Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

raczej żart ale z folią bo kto owija folią . Podczas wysokiej temperatury a obudowa jest z aluminium gdzie ma woda odparować jak jest owinięta,lepiej to rozebrać wyczyścić i dać dobrego smaru woda ci nie wejdzie. Poprzedni napęd był nieszczelny.przecież nie masz gwarancji na używkę tak kiedyś robiłem w golfie z pompką spryskiwacza i napędem wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

W grudniu ubiegłego roku w mojej Mokce B14NET rozwarstwił się zbiornik wyrównawczy chłodnicy wody (przebieg 74965 km). Zapłaciłem 381,42 zł.

 

Części:

1. Zbiornik - 127,92 zł

 

Usługi:

1. Wymiana zbiornika wyrównawczego chłodnicy - 253,50 zł

 

W czerwcu br., w trakcie jazdy, na tablicy kontrolek pojawiła się stale wyświetlająca się pomarańczowa kontrolka silnika, która samoczynnie wygasła jeszcze przed wizytą w ASO. W chwili przed pojawieniem się kontrolki wyczuwalne było delikatne szarpnięcie w trakcie przełączenia (manualnego) paliwa z PB na LPG. Pracownik serwisu oznajmił, że kontrolka wygasła samoczynnie po pięćdziesięciu uruchomieniach silnika. Serwis poinformował mnie, że podłączenie samochodu pod komputer wykazało szwankujące wtryskiwacze LPG. Ponadto przestała działać klimatyzacja. Serwis poinformował mnie , że chłodnica klimatyzacji uległa utlenieniu - w wyniku czego czynnik chłodniczy R1234YF usunął się w całości. Przebieg samochodu: 82993km. Zapłaciłem 4308,08 zł. 

 

Części:

1. Środek do czyszczenia klimatyzacji (0,1 l) - 25,87 zł

2. Wtryskiwacz LPG (4 szt.) - 1932,84 zł

3. Czynnik chłodniczy R1234YF (5,0 l) - 608,85 zł

4. Uszczelka klimatyzacji - 7,98 zł

5. Chłodnica klimatyzacji (Inter Cars) - 611,69 zł

 

Usługi:

1. Sprawdzenie TECH2/MDI (odczyt kodów, wykasowanie kodów) - 224,99 zł

2. Odgrzybienie klimatyzacji - 24,13 zł

3. Pakiet klimatyzacji pewność (regeneracja czynnika w układzie klimatyzacji wraz z uzupełnieniem stanu, wprowadzenie środka smarnego, kontrola sprawności - pomiar ciśnienia i temperatury chłodzonego powietrza) - 299 zł

4. Wymiana skraplacza układu klimatyzacji - 338,43 zł

5. Zlikwidowanie ciśnienia paliwa LPG (przewody paliwowe, węże i odparowywacz) - 78,10 zł

6. Naładowanie instalacji gazu i sprawdzenie pod kątem występowania nieszczelności - 78,10 zł

7. Wymiana pośredniego wtryskiwacza paliwa - 78,10 zł

 

Dixi Car w Raszynie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich posiadaczy Mokki,

 

od jakiegoś czasu mam problem z Mokką, przy uruchamianiu silnika słychać lekki gwizd, jakby jakieś elementy się o sobie ocierały. Co więcej słychać takie turkotanie przy ruszaniu jakby piszczały rolki (ale to nie rolki, bo już sprawdzone). Ostatnio do tego doszło jeszcze huczenie. W tym czasie zregenerowałam turbinę, wymieniłam kolektor, klocki hamulcowe, olej plus jakieś uszczelki oraz separator. Przy ściągnięciu separatora wszelkie dźwięki milkną, po założeniu nowego odgłosy są jeszcze wyraźniejsze. Kod błędu: P0106 oraz P0107. Czy ktoś może mi z tym pomóc? Auto było u 2 mechaników i ostatni powiedział, że z zewnątrz wszystko ok i przydałoby się rozebrać silnik, aby cokolwiek sprawdzić.

Pomocy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności