Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Pod koniec tego miesiąca wypadnie mi zrobić pierwszy przegląd gwarancyjny moją Mokką X z 2018r.

Mam pytanie.. Jaki serwis byście polecili na Pomorzu (Trójmiasto)? W listopadzie wymieniłem olej przy 3,5tys. km. Obecnie mam przejechane ok. 7tys. (51% żywotności oleju).

Ile pieniążków wg Was (chodzi mi o górną granicę) powinienem przygotować w kieszeni , za taki przegląd?

Czy powinienem też zwrócić się z wymianą oleju w skrzyni, jak czytałem na tym forum w niejednym wątku?

A.. i zauważyłem jedną 'frapującą' rzecz, chyb a po wymianie opon na letnie.. Jak jadę na jakichś nierównościach to przy każdej zaliczonej nierówności ( np. płyty jumb, tłuczeń) to kierownicę zaciąga w lewo.

Ale jak jadę po np. drodze asfaltowej to nic się nie dzieje.. Mieliście tak? Czy mam (mogę) to reklamować przy najbliższej wizycie w ASO?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju w silniku  bym nie wymieniał nie ma sensu. jak by pokazywało z 10 % to mozesz rozważayć wymiane przy przeglądzie. 

Co do oleju w skrzyni to mozesz poczekać tak do 30 tysi nalotu. Ja  przynajmniej do takiego poczekam z wymianą. 

Moja bedzie miała drugi przegląd miec w lipcu ( nalotu 15 tysi ) i puki co ze skrzynia nic się nie dzieje. Fakt ogólnie to jest głosna skrzynia ( Arkos juz kiedys o tym pisał ) wszelkie klikania, załączanie biegów rozłączanie jest słyszalne ( tak jest od nowości) ale objawów by cos niepokojacego się działo nie ma. Jak by ktoś moze strzelał ze sprzęgła pałował silnik i ogólnie szalał jak wariat to może szybko by ja załatwił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 16:10, vitoldo napisał:

A ciśnienie sprawdziłeś dokładnie tak na wszelki wypadek? Bo założenie, że jak wyjeżdżasz z zakladu po wymianie opon to masz właściwe ciośnienie, jest założeniem na wyrost.

Oczywiście, ciśnienie sprawdzone.. Kalibracja też wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówię się zatem do jakiegoś serwisu ASO w Trójmieście i ewentualnie zapytam, co oni sądzą nt. wymiany oleju w skrzyni.

W zasadzie staram się 'delikatnie' zmieniać biegi.. Na razie nie ma tragedii, jedynie jak jadę to niemal za każdym razem problem jest tylko z wrzuceniem 3 biegu..

Po prostu nie wchodzi miękko, tylko czuć lekkie zacięcie jak wrzucam z 2-ki..  A jak już wrzucę 3-kę i dam potem na luz, i z powrotem na 3-kę to nie ma tego oporu.

Takie moje spostrzeżenie.. Reszta biegów OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aso nic nie sądzą, zapytają czemu pan wymienia olej w skrzyni  powiedz że tak chcesz tym sposobem przedłużasz żywotność skrzynki a i olej jest lepszy niech ci pokażą jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to już po przeglądzie. Oczywiście nic nie zauważono nietypowego, tym b. niepokojącego. Zacytuję: "Przecież to nowe auto" :)

Ale nie odpuściłem.. Po dłuższej rozmowie, udało mi się przekonać, żeby przejechać się z serwisantem.

No i oczywiście, że tak no zauważył, że delikatnie ściąga w jedną stronę an nierównościach, ale jak na normalnej drodze nie ściąga to on nic tu na razie nie zrobi. A skrzynia.. No cóż, skrzynia 3 wałkowa, więc przejście z 1-go na 2-drugi może się tak objawiać.

Olej oczywiście mogę wymienić nawet na swój, tylko po co? Kiedyś podobno te ich oleje były gorsze, ale teraz nie mają takich przypadków z ich uszkodzeniami. Zmiana na inny to tylko marketing, koniec cytatu.

Poczekam do następnej wymiany oleju w silniku i wymienię mimo wszystko.

Czy 2 litry wystarczą?

Mi w zasadzie zasugerowali 2-krotność (zlanie starego, wlanie i zlanie nowego i ponowne wlanie nowego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności