Skocz do zawartości

Czujniki parkowania


zzbych1

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja nieco akademicka ale co tam 😀

https://www.mokkaownersclub.co.uk/forum/29-help-advice/4719-park-assist-all-time.html

  • AndyM " On my old Mokka it only came on when I put it in to reverse "
  • stoort " On my previous Mokka they were only activated when I engaged reverse. "
  • Wllcnur " Picked up my new Mokka X 1.4T Active today & parking sensors switch off when car is moving  [....] On my last Mokka X the senors were on all the time so not sure if this is a fault "
  • AndyM " Your new one works the same way my old original Mokka worked "

I tak dalej czyli czeski film. Wg mnie to jest właściwie nieistotne. Działanie czujników w różnych egzemplarzach i różnych rocznikach jest albo takie albo takie. Dlatego postawiłem hipotezę, że jakieś bebechy są konfigurowane przez Opla na 2 różne sposoby. Że to niezgodne z instrukcją? Instrukcja do danej wersji powstaje na początku i chyba nikt jej nie zmienia co pół roku a przecież producent zmienia to i owo na bieżąco. Gdyby instrukcja była utrzymywana on-line i skorelowana na sztywno z numerem VIN, to pewnie każdy z nas miałby w tej instrukcji on-line taki opis działania czujników parkowania jaki ma w swoim aucie.

 

Pisząc default=ON mam mam myśli to, że po włączeniu zapłonu czujniki przednie są aktywne od razu. Tak jest u mnie. U niektórych osób default=OFF czyli po włączeniu zapłonu auta są wyłączone i trzeba je ręcznie aktywować. To, że dezaktywują się po przekroczeniu pewnej prędkości, jest dla mnie w miarę oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie jest to glupie z default= off, czesto sa sytuacje gdzie dzwiek tych czujnikow napier... jak zly calkiem niepotrzebnie. Parkujesz wlaczasz czujniki- zaparkowane- chcesz odjechac i juz wyje, mala trawka itp... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego w ustawieniach "komfortu" powinien być parametr "Czujniki parkowania". Ja bym ustawił "włączone" a Ty "wyłączone". A tak to są ustawione jakoś tam (różnie jak widać) i nie każdy musi być z tego powodu zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da końca związane z tematem wątku, ale.... :)

Dostępność aktualizacji softu dla poszczególnych modułów, można sprawdzić na stronie:

https://tis2web.service.gm.com/tis2web/

Dzięki tej stronie dowiedziałem się, że moja Mokka ma moduły dla opcji których auto w specyfikacji nie posiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można sprawdzić i porównać z autem. ASO za samo podłączenie i sprawdzenie wystawi rachunek - mnie prosili o 150 pln. 

Marekb w moim aucie RM2015 czujniki przednie pracują tak jak opisałeś u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miszkoo napisał:

w moim aucie RM2015 czujniki przednie pracują tak jak opisałeś u siebie.

A u mnie nie... też mam RM 2015 i domyślnie jest OFF. Wrzucając wsteczny automatycznie się włączają wszystkie, ale parkując przodem nie są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 20:27, miszkoo napisał:

Nie da końca związane z tematem wątku, ale.... :)

Dostępność aktualizacji softu dla poszczególnych modułów, można sprawdzić na stronie:

https://tis2web.service.gm.com/tis2web/

Dzięki tej stronie dowiedziałem się, że moja Mokka ma moduły dla opcji których auto w specyfikacji nie posiada :)

 

Hmmm,  mnie "wyrzuciło" m.in. K109 Moduł przedniej kamery. Nie mam w aucie rozpoznawania znaków, wykrywania pojazdu i innych zaawansowanych funkcji tego typu. Ciekawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności