Skocz do zawartości

Wymiana foteli-elektryka


osman71

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos przerabial temat zmiany foteli na wersje z elektryka,czy jest to do zrobienia? Mam wersje x elite ale bez elektryki foteli,a mam okazje kupic fajny zestaw skory. Zastanawiam sie czy wystarczy podciagnac tylko zasilanie do fotela,czy to wiekszy problem np ze sterownikiem auta,bo nie zalezy mi na pamieci ustawien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zarządza tym BCM, którego trzeba będzie przeprogramować. Problemem może się okazać brak wiązki.

Sama regulacja elektryczna jest niezależna od BCM ale coś mi się kojarzy, że grzanie już jest powiązane - pewności jednak nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, można w czasie gwarancji - w ASO. Ale cena zabije. Patrząc w katalog https://opel.7zap.com/pl/car/j13/p/7/21-1/#5 trzeba dwie wiązki foteli kupić, no i dodatkowo przedni panel z wyłącznikami grzania trzeba wymienić. Nawet poza ASO wyjdzie dość droga fanaberia moim zdaniem. Panel jest programowalny, więc z innego auta już zaprogramowany nie będzie chciał poprawnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem fotele z pół skóry na skórzane elektryczne i to na gwarancji. Przekładka jeden do jednego. Żadnego grzebania w instalacji. Sprawdź tylko czy masz bezpieczniki od el.foteli (tylna skrzynka w bagażniku) ja już miałem włożone. 2x15A niebieskie.

DSC_1622.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andriusz napisał:

Ja wymieniałem fotele z pół skóry na skórzane elektryczne i to na gwarancji. Przekładka jeden do jednego. Żadnego grzebania w instalacji. Sprawdź tylko czy masz bezpieczniki od el.foteli (tylna skrzynka w bagażniku) ja już miałem włożone. 2x15A niebieskie.

DSC_1622.JPG

To byloby super! Ale ArKos wspominal ze trzeba to jakos programowac,ze steruje tym BCM,musiales cos takiego zrobic? No i faktycznie jeszcze wiazka...miales wszystko gotowe pod fotelem? Jaka masz wersje mokki?  A jesli chodzi o bezpieczniki,to te 15A sa od ledzwi i cos tam,te duze obok O/B01 i 02 sa od sterowania foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie kojarzy mi się nadzór BCM nad grzaniem foteli - nie nad regulacją. Mogę się mylić, więc nie bierzcie wszystkiego co piszę jako wyrocznię. Jak jestem czegoś pewien, to piszę "na bank" albo "na pewno" ;) No a panel na pewno jest programowalny, nowego nie ma problemu zaprogramować, ale kosztuje sporo. Chyba, że to fotele elektryczne bez grzania, to panel odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzaniu to mi nawet az tak nie zalezy,musialbym dodatkowo panel zmienic bo brak przycisku...te wygodniejsze fotele z dluzszym siedziskiem by mi wystarczyly. Musze z ciekawosci zerknac do tej skrzynki czy mam takie bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności