Skocz do zawartości

Dyskusja - wrażenia o ASO


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO Marimex Kraków dziś wymieniałem olej. Auto ma 2 lata i przebieg uwaga 10056 km. Kupiłem je w czerwcu gdy miało 8400 i 5 tygodni go końca gwarancji.

Więc wymiana oleju z filtrem po roku od poprzedniej wymiany w cenie promocyjnej 249 zł. Pomny tego co napisał ArKos, że poniżej godziny nie da się zejść, popatrzyłem dokładnie kiedy auto wjechało na halę. Przez okno było potem widać, że jest na podnośniku, odkręcanie korka, micha itp. No nie stałem cały czas i się nie gapiłem bo trochę jednak obciach ale 30 minut później auto stało gotowe pod wejściem 🙄

Na fakturze uszczelka + olej + filtr. Wykonali tylko to i żadnej innej kontroli zapewne. Tak to wygląda? Auto jeździ jak miód i ma symboliczny przebieg, no ale dla zachowania pozorów mogli coś mi tam jednak sprawdzić żebym się lepiej poczuł. Z drugiej strony wynikiem "promocji" jest pewnie minimalizacja czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Cyt [....] Podstawowy przegląd za 489zł czyli wymiana oleju z filtrem ma trwać godzinę. Oprócz wymiany oleju z filtrem należy wykonać "z urzędu" sporo czynności kontrolnych i sprawdzających, oraz typowo kosmetycznych. [...]

 

Więc ja się nie czepiam, że tego nie zrobili. Może uznali, że nie musieli.

Pytam raczej czy to oznacza, że to ASO jest poza czołówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vitoldo był to przegląd czy wymiana oleju?? Za przegląd z wymianą oleju byś zapłacił niecałe 500 złotych, tyle ze po drugim roku też by pewnie chcieli wymienić płyn hamulcowy i może jakieś inne pierdołki. Na drugim przeglądzie zapłaciłem coś ponad 900 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stuff napisał:

Wymieniasz olej to co mają sprawdzać? 

W sedno...

 

5 godzin temu, vitoldo napisał:

Więc ja się nie czepiam, że tego nie zrobili.

Czytaj ze zrozumieniem:

5 godzin temu, vitoldo napisał:

Podstawowy przegląd

To NIE JEST wymiana oleju. Przegląd to szereg czynności serwisowych.

 

to się robi NA PRZEGLĄDZIE a nie podczas wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie czytam bez zrozumienia ale tak właśnie zinterpretowałem zdanie w Twoim opisie jakości ASO "Podstawowy przegląd za 489zł czyli wymiana oleju z filtrem ma trwać godzinę ".

To co mi się oczywiście nie zgodziło to cena 😉, która u mnie wyniosła 249 zet, jest nazwana promocyjną i faktycznie nie obejmuje niczego  poza wymianą oleju z filtrem.

Dawno nie bylem w ASO tylko korzystałem z bardzo dobrego serwisu w Krakowie przy ul. Stoczniowców. Tam nie ma opcji aby mając auto na podnośniku mechanik nie poświecił latarką w każdy zakamarek, nie sprawdził klocków, tarcz, przegubów, wycieków i tego wszystkiego co można stwierdzić naocznie. Serwisują klientowi auto i nie wypuszczą go z żadnym widocznym defektem, a nawet ze spaloną żarówką. W Astrze H 400 zł. kosztował u nich pełny przegląd + wymiana oleju, filtrów oleju, powietrza, kabinowego. Tylko bez ceny oleju ponieważ z reguły miałem swój, reszta w cenie.

A teraz pojechałem do ASO a nie do nich dlatego, że chłopaki mają 2 tygodniową przerwę urlopową a ja też wybieram się w podróż i na cito musiałem wymienić olej. Więc padło na ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vitoldo napisał:

tak właśnie zinterpretowałem zdanie w Twoim opisie jakości ASO "Podstawowy przegląd za 489zł czyli wymiana oleju z filtrem ma trwać godzinę ".

PODSTAWOWY PRZEGLĄD - wymiana oleju z filtrem, bez dodatkowych usług: wymiana kabinówki, filtra powietrza, świece, paski itp. Sama nazwa PODSTAWOWY mówi o najskromniejszym. Minimum serwisowe przy przeglądzie to wymiana oleju z filtrem i o tym właśnie mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kompletu filtrów 100 zł, koszt wymiany 100 zł - godzinka roboty. Pozostałe 200 zł za pooglądanie auta bo na oko z latarka to zbyt wiele nie zobaczymy to trochę drogo. Skoro Ty jeździsz autem i nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy to co zobaczy mechanik z latarką pewnie też nic, ale 200 skasuje.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację przestrzeliłem tę kwotę, nie wiem skąd mi się wzięła. Patrzę w stare papiery i była zbliżona do tego co piszesz (usługa 130-150).

Nie będę bałaganił w tym wątku bo dotyczy ASO a nie mechaników niezależnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stuff napisał:

 Skoro Ty jeździsz autem i nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy to co zobaczy mechanik z latarką pewnie też nic, ale 200 skasuje.😉

Pewnie jestes taki "debesciak" że podczas normalnej jazdy wychwycisz wyciek z uszczelniacza np. Półosi albo walnieta oslone przegubu. Klocki i dzialanie prowadnic pewnie też sie u Ciebie sprawdzają w momencie przekrecenia kluczyka:)

Powinieneś sie cieszyć że mechanik nie zrobił tylko wymiany oleju, ale przejrzał całe auto. A że nie siedzi  w pracy w czynie społecznym to kasuje dodatkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności