Skocz do zawartości

Mokka 1.4 Turbo 140kM


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś miałem 'maluszka' i bawiłem się w rajdy po kropelkę, schodziłem poniżej 4l na 100km. Dzisiaj będzie o oplu Mokka 1,4 turbo. Po to auto ma 140kM żeby jeździło. Średnią mam około 7,1 ale ostatnie 700 km ( w tym 500 km po autostradzie ) to 12-13l/100km. Jadąc 180-200 km/h auto spala duzo, jadąc 80 km/h auto spala mało. Tyle w temacie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepą dzisiaj pierwszy raz jeździłem. Oczywiście Mokką z przyczepą. Szok. Przyczepa dwuosiowa, hamowana, z plandeką, DMC 1100kg. Jak zapinałem przyczepę, średnie miałem 6,8l. Jak odpinałem po przejechaniu z 30-40km to było 8,4l... :o

Ładunku było może z 500-600kg. No, max 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrawiam Wszystkich (szczególnie Szefa Wszystkich Szefów) inicjatora forum, które pomogło Nam w wyborze "jedynej" opcji zakupu nowego auta. 

Nasza Monia (02.2016 - 1.4 T) ma obecnie prawie 17tys. Średnie spalanie do listopada to 6,3, zmieniło się na 6,5 gdy za kółko odważyła się wsiąść Moja żona. Kulam się od 1980, nie jestem zawalidrogą, lubię "zaszaleć" więc ten wynik jest więcej niż zadowalający. Po serwisie "pierwszoroczniaka" postaram się o stosowne fotki. Miłego spalania świątecznych kalorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam samochod pierwszy rok, od stycznia 2016 do stycznia 2017. Przebieg 6 tys.km z tego 50% to autostrada i szosa a drugie 50% miasto powiatowe (Bydgoszcz) Wg wskazan licznika zuzycie 6.8 l/100 km. Jezdze spokojnie (chociazby ze wzgledu na wiek - moj 80 auta 1 rok) Model Mokka 1.4 Cosmo S&S benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem piwo i podliczyłem setki paragonów - ZAWSZE po tankowaniu biorę paragon, zbieram od początku. :P

Przez 33680 km Mokka przepaliła 2450,5 litrów praktycznie samej Pb98.

Rachunek matematyczny wskazuje, że auto pali średnio 7,27 litra na 100km.

Wynik w mojej ocenie zacny, mam niekiedy ciężkie buty... Spodziewałem się większego spalania.

Co ciekawe - komputer faktycznie oszukuje jak wiele osób pisało, ale wychodzi na to, że w dół. Latem mam okolice 7 litrów, czasem jak spokojnie jeżdżę to 6,8. Zimą oscyluje w okolicy 8,0-8,2 litra. A średnia liczona z paliwa wychodzi 7,2...

 

 

EDIT

Kuźwa... wydałem na paliwo do Mokki ponad 12 tysiaków?  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak na gazie dużo taniej .Brałem w mokkę w styczniu 2016 miałem upust 8500 a za instalacje musiałbym dopłacić 6000 czyli tak sobie myślę jak bym miał instalacje gazową za darmo a jeszcze 2500 w kieszeni.I licząc 8-9 litrów na 100 gazu i przejechane 14000 tys to sobie policzcie ile taniej na gazie. u mnie na orlenie gaz 2.07zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,Mokka X 1,4 turbo 140km na kołach 16 zimowych wymiana na alu 17 średnie spalanie w mieście połączone z średnicówką to 8,2l na 100 1/3przejechana na tempomacie.Zatankowałem od rezerwy do rezerwy  za stówę i tyle wyszło.  W cyklu mieszanym autostrada+ miasto 7,6l na sto klimatyzacja nieużywana. Stwierdzam że dane producenta o średniej są zawyżane nie mam ciężkiej nogi a jazda  jest jak z każdym poprzednio pojazdem.Po mieście już komputer pokazuje żeby wrzucić 5 lub 6 bieg bo na pozostałych to nie jazda bo widać jakie spalanie wynosi od 0 do nawet 23km.także pod względem zużycia to nie jest rewelacja.Ponieważ auto ma dopiero 3700km a  na wgląd że się dociera to maksymalnie jechałem na krótkim odcinku170km a tak wg przepisu 140km zużycie oleju 78% Nie wyobrażam sobie aby zużyć średnio 6.5l  dane z katalogu Mokka x otrzymanego w salonie bo MOKKA to nie Corsa a taką miałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz świeże auto. Moja na początku młóciła 8.0-8.3 przy BARDZO spokojnej jeździe bo starałem się traktować jak na dotarciu przez pierwsze 2-3 tys. km. Po kilku tysiącach i osiągi się polepszyły i mniej pali. Na dzień dzisiejszy 7.2-7.3l jazda 50% miasto 50% trasa prędkości 120-130. I nie jeżdżę jak kapelusznik...

Moim rekordem w mieście było 6,5l przy dziadkowej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności