Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ArKos napisał:

Czyli zatarty mechanizm :) Rozebrać, wyczyścić, nasmarować, poskładać.

Witam, mechanizm jest w porządku jak się okazuje, bo po zdjęciu działa lużno, silnik tez pracuje, więc szukają nadal, padło  w takim razie na razie na manetkę lub moduł jakiś, elektrycznie przekaźniki i bezpieczniki w porządku.  To szukanie jest najgorsze w tym wszystkim. Czekam na dalsze info z warsztatu.

Działa w sensie podania prądu z zewnątrz na silnik, poza instalacją samochodu.

I ten objaw włączania świateł mijania przy każdym przełożeniu dźwigni  wycieraczek nadal występuje. Mogę "blindować" manetką wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprawa wycieraczek wiąże się ze światłami, ja bym skupił się na czujniku optycznym do automatu świateł i wycieraczek.

tutaj można poczytać o zasadzie działania: https://www.hella.com/techworld/pl/Technologia/Elektryka-i-elektronika-samochodowa/Wymiana-czujnika-deszczu-i-czujnika-swiatla-w-samochodzie-42078/ i mogą być zespolone w jeden moduł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, przekażę do warsztatu sugestię, jak myślę będą teraz po kolei sprawdzać wszystko skoro mechanicznie jest ok.

Ciekawy materiał bardzo, szybkie pytanie w związku z tym, czy odpięcie od czujnika wtyczki spowoduje prace wycieraczek tak jak by go nigdy nie było?

Doczytałem, i w moim przypadku nawzajem się to wyklucza.  Cyt. ". Niezależnie od czujnika, wycieraczkami można też zawsze sterować manualnie przy użyciu przełącznika wycieraczek.Ech. No nie można właśnie. i drugi cyt " W razie awarii czujnika światła oświetlenie pojazdu przełączane jest w stan bezpieczny „światła włączone“. Światła można też włączać i wyłączać manualnie przełącznikiem świateł, niezależnie od działania czujnika.  To można właśnie robić.I tak się dzieje u mnie.  No nic, niech szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest materiał ogólnie informacyjny, nie wiemy jaki producent wyposażył Mokkę w te czujniki, oraz jak został zaprogramowany system. Może odpiąć akumulator na godzinkę, niech system się zrestartuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka do tematu. Mianowicie pisałem ,że silnik i ramiona po wymontowaniu chodzą , i to była prawda, ale chwilowa, bowiem po kilku próbach, przestał się kręcić silnik. Więc bez obciążenia jeszcze dał radę. Czyli silnik jednak. To rozkręca mechanik dalej i na zdjęciu widok wnętrza przekładni. Nie widać tego teraz, ale polała się woda, gość lekko zdziwiony był i nie zrobił zdjęcia, no bo skąd  miał wiedzieć,. Ale producent mówi o wszystkim, Lekko zdziwiony jestem, że opel nie  zakleił chociaż swoim logo tego China,  Oryginał w ASO 1400 pln !!!! echh.  Za chinola???. Zamówiłem używkę za 200 pln tez chinol. Nie ma innych, to nic że za dwa lata może wcześniej wymienię, prędzej sprzedam auto niż zwróciłby mi się nowy mechanizm. Zabezpieczy mi teraz przed zamoknięciem i zobaczymy. Odpływy są drożne ,jak coś. Możliwe że producent Opla nie przewidział ulewy długotrwałej, a auto stoi na zewnątrz. ???

silnik.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności