Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi że chciałem być przy wymianie oleju aby zobaczyć jak to wygląda od spodu ( luzy). Niestety ze skrzyni zaczęło zdrowo się lać 😀zaznaczałem już teren pod samochodem. 

Wczoraj wstawiłem do autowoli

18:30-22:00 zrobiony uszczelniacz lewej półosi , wymieniona także uszczelka przy odpowietrzniku( jakaś prostokątna aby nie bryzgalo na odpowietrznik-ale nie chce wprowadzać w błąd), podobno z F17 była jakaś kampania ale Merivy to nie dotyczylo. Czyli ciekło z dwóch miejsc.

Uzupełniono olej w skrzyni ile tego też nie wiem.

W ramach wymiany obu uszczelnień: skrzyni i okolic nie myją żadna chemia- odpłatne ~50zł. Tylko przecierają szmatką ( spojrzałem - tragedii nie ma ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zacne grono ☺️. Mam pytanko czy czujnik położenia dzwigni zmiany biegów w skrzyni d16 ma jakąś uszczelkę.Walczę z wyciekiem oleju górą, na razie poprawiłem odpowietrznik w skrzyni ale nic to nie dało 🙁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1.4T 120 skrzynia 5 biegowa F17 jaki olej kupić na wymianę?

ASO uszczelnilo skrzynie ( simering półosi i odpowietrzenie - dekiel ) ale jak lata drążek tak lata. 

Więc czy na flexcare auto prawie 4 lata należy się regulacja cięgien od skrzyni?

Pytanie do ekspertow😀

No i ten olej wypadało by wymienić na lepszy .

Na 100% zima i gdy olej jest zimny jest  prawie ok.

Gdy rozgrzany- jest dupa , woda i siki - drążek.lata bardziej....

Fuchs :fuchs titan sintofluid 75w80

tylko z jakiego sklepu - tak aby w oryginale był. 

Z hipolem z Poloneza mam doświadczenie 85/90.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jackof napisał:

Więc czy na flexcare auto prawie 4 lata należy się regulacja cięgien od skrzyni?

Nie.

 

9 minut temu, Jackof napisał:

Fuchs :fuchs titan sintofluid 75w80

Dobry wybór. Nawet na allegro jest sklep patronacki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej w skrzyni w mocce, stary zamierzam wlać do astry g 1,4 250 tys. przebiegu 14 lat nigdy nie wymieniany. Mam obawy czy skrzynia się nie rozszczelni, czy to w ogóle ma sens? Ewentualny brak oleju do poziomu otworu kontrolnego uzupelnilbym fuchsem, czy te oleje można mieszać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregor22044 napisał:

Wymieniłem olej w skrzyni w mocce, stary zamierzam wlać do astry g 1,4 250 tys. przebiegu 14 lat nigdy nie wymieniany. Mam obawy czy skrzynia się nie rozszczelni, czy to w ogóle ma sens? Ewentualny brak oleju do poziomu otworu kontrolnego uzupelnilbym fuchsem, czy te oleje można mieszać?

 

Nie pij tyle 😀

Daj adres to wyślę olej przekładniowy zmieszany z towotem(smar moja miksturka),będzie na ciągnik. 

Bez obrazy oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności