Skocz do zawartości

Dyskusja - wrażenia o ASO


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

A wyjaśnisz o co chodziło z tą "kretyńską teorią"? :D

Przy okazji przeglądu poprosiłem o wymianę oleju w skrzyni, to przez dobre pół godziny Pan Radosław wmawiał mi, że tego nie ma sensu robić, ba, że Opel odradza, że tylko przy naprawie skrzyni zmieniać olej itepe itede, a co najlepsze, że olej nie ma wpływu na żywotność łożysk, które w M32 są bardzo delikatne... Dopiero Arkos uświadomił mnie, że dałem zrobic sobie wodę z mózgu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kamil_balcerowski

Wiem, że odpowiadam post pod postem, ale jest duża aktualizacja "co u mnie". Byłem dziś przedłużyć ubezpieczenie i z powodu kończącej się gwarancji zgłosić kilka drobiazgów, które mnie irytują: 
 

- ostateczna wymiana oleju w skrzyni biegów (już nie chce mi się na ten temat wypowiadać, zagrozili mi nawet, że jak po wymianie oleju rozpadnie się skrzynia, to mogę zapomnieć o gwarancji lub partycypacji w kosztach, ale moje argumenty przynajmniej zamknęły im poniekąd buzie)
- skrzypiące tylne hamulce (mają zakładać tuleje rezonansowe i zobaczą co i jak)
- odzywa się wydech - słuchajcie to są jaja, 22 tyś km temu zmieniany na nowy, już pokryty rdzą i zaczyna dzwonić jak za pierwszym razem)
- popiskuje mi pasek od klimatyzacji - mają sprawdzić pasek, rolki i napinacze.
- chybotające się przednie fotele (przy zamknięciu drzwi wpadają w drgania + można ręką także taki efekt wymusić) - mają sprawdzić.

- ogromne pylenie przednich klocków - bez ostrego traktowania mogę "przemalować" sobie przednie felgi na ciemnoszary. Najprawdopodobniej nic z tym nie zrobią, bo im szybciej zedrę obecne klocki, tym szybciej zarobią na nowych... 

To chyba tyle. Pan przyjmujący zlecenie nie był zbytnio zachwycony, ale powiedziałem mu, że zostało mi 6 tyś km gwarancji i nie zamierzam niczego im odpuścić. Nawet gdybym miał jakiś czas jeździć samochodem mojego taty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kamil_balcerowski

Nadszedł dzień przeglądu, przeczytajcie to dobrze, bo robi się śmiesznie :D

 

Wymiana oleju w skrzyni - nawet gdybym zastosował oplowski olej, to taka ingerencja powoduje utratę gwarancji :o

 

- metaliczne odgłosy przy starcie - sprawdzą dwumasę.

 

- środkowy tłumik - sprawdzą go.

 

- tylne hamulce - tłumiki drgań prawdopodobnie założą.

 

Zamierzam pózniej zadzwonić do GM w sprawie gwarancji (nic mi to nie da, zgłoszone jest co ma być, a gwarancji zostało mi 2 miesiące), ale zapytać, co to w ogóle za polityka jest...

 

 

Edit:

Rozmawiam właśnie tak "prywatnie" z mechanikiem odnośnie zgłoszonych usterek, nareszcie ogarnięty i doświadczony człowiek, który ma pojęcie o mechanice, a nie klika bezmyślnie w komputer i chodzi na magazyn po pudełka.... Natomiast olej będzie zmieniany od góry, czyli wywala podstawę akumulatora itp, co mnie trochę dziwi. Dwumasę sprawdzą, tłumik sam przyznał, że to porażka.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Zaraz to zrobią. Dwumasa do wymiany, raczej na gwarancji.

 

Też nie chce mi sie tego oleju komentować....

 

Reszta pozytywnie, byłem przed chwilą na hali napraw.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Wrocilem do domu juz... 4 rzeczy bedą robione na gwarancji (drugi raz środkowy wydech, dwumasa, tłumiki drgań w tylnych hamulcach i rolka paska klinowego). Zamówili części i bedą dzwonić. Przynajmniej mechanik był w porządku, bo doradcy to chyba ze zbiórki ziemniaków dzis byli....

 

A, jeżeli ten nowy wydech rozpadnie sie za 2-3 tygodnie, to z uwagi na koniec gwarancji nie przysługuje mi jego ponowna wymiana za darmo... Obecny był założony przy przebiegu 47.000 km, wytrzymał zatem 8 miesięcy i 24.000km. Szykuje sie wymiana wydechu co przegląd.

Przedzwonię w poniedziałek do centrali GM z zapytaniem o tą gwarancję oraz o żywotność wydechu, bo to jest kpina.

 

PS. Po wymianie oleju zwrócono mi 100-150ml z 2 litrów. Czy mechanik nie zrobił nadstanu, czy poprawiona M32 tego nie wymaga i jest w porządku?

Skrzynia po wymianie oleju pracuje wspaniałe, lekko, nie haczy już, ogółem warto było, zmiana na plus.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Przez dwa lata garażowalem samochód i nie mam problemu z wydechem. Od pół roku nie mam garażu i zastanawiam się co będzie po zimie.

To nie kwestia garażu... u mnie drugi raz rozleciał się wydech wewnątrz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności