Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli wymiana oleju silnikowego będzie wykonywana po takim przebiegu w ramach przeglądu, jak u Kolegi w linku http://mokkaforum.pl/topic/307-płyn-chłodniczy/?p=8083(choć mowa tu o uzupełnianiu płynu ch.) , to nie wróży nic dobrego dla wariatorów w silniku A16XER. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 .Wczoraj na przeglądzie wymienili mi olej na DEXOS 1 ( nie dexos2) .Pytam się co i jak a oni że to duuużo lepszy olej do silników benzynowych tym bardziej benzynowo-gazowych z turbodoładowaniem lepsze parametry ,smarowanie  i w ogóle BAJKOWY OLEJ niż Dexos 2 . Producent tylko ten będzie lał.Wiec jak, Dexos 2 był super według opla a teraz jest be czy faktycznie Dexos 1 taki "rewelacyjny" według opla oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba post do Arka .Wczoraj na przeglądzie wymienili mi olej na DEXOS 1 ( nie dexos2) .Pytam się co i jak a oni że to duuuzo lepszy olej do silników benzynowych tym bardziej benzynowo-gazowych z turbodoładowaniem lepsze parametry ,smarowanie i w ogóle BAJKOWY OLEJ niż Dexos 2 . Producent tylko ten będzie lał.Wiec jak, Dexos 2 był super według opla a teraz jest be czy faktycznie Dexos 1 taki "rewelacyjny" według opla oczywiscie

Ja nie Arek ale nie znam się to się wypowiem ;-) grzębiąc po różnych forach znajdziesz opinie że niskopopiołowe oleje typu c3 (np dexos2) nie smarują tak dobrze jak starsze a3/b4.

 

Zresztą chyba nawet tutaj była mapka gdzie GM europa zalewa dexos2 z powodu diesli a ameryka dexos1 bo nie ma diesli.

 

W sportach rajdowych żadnych niskopopiołowych oliwek nikt nie stosuje więc nie martw się że takiej nie wlali.

 

Tyle na pocieszenie a łyżka dziegciu to zmień za 10tys km bo norma ok ale pewnie nie masz pojęcia co za marka oleju poszła? Pewnie po taniości jakiś mannol albo inny noname bo castrolami to się Pany zara chwalą.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały edit. Dexos1 jest mało popularny w europie. W sumie ciekawe kto to zrobił? No i ciekawe czy to 5w20 0w20 5w30? Może być wszystko i raczej jak przejrzałem to coraz mniej jestem pewien czy u siebie zalać dexos2 a może właśnie dexos1?? Dylematy wzrosły... Tylko jedynke mało kto robi na europe właśnie. Raczej to take amerykanckie oleum. Może to je dobre. Dopytaj jaka marka oleju proszę i który serwis?

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności