Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ciekawostka :)

Wczoraj w ASO wymieniałem olej (pierwszy przegląd) , zakupiłem swój tj. CASTROL Edge 5W-30 C-3, na specyfikacji Dexsos 2.

Pan z serwisu zapisał mi w książce serwisowej adnotacje Olej klienta.

Poprosiłem go żeby dopisał mi przy tej adnotacji nazwę oleju, który wlali, a który im przywiozłem.

 

W odpowiedzi usłyszałem: że ASO właściwie to powinno lać tylko Dexsos 1 bo tak też mówi instrukcja gwaranta i można stracić gwarancje standart oraz flexcare.

 

Wpisał mi oczywiście w książeczce tak jak prosiłem ale na zleceniu poprosił żebym podpisał mu, że taki olej ( tj. Castrrol ....) został wlany na moją prośbę a powinien zostać wlany Dexos 1.

 

I co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexos 1 jest zalecany do silników z rodziny LE2 czyli 1,4T 150kM z Astry J. Mokka na w książeczce obsługi wpisany olej - specyfikację, nazwę itp.

Strona 232:

 

Zalecane płyny, środki smarne i części

Zalecane płyny i środki smarne

Należy korzystać wyłącznie z produktów spełniających wymogi specyfikacji.

 

Nie pisze nic, że musi być z ASO. Ma spełniać specyfikację.

 

Strona 237: załącznik.

Nie ma zaznaczonego Dexosa 1 więc niech sp***** ze straszeniem o utracie gwarancji.

scr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strona 237: załącznik.

Nie ma zaznaczonego Dexosa 1 więc niech sp***** ze straszeniem o utracie gwarancji.

 

Tak też mu powiedziałem , ale niestety nie posłuchał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przegląd okresowy wraz z wymianą oleju planowo mam w listopadzie br, a już wyskoczył komunikat "wymień olej" żywotność 4%, jeżdżę normalnie jak co dzień, Dzwoniłem do serwisu, miły Pan po moich uwagach stwierdził, że w silniku 1,4 miedzy przeglądami okresowymi taki komunikat  się pojawia i trzeb wymienić, ale jak usłyszał że mam 1,6 i w listopadzie następną wizytę to się zdziwił, powiedział, można tak dojechać do przeglądu w tym silniku i nic sie nie dzieje. Nimieniej umowilem sie na wymianę , auto na gwarancji to nigdy nic nie wiadomo. Tylko dziwi fakt tak wczesnego komunikatu. Wycieków nie ma, bagnet mokry w zakresie książkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pisane mnóstwo razy. Sterownik silnika ma algorytm obliczający degradację oleju m.in. na podstawie czasu, sposobu i długości jazd, tzw. zimnych startów, temperatury silnika itp itd. Znam przypadki, że wywalił wymianę oleju po 7kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ArKos napisał:

Było pisane mnóstwo razy. Sterownik silnika ma algorytm obliczający degradację oleju m.in. na podstawie czasu, sposobu i długości jazd, tzw. zimnych startów, temperatury silnika itp itd. Znam przypadki, że wywalił wymianę oleju po 7kkm.

Ok, i co w takim razie ? Potrzebna ta wymiana czy nie, bo jakoś nie wynika to z tej odpowiedzi jasno. Nie żebym się czepiał,  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na gwarancji - skontaktuj się z ASO, przedstaw sprawę i ustal nowy termin przeglądu. 

Nie wiem ile masz przejechane, ale ja w swoim (już po gwarancji) nie przekraczam 10-12 kkm pomiędzy wymianami dla zdrowotności wariatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności