Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodzącego.


kanat

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, osman71 napisał:

Orientujesz sie ile czasu zajmie w tych siemianowicach usuniecie takiej usterki?

Tego nie da się przewidzieć. Podejrzewamy węże a niekoniecznie muszą przeciekać. Może być wyciek gdzie indziej. Miałem przypadek pękniętego bloku i diagnozowałem to praktycznie 2 dni. Problem polegał na tym, że na zimnym ani trochę nie uciekało ciśnienie, a miało to miejsce dopiero na gorącym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ArKos napisał:

Tego nie da się przewidzieć. Podejrzewamy węże a niekoniecznie muszą przeciekać. Może być wyciek gdzie indziej. Miałem przypadek pękniętego bloku i diagnozowałem to praktycznie 2 dni. Problem polegał na tym, że na zimnym ani trochę nie uciekało ciśnienie, a miało to miejsce dopiero na gorącym silniku.

 

Nie strasz mnie😩 czuc taki dziwny zapach ewidentnie w okolicy kolektora wydechowego, i slychac na goracym silniku lekkie syczenie, na zimnym cisza, mam nadzieje ze to wlasnie bedzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć. Po prostu nie da się określić czasokresu. Może od strzału się trafi a może trzeba będzie szukać. Jeśli czuć słodkawy zapach na wydechu to najprawdopodobniej turbina a w zasadzie jej przewody. Częsta przypadłość tego silnika. Na razie nie ma co panikować, na razie to trza zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie płyn nadal znika...po wymianie części w/w nie zauważyłam nigdzie wycieku. Ale po tygodniu płynu ubyło. Następnego dnia gdy silnik był gorący ilość płynu znowu podeszła pod kreskę maximum. Co to znaczy??

Rowniez pojawiła się kontrolka silnika oraz gdy przyspieszam na obrotach 2,5 tysiąca zaczyna dusić się silnik i tak jakby przerwał...jakby coś się zatkało.

Co to może być???

Bo szczerze temat znikającego płynu zaczyna mnie  denerwować i meczyc 😔 

Myślałam że kupno nowego auta nie będzie się wiązało z takimi usterkami jak z autem dwudziestoletnim 😥

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2021 o 21:05, ArKos napisał:

Nie chcę straszyć. Po prostu nie da się określić czasokresu. Może od strzału się trafi a może trzeba będzie szukać. Jeśli czuć słodkawy zapach na wydechu to najprawdopodobniej turbina a w zasadzie jej przewody. Częsta przypadłość tego silnika. Na razie nie ma co panikować, na razie to trza zdiagnozować.

No i mielismy racje, byl delikatny wyciek z chlodzenia turbiny, ale juz jest temat ogarniety i nawet dosyc szybko im to poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałam napisać że w tamtym roku czyli 2021 Arek naprawił mi wyciek i wszelkie uszczelki i wycieki związane z płynem oraz tym przerywaniem.

Niestety w następnym roku czyli w maju również miałam wycieki z jakiś węży, wężyków jak i z chlodniczki oleju oraz wariatora.

Moje pytanie brzmi - co trzeba zrobić żeby wymienić chłodniczke oleju? Jakie części trzeba zdemontować żeby chocby wymienić uszczelki na tejże chłodniczce??

I czy jest możliwe zeby po 4 miesiącach dalej ciekło z w/w części???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności