Skocz do zawartości

Zakup mokki


looser

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten wątek i jestem przerażony planuję zakup Mokki i tu pytanie do kolegi ArKos. Co sądzisz o tym egzemplarzu, czy warto pchać się w auto "demo", tu też nie jest napisane że jest bezwypadkowy:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-elite-1-4-140-km-demo-ID6D4pHi.html?

Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość jako mechanik ASO wziąć demo. Zrezygnowałem.

Argumenty:

- cena niewiele niższa, niż nowe... jesteś II właścicielem a nie I od nowości

- życie takiego auta to ciągła styczność z jełopami, którzy wielokroć udając chęć zakupu, chcą się przejechać i zobaczyć. "jak to jedzie", czyli odpalenie, wyjazd na drogę i w palnik

- za wyjątkiem mycia nikt czegokolwiek w tym aucie nie dogląda - dopiero jak się coś zaświeci, to wzbudza zainteresowanie

Ten konkretny egzemplarz jest bardzo średnio wyposażony... Poza tym cena uważam jest wysoka. Ja wiem, to roczne auto, ale...

Lepiej upoluj sobie 4-5 letnie za okolice 50 tysia, dobrze wyposażone, zadbane technicznie, z małym przebiegiem i bezwypadkowe. Ważne jest dbanie o niektóre elementy tego auta (np. skrzynia biegów, dwumasa) a w demo na pewno nie ma to miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, no to mnie wyleczyłeś z tego auta, myślałem że jak od samego dealera, z gwarancją to będzie bezpieczna opcja, zwłaszcza jak przeczytałem o tej Astrze z lewą przekładnią kierowniczą reanimowaną z dwóch aut (obawiałem się właśnie że to  mode demo). Co do pierwszego właściciela to raczej nigdy nim nie będę, po prostu mnie ni stać.

Znalazłem jeszcze jeden egzemplarz, może coś napiszesz mi o nim, z góry dzięki:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-x-1-4-turbo-ful-opcja-140-km-model-2019-gwarancja-ID6D5UnJ.html#3c15b36403 

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak " Wersja Limitowana Robiona Na Zamówienie". Jest katalog, z katalogu dobiera się pakiety i nazywa się to KONFIGURACJA. To nie Bentley albo RR żeby mieć coś na zamówienie.

Ściema.

Poza tym auto jest importowane z Niemiec. Uważałbym. Dobre auto używane w Niemczech kosztuje więcej niż w Polsce. Czemu komuś się opłacało go sprowadzić, skoro tu mamy taniej?

27.000 przebiegu?

Patrzyłeś na siedzisko kierowcy, jaj wygląda?

image;s=1080x720

 

Ja mam 79.000 przejechane i wygląda doskonale a nie tak.

 

Godzinę temu, noskal napisał:

Co do pierwszego właściciela to raczej nigdy nim nie będę, po prostu mnie ni stać.

Nie rozumiem... po co szukasz? Hobbystycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam hobbystycznie, mam zamiar zmienić moją 17 letnią Zafirę 1.8. Wychodzi na to że w Polsce nie da się kupić pewnego auta, jedyne pewne to nowe w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się kupić. Niestety takie auta kosztują więcej, niż u dealera używki czy u handlarza w komisie.

Polak lubi być oszukiwany, musi mieć lepiej niż sąsiad: lepszy wypas, mniejszy przebieg, niższa cena. Nie da się tak. 

Ja mam takie auto. Niezdrowa konkurencja powoduje, że staje się ono lekko nieatrakcyjne, bo coprawda "igła" ale droższe, a w tym z niemcowni tylko błotniczek był malowany albo "delikatnie ryśnięty", a tego somsiad nie zoboczy i gul mu skoczy.

https://forum.opel24.com/topic/89120-mokka-cosmo-14t-lpg-model-2015-polift-sprzedam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, noskal napisał:

nie da się kupić pewnego auta

Da się, tylko te oferty błyskawicznie znikają. Ja miałem bardzo konkretne warunki tj pierwszy właściciel, tylko z PL salonu, kolor, silnik i absolutnie bez żadnych prac lakierniczych + mały przebieg do 30 tys. :)

Poszukiwania trwały ponad 2 miesiące, oferty pojawiały się i tego samego dnia znikały. Miałem ustawione różne alerty w przeglądarkach i kilka razy nie zdążyłem. Moje auto upolowałem po 10 min od pojawienia się ogłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ArKos,  Mokkę X kupiona :). Znalazłem kupioną w polskim salonie, pierwszy właściciel, bezwypadkowa (sprawdzona przez opłaconego eksperta), mały, udokumentowany przebieg, cały czas serwisowana w ASO, rok modelowy 2018.

Proszę Cię o rozkodowanie nr VIN: W0VJD7E88JB573370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności