Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Buzka23 napisał:

Dlaczego upadam? Coś konkretnego masz na myśli? 

W swojej ślepej zaciekłości ciągle jedziesz jakie to be, jakie to fe nie biorąc pod uwagę, że inni mogą nie mieć problemów. Powtarzanie w kółko, że nie tylko Mokka się psuje, że tak się robi auta teraz i każde się pierniczy nie dociera. Z uporem maniaka brniesz w swoje. Zrobił się z Ciebie typowy malkontent, który tylko szuka okazji, aby wylać żółć, jakie to ujowe auto Ci się trafiło.

Osoby, które przeglądają forum zastanawiając się nad zakupem, wysnują tylko jeden wniosek: Mokka to straszny badziew. Uogólniasz, nie sprowadzasz swoich opinii do konkretnego wypadku (mam na myśli Twoje wozidło) tylko ślesz jasny przekaz, że jeżdzimy ciulatymi autami.

Powtórzę raz jeszcze:

jak tak ma wyglądać Twoje udzielanie się na forum, czyli w każdym poście lejesz żale, to podziękuję Ci serdecznie... merytorycznie nie wnosisz kompletnie nic, a jedynie użalasz się nad swoim bublem (chyba, bo biorę pod uwagę opcję, którą napisałem w pierwszych dwóch zdaniach).

Ostatni raz proszę. Daj spokój, zbastuj. Gro osób jest bardzo zadowolonych ze swojego auta i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczył mnie Twój post ;)

Każdy ma prawo wiedzieć co kupuje i sam wysnuć wnioski na temat jakości auta. Wiele razy pisałem że mokka to ciekawe auto jak na klasę B-suv. Z tym ze trapi ja wiele przypadłości. Czego przykładem jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład porównuję Mokkę z moimi poprzednimi autami i na ich tle wygląda wygląda bardzo blado a nawet tragicznie pomijając jedynie PF 126p i Cinqucento z gaźnikiem Aisan. Fabią  I generacji przez 6 lat zrobiłem 80 tys km i jedyne naprawy to łącznik stabilizatora i wymiana uszczelki pod głowicą. Kią Ceed przez 8 lat nakręciłem 100 tys km i jedyne naprawy to 2 razy łącznik stabilizatora, gumowa osłona przegubu i akumulator, a pod koniec jazy stuki w zawieszeniu - do wymiany elementy metalowo-gumowe. Mokka zaraz będzie miała 4 lata i 50 tys i z większych napraw to wymiana zamka tylnej klapy oraz elastycznego łącznika wydechu. Do zgłoszenia mam też skrzypienie kierownicą przy kręceniu w lewo oraz różnie działający zamek za kierowcą. Jest jeszcze niestety wiele usterek o których serwis twierdzi że wszystko jest ok ( TTTM ) : stukanie sprzęgła przy zmianie z 1 na 2, brzęczenie/pierdzenie przy przyśpieszaniu na 2 biegu z włączoną klimą, piszczące hamulce, wycie przy schodzeniu z obrotów, mnóstwo różnych dziwnych odgłosów z komory silnika i spod podwozia i wiele innych opisywanych na forum. Gdyby nie to, że jednak Mokką fajnie się jeździ to sprzedałbym ją w cholerę. A tak pozostaje jedynie się przyzwyczaić do tych "niedociągnięć" i mieć nadzieję że poprzez to "przytępienie słuchu" nie przeoczy się groźnej awarii. A po gwarancji naprawa samemu lub u zaprzyjaźnionego mechanika.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są po prostu suche fakty a ja nie należę do ludzi, którzy zachwalają ten model co akurat mają. Znałem kiedyś takiego co zachwalał Bisa ( a znajomi ciągle go widzieli jak coś naprawiał ) - najlepszy samochód świata. Ale jak kupił Favoritkę to był wtedy najlepszy samochód świata. Znam też ludzi którzy kupili samochody ( co prawda używane ) i nie przyznali się że wtopili, dopiero po nagłej sprzedaży wychodziło szydło z worka. Możliwe, że i wśród tych co kupili Mokkę są tacy co się nie przyznają, że wydali furę siana i ciągle siedzą w serwisie. Ale z drugiej strony patrząc na ilość osób na forum w stosunku do tego ile tych samochodów sprzedano to myślę, że jest to średnia dla każdego modelu i marki. Dręczy mnie tylko to, że w przypadku Mokki 1,6 za dużo jest drobnych "usterek" typu TTTM a serwisy i GM mają to w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 13:57, Buzka23 napisał:

słuchaj nie pisz takich rzeczy bo tu na forum nie wolno. Mokka się nie psuje, nikt nie narzeka. Jest super jest super i o co Ci chodzi :)

Ostatnio leci w mediach upierdliwa reklama Niemiecka dokładność Opla .Opel tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ mokką 2014r i nie miał samochód dosłownie żadnej awarii nic nie skrzypi i nie tłucze żadnych problemów z elektroniką olej oploski deksos 2 nie wiem czy trafiła się jakaś udana czy jak mówią niektórzy mechanicy są ludzie co zepsują każdy samochód nieumiejąc jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zepsuje zardzewiałą rurę wydechową przy garażowaniu samochodu, tak zepsuje wentylator ogrzewania przy ustawieniach auto:)
Tak, zepsuje pompkę pedału sprzęgła, sondę lampba, czy uszczelkę drzwi i wiele innych :)

Natomiast w astrze przez 4 lata nie zepsułem nic...

Pan @Bell wygrywa internety🍷

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności