymianie napiszę co nie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wczoraj punktualnie podstawiłem w aso konsultant powiedział że dziś zadzwoni i nic wczoraj wróciłem autobusami dzwonię 2x i i słyszę że odzwonią 16,30 informacja że należy mi się od wczoraj auto zastępcze  normalnie gotuje się we mnie na temat auta nic nie wiadomo bo nie ma mechanika a jutro mi dadzą znać.OJ TAM KOGOŚ BRAKUJE . a pani co się zajmuje opiniami na temat usług to się dziwi czemu nie daję najwyższej punktacji na powyższą usługę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności