Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tak z ciekawości zajżałem na forum passata b8 w temat awarii

https://forum.vw-passat.pl/topic/54227-awarie-naprawy-reklamacyjne-b8/

od 2015 roku sporo sie u nich nazbierało. Tez na serwis narzekaja, padające sprzęgła jak w Astrach i inne pierdoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe wiem jak to ogólnie wygląda w statystykach ale u mnie trzeci rok eksploatacji w połączeniu z aso (auto ma flexacre do 5lat) to jakiś dramat. W drugim roku padła sonda lambda, a teraz.... Fotel w końcu poprawiony- chyba po trzeciej wizycie wymienili co trzeba i jest dobrze; w międzyczasie wymieniony został napinacz paska klinowego bo z klimy było słychać takie dziwne brzęczenie (zgłosiłem to na przeglądzie) ale po wymianie tez słychać więc to nie było to. Zastanawiałem się czy nie mam mało czynnik chłodzącego ale twierdzą, że jest. Klima zresztą chłodzi. Teraz bujam się z wyciekiem płynu chłodzącego na połączeniu z termostatem. Wycieku na ciepłym silniku nie widać, wyłazi po nocy- pod autem niewielka plama płynu rano - wyciek wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu- kiepska jakość bo chciałem od dołu ująć. I w aso wymieniają jakiś oring, uszczelnienie czy coś w tym stylu na połączeniu termostatu z tą częścią od silnika. Jestem po dwóch podejściach serwisu. Nie wiem czy taka jest teraz procedura usuwania usterek w aso czy jak po prostu tak trafiam. Plus jest taki, że nie mam do nich blisko, do pracy podwiozą,  ale gdybym miał jechać na wizytę 30 czy więcej km i potem znowu wracać na poprawę to trafiłby mnie szlag. 

Screenshot_20190519-190835.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak jest fajnie że jest gwarancja, u mnie już się wszystko skończyło i oby tak jak do tej pory, bez usterek . 

Kupiona Mokka w XII 2016, Do tego Flex ale z limitem 60000/promocja za 1 pln / . Obecnie nabite 69600 km. :)

 

Edytowane przez TomekGd
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwaliłem w ost poście. Jednak mam usterkę, mianowicie wycieraczki przedniej szyby odmówiły posłuszeństwa w trybie pracy przerywanej. Po kilku cyklach coraz wolniej się poruszają aż do zatrzymania w rożnej pozycji  na szybie. Zmiana manetki na ostatnia pozycje do góry powoduje ruch wycieraczek . Opuszczenie manetki w pozycje INT zatrzymuje ponownie wycieraczki w różnym położeniu. Poza tym w trybie spryskiwacza także nie działają. Jedyną możliwością ich pracy jest pozycja manetki w samej górze. Coś mogę sam ogarnąć nim zawiozę do mechanika/elektryka?  W pozycji 1X też nie działają. Stało się to nagle w trakcie jazdy podczas mocnej ulewy i przez spore kałuże na drodze.

Zauważony objaw jeszcze dzisiaj, przy ruchu manetki w dół w poz 1x zapala się kontrolka świateł , :)

 

Edytowane przez TomekGd
dodatkowy objaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarty mechanizm wycieraczek. Usterka typowo mechaniczna, elektryk niepotrzebny. Po prostu silnik nie daje rady uciągnąć... Tak to na pierwszy rzut oka wygląda.

Włącz tryb przerywany i lekko ciągnij je do góry stojąc na zewnątrz. Jak pójdą to zatarty mechanizm masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje. Tylko leje strasznie u mnie teraz. jeżeli to faktycznie silnik, to kupię gdzieś takowy czy i zamiennik istnieje? Sorki to nie silnik tylko mechanizm :(

 

Edytowane przez TomekGd
błąd zrozumienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennika raczej nie dostaniesz, bo to za świeże auto. Albo nowe albo używka. Ale z pragmatyki powiem, że najprawdopodobniej da się zreanimować wręcz bezkosztowo - rozebrać, oczyścić, nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok . Dzięki,  dam sam radę jakoś ? , najbliższy mi warsztat zaprasza za tydzień dopiero.

Zrobiłem jak Kolega pisał, z tym ,że u mnie wycieraczki stanęły na baczność w skrajnym lewym położeniu/ patrząc w kierunku jazdy/. Ale w trybie pracy przerywanej przy lekkiej pomocy ręką, faktycznie zeszły w dół, czuć przy tym było takie lekkie stopniowanie , coś jakby łapało i puszczało od razu ramiona.

Edytowane przez TomekGd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności