Skocz do zawartości

Mokka 1.4 Turbo 140kM


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

3dtxlo0wrk2n_t.jpg

Styl jazdy mieszany, 30% miasto/poza miastem/autostrada. Jazda sensowna, przewidywalna, ale nie jak emeryt + czasem się mi lub mamie (używamy go wspólnie do różnych potrzeb) spieszy :D a i na autostradzie miałem niejednokrotnie "dwójkę z przodu". Tankujemy zawsze na BP, 95 oktanową... raz zatankowałem 54.99l (pod samiutki korek, a w baku nie było już praktycznie nic). 1.4T manual bez S&S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dopiero co odebraliśmy i jeszcze nawet nie zerkałem na spalanie, ale myślę, że będzie ok i w trasie na poziomie starej Corsy D 1.2 (80KM) przy spokojnej jeździe. Jak przejedziemy pierwszy tysiąc do wrzucę dane. Zapewne po zrobieniu paru kkm spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

W tym silniku przy podobnym przebiegu mam 6,8

Mój rekord na odcinku 750km autostrady to 6.3/100 przy tempomacie na 126 km/h.

Dystans zrobiony bez tankowania, komputer pokazywał jeszcze 150 km do przejechania :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie typu zagadka, sam nie znam odpowiedzi - będąc w górach zauważyłem że zjeżdżając po jezdni w dół i mając wbity dowolny bieg a puszczony pedał gazu, komputer pokazuje aktualne spalanie na 0,0L. Przy tej samej sytuacji tylko skrzynia na luzie już komputer pokazuje spalanie. Dla czego tak  się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że sterownik silnika nie podaje paliwa, dopóki obroty nie spadną poniżej 2000. Zależnie od modelu silnika może to być 2000 albo nawet 1600. Spróbuj hamować silnikiem możliwie do najniższych obrotów i zauważysz, że w pewnym momencie zamiast 0.0 wskoczy 0,8-0,9 bo sterownik zacznie podawać paliwo. Jest to zabezpieczenie przez ewentualnym zgaśnięciem silnika, gdybyś wysprzęglił na niskich obrotach. Każde auto tak ma, to nie jest żadna zagadka. :)

 

EDIT

Sprawdziłem. W 1,4T jest to przy 1400-1450 obr/min. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że sterownik silnika nie podaje paliwa, dopóki obroty nie spadną poniżej 2000. Zależnie od modelu silnika może to być 2000 albo nawet 1600. Spróbuj hamować silnikiem możliwie do najniższych obrotów i zauważysz, że w pewnym momencie zamiast 0.0 wskoczy 0,8-0,9 bo sterownik zacznie podawać paliwo. Jest to zabezpieczenie przez ewentualnym zgaśnięciem silnika, gdybyś wysprzęglił na niskich obrotach. Każde auto tak ma, to nie jest żadna zagadka. :)

Dzięki za jasną odpowiedź, Dla mnie to zagadka bo w sprawach samochodowych jestem prawie jak kobieta -> tankuj i jedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na odcinku 750km autostrady to 6.3/100 przy tempomacie na 126 km/h.

Dystans zrobiony bez tankowania, komputer pokazywał jeszcze 150 km do przejechania :P

 

Kamil, sorry... ale chyba jakoś nie wierzę w to spalanie 6,3 przy 126km/h - to nie osobówka i swoje wymiary (i masę) ma... Chyba, że wracałeś z gór:P

 

a przy okazji, miałem zapodać już wcześniej: https://zapodaj.net/7df8b83995887.jpg.html średnia prędkość taka, bo z 40km było w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość kamil_balcerowski

Kamil, sorry... ale chyba jakoś nie wierzę w to spalanie 6,3 przy 126km/h - to nie osobówka i swoje wymiary (i masę) ma... Chyba, że wracałeś z gór:P

 

a przy okazji, miałem zapodać już wcześniej: https://zapodaj.net/7df8b83995887.jpg.html średnia prędkość taka, bo z 40km było w mieście.

Trochę skrót myślowy - cały czas to autostrady nie było :D  Bo trasa jak i spalanie masz poniżej. Następnego dnia pojechałem jeszcze do Gliwic i z powrotem i postanowiłem zatankować. Daje to 55km i zamyka przebieg w 750km. 

 

9u1z01b7okm0_t.jpg

xlb712q0p1ew_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności