Skocz do zawartości

Czujniki parkowania


zzbych1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak włączyć czujniki do parkowania przodem,by działały cały czas.

Czasami przy wjeżdżaniu do garażu działają a czasami nie.

Pakuje tak,podjeżdżam pod drzwi,cofam (działają),wysiadam (otwieram drzwi),wjeżdżam do środka i działają albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak wrzucisz wsteczny to uruchamiasz czujniki dla przodu i tyłu. Bez wstecznego musisz uruchomić ręcznie i dlatego jak czasami podjezdzasz to raz działa raz nie, bo raz wrzucasz wsteczny raz nie. Jak nie wrzucasz wstecznego to musisz urchomić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na samym dole z lewej strony z literą "P"

2012+Opel+Mokka+%25282%2529.jpg

 

Poza tym chyba świeci się tam kontrolka na przycisku gdy czujnik parkowania jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałbym odświeżyć temat zadając proste pytanie:

Jak działają przednie czujniki parkowania w Mokkce? Czy ktoś to rozumie?

Mam od dwóch miesięcy nowy samochód (rocznik 2018) z fabrycznymi czujnikami i nie rozgryzłem jeszcze zasady działania tych przednich. Czasem zadziałają same, czasem nie. Od razu dodam, że oryginalna instrukcja Opla jest, delikatnie mówiąc, mętna. Czytałem odpowiedni fragment kilka razy, ale niewiele to daje, poza przekonaniem, że zasada działania tych czujników jest mocno przekombinowana.

A teraz praktyczne przykłady:

1. Wyjeżdżam z garażu: włączam silnik, przełączam skrzynię z P na R, jadę tyłem - czujniki z przodu i z tyłu są aktywne i działają zgodnie z intuicją chyba każdego kierowcy.

2. Jadę do sklepu: wyjazd z garażu (p. 1), potem kilkanaście minut jazdy, dojeżdżam do parkingu, wolno manewruję w poszukiwaniu miejsca (czasem się zatrzymując i następnie na to miejsce wjeżdżam przodem (jest dość ciasno) intuicyjnie zakładając, że czujniki przednie sprawdzają, czy nie grozi kolizja. I wtedy na koniec okazuje się, że NIE działają!.

Żona, która częściej jeździ Mokką też stwierdza, że czujniki przednie czasem działają, a czasem nie.

Warto byłoby znać zasadę automatycznej aktywacji, aby wiedzieć kiedy należy włączyć czujniki ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marekb napisał:

Czytałem odpowiedni fragment kilka razy, ale niewiele to daje, poza przekonaniem, że zasada działania tych czujników jest mocno przekombinowana.

Jeśli przycisk zostaje naciśnięty jednokrotnie w czasie jednego cyklu zapłonowego, przedni układ ułatwiający parkowanie uruchamia się, gdy prędkość pojazdu spada poniżej określonej wartości, pod warunkiem że wcześniej nie przekroczyła poziomu 25 km/h.

 

Jak dla mnie jasne...

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ArKos napisał:

Jak dla mnie jasne...

Jak dla mnie nie, ale nie chcę wdawać się w analizę semantyczną zacytowanego przez Ciebie fragmentu instrukcji, czy uzasadniać, że instrukcja ma być dla normalnych ludzi.

Sądząc po wpisach w tym wątku wiele osób ma problem z używaniem przednich czujników parkowania w Mokkce.

Praktyczne przykłady posługiwania się tymi czujnikami byłyby bardzo pomocne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności