Skocz do zawartości

Dyskusja - wrażenia o ASO


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr_86KRK

Kolejna (choć 1 serwis opla)  wizyta w ASO Wawrosz - Bielsko Biała, 
Wymiana kół na zimowe + serwis olejowy po 2500 km

Wszystko prawidłowo koszt wymiany oleju 200 zl

Sezonowanie kół letnich 80zl

Wymiana z programowaniem gratis - ale koła kupowane w ASO więc przypuszczam, że w pakiecie usługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako, że temat Arkosa jest już zamknięty, a moje refleksje dotyczą też ASO powieliłem początek jego tematu, by to miało jakąś spojność.

Otóż w niedalekiej przyszłości czeka mnie przegląd 1 roczny w ASO. Taki wymóg zachowania gwarancji, więc nie dyskutuje tylko do tematu podchodzę z rozsądkiem. Wysłałem mailem zapytanie ofertowe o koszt i czynności takiej usługi (zapobiegliwie podałem nawet nr rej i VIN) do 4 ASO ze Śląska. Może jest ich więcej, ale do tych 4 odległości były akceptowalne. Muszę nadmienić, ze mam już doświadczenie w tej materii ale z ASO Ford.

I tu pomału zaczynają się schody. Jedno ASO nie odpowiedziało w ogóle. Z jednego do mnie zadzwoniono (na nieszczęście musiałem podać nr tel. bo inaczej nie bylo możliwości wysłania zapytania na ich stronie www), że mają akurat promocję z 600zł na 500zł. Następne podało dwie ceny 499 i 229 (to w ogóle było dziwne, ale o tym potem). Kolejne, że koszt to ok. 450zł. I tylko te ostatnie dołączyło wykaz czynnosci serwisowych. Ale ŻADNE nie przeslało kosztorysu... ile u nich kosztuje roboczogodzina, jaki olej i ile go przewidziano, jaki rabat uwzględniono (to przyciąga klientów i niejednokrotnie to tylko chwyt marketingowy.... ale chcę to wiedzieć), ile kosztują podkładki, filtr itp duperelki? Takie coś w ASO Ford dostaję bez większego proszenia. A może akurat te ASO Ford to wyjątek a ja mam po prostu szczęście, że jest blisko! No ale bez zbędnych emocji....może we wszystkich tych ASO wszyscy zarobieni po pachy i nie mają czasu wysyłać klientowi takich szczegółów, wszak to 5 kliknięć więcej na kompie.... zwłaszcza klientowi potencjalnemu, który i tak do nich chyba nie wróci. Zatrzymam się tu na chwile. Jeśli tak myślą wszędzie, że nie warto potencjalnemu klientowi szczerze przedstawić kosztów, bo i tak nie przyjedzie .... w sumie startą czasu jest nawet odpisywanie na maila. A może właśnie taką politykę ma ASO, ktore mi nie odpowiedziało. To też na pewno ja tam NIE POJADĘ i w sumie ich teoria się sprawdziła, przynajmniej w moim przypadku. Ale idźmy dalej... Zatem postanowiłem odwiedzić serwis, który mi odpisał, ze ma 2 ceny i po więcej szczegółów zaprasza do siebie. No zaciekawili mnie to i do nich dziś pojechałem. A więc wyższa cena 499 to wymiana oleju i standardowy przegląd, niższa cena 229 to tylko wymiana oleju. Mimo, ze na pierwszy rzut oka to trochę absurd, to serwisant mi wytłumaczył, że tylko wymianę oleju stosuje się jak auto dużo jeździ i np 30 kkm wypada między rocznymi przeglądami gwarancyjnymi. Widać są takie przypadki. Zatem nabrało to rozsądnego znaczenia. Jednak w moim przypadku (11kkm) w rachubę w wchodzi koszt 499. Poprosiłem więc o kosztorys.... dziwne spojrzenie serwisanta i .... dostaję małą karteczkę z odręcznie napisanym tekstem „przegląd1rok mokka - 499zł)! Jezuuuuuu..... gdzie ja jestem? Ale....powaga na twarzy! Proszę jeszcze raz... i chyba wyszedłem na kosmitę, bo takiego zdziwienia na twarzy drugiego człowieka jeszcze nie widziałem! „No dobra” mówię sobie „..odpuszczam”, ale jeszcze dopytam o wymianę oleju w skrzyni biegów (dlaczego przy tak małym przebiegu? to osobny temat, nie pora się tu rozpisywać). Dostaję teraz wizytówkę z napisaną kwotą za samą usługę i poradą bym teraz szedł do działu części a tam powiedzą ile oleju, jakiego i w jakiej cenie wchodzi. Doszedłem do owego działu częsci .Swoją drogą tu był miły jegomość. Poradził co i jak ale też dodał, że serwisant to od razu powinien mi powiedzieć. No cóż... wiele firm ma problem z komunikacją miedzy działami. A ja akurat na taką trafiłem. Aha - dodam, ze to była sobota a klientów serwisu było sztuk 1 - właśnie ja! Więc suma sumarum wizytówka serwisanta wylądowała w koszu. Ooo kurde... tam był kosztorys robocizny wymiany oleju w skrzyni. Dlatego Wam go nie podałem, bo już nie pamiętam. Jakies 280zł.

Na dziś już miałem dosyć.

Ale po paru godzinach naszła mnie refleksja. Czy tylko ja chce wiedzieć za co mam zapłacić? Tylko ja porównuje ceny? Czy to raczej ASO nas wszystkich robią w balona i to z powodzeniem! Gdzie ta rzetelność w biznesie? Są przecież też poczciwi i rzetelni pracownicy w ASO (jak np. mechanicy, sprzedawcy itp.). W to nie wątpię. Sam takiego spotkałem i ciągle jestem pod wrażeniem. Ale serwis, czy raczej serwisanci (rozumieni jako Ci bezpośrednio rozmawiający z klientem) oraz managerowie, ktorzy wyznaczają normy obsługi klienta potrafią zepsuć opinię i zniechęcić do kolejnej wizyty. To przecież nie może odbywać się na zasadzie przeciągania liny... kto sprytniejszy, kto kogo naciągnie na 50/100zł. Przecież Ci ludzie nie żyją tylko w ASO! Moze jeden czy drugi trafi do mnie do firmy akurat na mnie. Też mu mam dać kosztorys na wizytówce!? Na odwal się? Tu przecież nie chodzi o rowerek dziecięcy. Wielu z nas długo pracowało, by kupić tego czy innego opla. Moze nie każdy, ale wielu z nas chce o niego należycie zadbać, by nam służył i cieszył oko. Tak po prostu, uczciwie, bez zciemniania.

A jakie są Wasze doświadczenia w ASO i nieautoryzowanych warsztatach? Wymieniajmy się tymi doświadczeniami. Szanujmy się i nasze auta. My klienci powinniśmy wyznaczać standardy i omijać tych, którzy tych stanrdów nie chcą utrzymać. Ciekaw jestem Waszych opinii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ile zapłaciłem za pierwszy przegląd, ale coś koło 490 zł. Przed usługą zapytałem o zakres czynności i koszt. Informację otrzymałem bez problemu. Zrezygnowałem tylko z wymiany filtra kabinowego (miałem swój). Po ok. dwóch godzinach dostałem telefon o gotowości odbioru auta. Przybywszy odebrałem fakturę (użyte materiały/ilości/cena + robocizna) , zapłaciłem, wsiadłem do umytej furki i do domu ;)

A, jeszcze jedno, przed odjazdem, już po usłudze i zapłacie, zwróciłem się z prośbą o luknięcie na samochód od spodu, tak z ciekawości jak się prezentuje stan po roku. Bez problemu, na podnośnik, pan Darek pooglądał, podziękował i w drogę.

Zresztą już wspominałem, że z ASO Fijałkowski w Zielonej Górze bardzo dobrze się dogaduję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam niemiłe wspomnienie z pierwszej wizyty ponieważ czekało mnie uszczelnianie skrzyni biegów  oraz występujące stuki w kierownicy pomimo 2 tygodni bez auta zostawione w aso,suche odpowiedzi że auto czeka wymiana ponoć kolumny kierowniczej,nastąpiło uszkodzenie plastikowych elementów w okolicy stacyjki.Na pytanie co było powodem to silniczek i tyle. Jak wyjechałem to puka już przy skręcie kierownicą w lewo lub w prawo a nawet przy przejechaniu przez krawężnik.Po rozmowie telefonicznej z konsultantem przyjechać i co dalej bo auto mi jest potrzebne bo remontuję mieszkanie.jak się uspokoi to się umówię.Moja obawa że auto tak ma bo nie wiedzą co tak faktycznie stuka puka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zapisałem się na poniedziałek do MMCars aleje Warszawa.

Obsługa klimatyzacji: odgrzybienie, nabicie, wymiana filtra kabinowego. Cena 299zl( promocja- mają na stronie).

http://www.mmcars.warszawa.pl/opel-promocje-serwisowe/pakiet-obslugi-klimatyzacji-2018/

 

Dodam że rok temu w marcu jak pamięć mnie nie myli( faktury nie wyciągam) płaciłem ponad 450zl.

Dodatkowo wymiana opon zimowe - letnie ( oba komplety felgi stalowe- strukturalne) z dowazaniem 80zl.

W przypadku wymiany kol programowanie gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności