Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o to. Nie czytasz ze zrozumieniem. Wymiana zalecana co 30kkm jest niezbyt zdrowa dla silnika, co też wielokrotnie pisano. Nadal nie rozumiesz?

Jednak widocznie jestem z tych, którzy jak mają napisane nast wymiana przy tylu a tylu km w ASO/ w końcu po to się kupuje nowe auto / to tak ma być. W innym razie od razu po kupnie wymienić trzeba by np rozrząd i inne płyny ustrojowe pojazdu/ Jak przy używanych, chociaż znajda się i tacy. co tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem olej w ASO po 2000km. Teraz mam przejechane 5600km. Z ciekawości dzisiaj sprawdzając stan oleju, roztarłem końcówkę bagnetu pomiędzy palcami. Jakież było moje zdziwienie. Po roztarciu zauważyłem drobne opiłki metalu, które połyskiwały na powierzchni palca. Normalnie na bagnecie tego nie było widać. Jak sądzicie, czy to normalne? Czy jeszcze silnik się dociera? Czy wymienić olej? Inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pracuje całkowicie normalnie, żadnych dziwnych dźwięków czy głośniejszej pracy, to spokojnie. Masz filtr oleju, który wychwyci wszystko.

Silnik pracuje normalnie. Filtr jednak nie wszystko wychwycił, skoro opiłki się pokazały. Czyli nie ma sensu wcześniej wymieniać oleju? Czekać do planowej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje normalnie. Filtr jednak nie wszystko wychwycił, skoro opiłki się pokazały. Czyli nie ma sensu wcześniej wymieniać oleju? Czekać do planowej wymiany?

Zaczerpnięte z jakiejś strony:

 

Olej silnikowy znajduje się w misce olejowej, która stanowi jego zbiornik. Zasysany przez tzw. smok, trafia na pierwszy z filtrów. Jest to sitko umieszczone na smoku, które oddziela brudny olej od większych zanieczyszczeń. Brudny olej – tak, wciąż można go tak nazwać – trafia dalej do filtra oleju.

 

Czyli reasumując to co masz pokazane na bagnecie to wpierw musi trafić do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnięte z jakiejś strony:

 

 

Czyli reasumując to co masz pokazane na bagnecie to wpierw musi trafić do filtra.

No to teraz mam jasność. Tylko zastanawiam się, po jakim przebiegu auta olej nie będzie posiadał tych opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojalekt

Zapytam znawców tematu, bo było napisane na forum o oleju Castrol Edge 5W30 w wersji LL oraz w wersji C3, pierwszy bez aprobaty dexos2 a drugi jak najbardziej.

Czym się różnią te oleje pod względem jakości ??

Czy zalanie silnika LL inaczej wpływa na silnik niż wersja C3 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa nijak moim zdaniem. Chodzi jedynie o jakieś śmieszne wymogi. Podobna zasada towarzyszy np. płynom chłodniczym. Te nie spełniają wymogów, tamte spełniają, a oba to tak naprawdę praktycznie to samo, bo na bazie glikolu i do chłodnic aluminiowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności