Skocz do zawartości

Wymiana foteli-elektryka


osman71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odbiegając lekko od tematu - w Astrach J panel nie wymagał programowania, ale była różnica w ilości pinów kostki dla wersji z grzaniem foteli i bez.

Przed wymianą trzeba było sprawdzić ile pinów ma instalacja, zdarzało się że instalacja była już gotowa pod panel z grzaniem i w skrzynce bezpieczników przewody też były doprowadzone.

Analogiczna sytuacja była dla grzania kierownicy - wystarczyło zmienić panel, taśmę kierownicy i samą kierownicę.

 

A wracając do tematu, wiecie może czy montaż foteli z grzaniem i elektryczną regulacją (ale bez podłączenia opcji grzania, wymiany panelu) może powodować jakieś problemy/błędy? Zależy mi bardzo na podparciu lędźwiowym... Czy fotele z anglika różnią się "elektrycznie" - układ pinów w kostce itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jak jest u mnie. Skrzynki juz nie mam w bagazniku tylko w komorze i za schowkiem,ale okazalo sie ze bezp 10A w komorze ktory jest opisany jako fotel ledzwie mam i dwa za schowkiem B/T 01 i 06 opisane jako przelacznik regulacji foteli tez mam. Ciekawe...zeby to szlo jakos sprawdzic,czy faktycznie jest wlasciwa instalacja to mozna by dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby udało się zdobyć zdjęcie wtyczki fotela z regulacją elektryczną, to można porównać z gniazdem w samochodzie i okaże się czy wszystkie potrzebne styki są obecne.... Taka pierwsza myśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki w skrzynce bagażnika mam i ja :) pomimo że seryjne fotele bez grzania i regulacji, tylko półskóra. 

Zaraz popyt na fotele z Europejczyków  wzrośnie i cena również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miszkoo napisał:

Bezpieczniki w skrzynce bagażnika mam i ja :) pomimo że seryjne fotele bez grzania i regulacji, tylko półskóra. 

Zaraz popyt na fotele z Europejczyków  wzrośnie i cena również :)

Az takiego popytu nie bedzie,spokojnie😉 co do tych bezpiecznikow...mysle ze skoro sa,to chyba jest tez instalacja,bo chyba w puste gniazda by nie wkladali? W tym wszystkim jest dalej jeden problem,zeby byla full opcja musialo by byc grzanie,a tego chyba nie przeskoczy sie ot tak. ArKos juz pisal,ze to jest powiazane z BCM,do tego wymiana panelu...trzeba to na spokojnie przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrach J dokładają ogrzewanie foteli, ostatnio ktoś przekładał fotele z wentylacją z Insigni, więc i tu też pewnie da radę. Gdyby niezbędne było programowanie, to jest prywatna firma która ogarnia elektronikę Opla.., Kwestia motywacji i chęci :)

Mnie bardzo kusi podparcie odcinka lędźwiowego. 

 

W skrzynce bezpieczników w bagażniku mamy 4 gniazda tj. F9 i F10 - wsparcie odcinak lędźwiowego, F19 i F20 - elektryczna regulacja foteli.

W skrzynce bezpieczników w komorze silnika jest poz. 16 - ogrzewanie foteli.  W każdym z tych gniazd mam bezpiecznik, pomimo że fotel tych funkcji nie posiada....

W tylnym nadkolu znalazłem też dwie luźne wtyczki, a w skrzynce dwa bezpieczniki od przyczepy i haka ... więc może rzeczywiście instalacje są doprowadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś z kolegów dysponuje może schematem elektrycznym połączeń potrzebnych do podgrzewania przednich foteli i kierownicy?Opis kostek, pinów itp.

Albo jakieś materiały z instalacji ogrzewanych foteli w Mocce, albo Astrze J. Wiem, że w Astrze K idzie to zrobić więc powinno się to udać i w Mocce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności