Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodzącego.


kanat

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ArKos napisał:

No a korek jest sprawny?
Jak zaworek w korku jest uszkodzony, to auto lekko się gotuje i wypluwa płyn właśnie przez tą rurkę przy korku.

Nie wiem jak to sprawdzic? Na cieplym silniku lekko popuscilem korek to zaraz przybylo plynu, trzymal cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, osman71 napisał:

Nie wiem jak to sprawdzic?

W domowych warunkach kiepsko.

No ale jeśli odkręcasz i uchodzi ciśnienie, to prawdopodobnie zaworek trzyma.

Jedyne co widzę to na zimnym podać mu ciśnienie w zbiorniczek i szukać wycieku. Inaczej sie nie da jeśli nie ma śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArKos napisał:

W domowych warunkach kiepsko.

No ale jeśli odkręcasz i uchodzi ciśnienie, to prawdopodobnie zaworek trzyma.

Jedyne co widzę to na zimnym podać mu ciśnienie w zbiorniczek i szukać wycieku. Inaczej sie nie da jeśli nie ma śladów.

Dokladnie, chyba zostanie serwis...Czy dalej polecasz Siemianowice, jestem z Chorzowa wiec blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ArKos napisał:

Dzwoń, umawiaj termin. Nie pracuję tam już, ale jakość usług niezmiennie na wysokim poziomie.

Jeszcze moze sprobuje z tym kompresorem, jesli nic nie znajde nie bedzie wyjscia. Zrobilismy probe, niestety nic nigdzie nie widac, po 2 dniach ubylo 5mm na zbiorniku. W serwisie terminy niestety bardzo odlegle...pytanie, czy jak sciagne dolna oslone to beda widoczne te przewody chlodzenia turbiny? Chyba to jest tylko jedyna opcja, reszta wszystko suche, bez jakichkolwiek sladow, ale z gory po zdjeciu oslony termicznej nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach zaznaczyłem je strzałkami - dobrze je widać, bo katalizator jest zdjęty. Przy założonym trzeba głęboko sięgać wzrokiem ale widać je. Jeśli jest tam wyciek, to powinien być białawy nalot w tej okolicy. Może też być nieszczelna chłodniczka oleju (zielona strzałka) lub sztywny przewód wlotowy do niej, bo jest tam oring..

62397829_2034809576827523_4850370120003878912_n.jpg

67402668_2068538086788005_8159743460677517312_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ArKos napisał:

Na zdjęciach zaznaczyłem je strzałkami - dobrze je widać, bo katalizator jest zdjęty. Przy założonym trzeba głęboko sięgać wzrokiem ale widać je. Jeśli jest tam wyciek, to powinien być białawy nalot w tej okolicy. Może też być nieszczelna chłodniczka oleju (zielona strzałka) lub sztywny przewód wlotowy do niej, bo jest tam oring..

62397829_2034809576827523_4850370120003878912_n.jpg

67402668_2068538086788005_8159743460677517312_n.jpg

Oki, dzieki wielkie za pomoc. Udalo mi sie wcisnac do opla w Chorzowie na przyszly tydzien wiec nie bede tego jednak sam grzebal. Oby tylko to sprawnie i dobrze zrobili.

W dniu 15.06.2021 o 17:29, ArKos napisał:

Dzwoń, umawiaj termin. Nie pracuję tam już, ale jakość usług niezmiennie na wysokim poziomie.

Jeszcze moze sprobuje z tym kompresorem, jesli nic nie znajde nie bedzie wyjscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 20:37, osman71 napisał:

Oki, dzieki wielkie za pomoc. Udalo mi sie wcisnac do opla w Chorzowie na przyszly tydzien wiec nie bede tego jednak sam grzebal. Oby tylko to sprawnie i dobrze zrobili.

Jeszcze moze sprobuje z tym kompresorem, jesli nic nie znajde nie bedzie wyjscia

ArKos mam tylko jeszcze jedno pytanko. Orientujesz sie ile czasu zajmie w tych siemianowicach usuniecie takiej usterki? Za niedlugo mam wyjazd na wczasy, zebym nie zostal bez auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności