Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodzącego.


kanat

Rekomendowane odpowiedzi

niestety śmierdzi i ubywa.za pokrywą zaworów jest taka czarna skrzynka i z niej wychodzi gruba rura dochodząca pod chłodnicę po prawej stronie. Gdy wszystkie rury są aż gorące to ona jest zimna dzięki za podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wiadomość leje na króćcach od turbiny auto będzie w piątek wg.mnie od ubiegłego czwartku do piątku to jakaś paranoja koszt wypożyczonego auta 138zł za dobę czy miał ktoś z was z tym przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołe te "specjalisty" w ASO, dumnie noszą firmowe fartuszki... a spotkać fachowca coraz trudniej.

A teraz wyobraź sobie, że jesteś po gwarancji i za wszystko płacisz sam. Jak się okazuje błędna płatna diagnoza,  niepotrzebna wymiana pompy, laweta i stracony czas..... 

Trzymam kciuki żeby tym razem trafili, naprawa była skuteczna a przysłowie "do trzech razy sztuka" się nie sprawdziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miszkoo napisał:

Wesołe te "specjalisty" w ASO, dumnie noszą firmowe fartuszki... a spotkać fachowca coraz trudniej.

Niestety, trzeba znać typowe bolączki. Na przewody turbiny cierpi każdy model z 1,4t. I to zawsze jest pierwszy punkt kontrolny, bo wycieka ale nie widać wycieku - temperatura turbiny powoduje natychmiastowe odparowanie płynu i poza białawym nalotem i zapachem płynu nic nie podpada... Pompa zawsze zostawia strużkę. Jakaś pizda to diagnozowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyciek znalazłem endoskopem, dostęp i widoczność bardzo słaba. 

Na razie tak jeżdżę, znalezienie serwisu to większy problem. W dwóch prywatnych nie mieli za bardzo ochoty, bo rozkręcania sporo, a w ASO po rozmowach z rejestratorem jakoś nie mam przekonania - do mechanika nie pozwalają wejść i porozmawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrałem auto, faktycznie na końcówkach przewodów  które mi pokazał był biały nalot a pokazał bo miał te części w pudełku.Podejrzewam że gdzieś je wysyłają bo na pamiątkę nie zostawiają w serwisie.Turbiny nie wymontowywali  zobaczymy jak długo pojeżdżę  płyn równo z kreską. AREK JESTEŚ WIELKI co do diagnostyki ty jak ten lekarz z  poradą na telefon i internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ktoś poradzi co mogło się rozszczelnić - ucieka płyn w miejscu gdzie łącznik wlotowy idzie do nagrzewnicy? Na załączonym schemacie zaznaczyłem strzałką gdzie jest mokre. Łącznik wymieniłem (nr 2) był w nim zjechana uszczelka, jednak to nie było jedyną przyczyną wycieku. Ogólnie ucieka w dość szybkim tempie 1 cm w zbiorniku na 2 dni.

Mokka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności