Skocz do zawartości

Aktualizacja nawigacji Navi 950


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

Oddzwonili z GM. Pani zapewniała mnie, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnych nowszych aktualizacji i że Astry też "śmigają" na starych! Ma pojawić się w II kwartale roku! Będę próbowała "wydrzeć" im tę aktualizację za free! Nie zostawię tak tej sprawy!
Na pytanie, czy w takim razie gdybym chciała kupić dziś nowe auto z salonu rocznik 2016 to otrzymam nieaktualne mapy wraz z nawigacją, pani odpowiedziała , że tak!
Dla mnie to skandal, najnowsza aktualizacja, którą niby ja posiadam nie ma map dróg sprzed co najmniej dwóch lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo tutaj wkurzać ale rozmawiałem dzisiaj z moim dilerem w sprawie bagażnika i się tez zapytałem o aktualizacje to powiedział tak jak wcześniej mówił że niby moja jest z lipca 2015 a nowych aktualizacji do żadnego opla nie ma jeszcze i nie wie (co dziwne jako diler) kiedy będą i co zrobi GM.Coś mi się wydaje że całe to towarzycho z OPLA I GM coś kombinuje i chce zamieść problem pod dywan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam1, ja też tak myślę! Coś kombinują! Mnie powiedzieli, że z 2014 jest najnowsza :P, choć w salonie przyznali, że ciężko było im odczytać z komputera jaką datę miała moja (podejrzewam, że jest z 2013/14 a czekają niby na 2015/16.
Nie pozwólmy im, żeby ten problem zamietli pod dywan! Gdybyśmy ich zalali lawiną telefonów z reklamacjami, to może nas nie zignorują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dostępna nawigacja w systemie Here jest 2013 dla wszystkich navi 950.

 

Tutaj można sprawdzić dla navi900. Dla navi 950 nigdy nie wyszła aktualizacja.

http://opel.navigation.com/home/en_GB/OpelEMEA/EUR

 

Winny jest tutaj Twórca map. Jakoś do navi900 mapy są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dostępna nawigacja w systemie Here jest 2013 dla wszystkich navi 950.

 

Tutaj można sprawdzić dla navi900. Dla navi 950 nigdy nie wyszła aktualizacja.

http://opel.navigation.com/home/en_GB/OpelEMEA/EUR

 

Winny jest tutaj Twórca map. Jakoś do navi900 mapy są

Już nie będę wspominał o O.S.i czy mi potrzebna aktualizacja czy nie ale do cholery nawet dla zasady jak mam navi (mam 950) to ma to być sprawne.No cholewcia ta moja widzi mi to wszystko co jest nowe ( z 2015) S-ki ,nowe ronda ale to i tak jeśli nawet to co mówi diler że mam navi z lipca 2015(w co zaczynam wątpić po waszych doświadczeniach a nie umiem sam sprawdzić z którego roku jest navi) to jest 2016 i pasowało by na wakacje aktualizacje zrobić a tu figa z makiem.Druga sprawa 700 zł za aktualizacje (której i tak nie ma do 950 ) ?to można sobie trzy nowe auto mapy kupić co trzy miesiące nową tym bardziej że podejrzewam że większość z nas ma w domu jakąś przenośną nawigacje.Do ch... niech kasę zwracają albo albo równowartość nawigacji w innej formie.Nie wiem może jakąś zbiorówkę zrobić razem może coś się wskóra a pojedynczo to nas oleją.Może jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kamil_balcerowski

Serwis ma się do mnie odezwać, gdy aktualizacje będą dostępne - co nie oznacza, że wydam 700pln na głupią mapę. O dziwo nigdy nie wyprowadziła mnie w pole i zawsze dość dobrze prowadzi do celu (oczywiście zachowując zdrowy rozsądek). Dziwi mnie trochę, że ludzie tak narzekają na tą navi, ale no może za mało z niej korzystam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie z ASO. Pan z serwisu poinformował mnie, że GM wydala zgodę na wgranie mi bezpłatnie aktualizacji, jednak zgodę tę cofnięto! Pan mówi, że nie wie dlaczego tak jest. Ja się domyślam, że po prostu GM nie ma jeszcze najnowszej aktualizacji, bo ma się ona ukazać dopiero w II kwartale.
W między czasie wysłałam oficjalne pismo polecone do GM z opisem całej sprawy i żądaniem wgrania mi aktualizacji bezpłatnej w najszybszym, możliwym terminie. Czekam na odpowiedź.
Kamil, ta nawigacja pewnie nie jest taka zła, ale jadąc w styczniu do Czech (miesiąc po zakupie auta) mapy nie widziały dróg, po których już dawno jeździłam poprzednim razem. Wiadomo, że nawigacja pokieruje mnie innymi, starymi, drugorzędnymi drogami, ale dlaczego mam jeździć gorszymi drogami, skoro od dawna są otwarte drogi szybkiego ruchu?! Na szczęście zapobiegliwi znajomi mięli ze sobą przenośną nawigację i pojechaliśmy szybszymi trasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest jedna rzecz, to że mapa jest z 2015 roku nie znaczy że muszą być na niej wszystkie drogi do 2015, jak każda nawigacja tak i ta ma swoje pokrycie, u mnie w miejscowości jest most już kilka lat i tylko Google mapy go widzą, a nawigację opla i vw i jeszcze inne nie. dużo takich kwiatków już widziałem (dróg które są już od kilku lat, nie ma na nawigacji) , więc to że nie ma jakiś dróg to nie koniecznie musi być związane z data wydania map, ale też z ich dokładnością. ja mam niby mapy z 2015 bo auto mam z tego roku, a już kilka takich "kwiatków" wyłapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego więcej nie kupię navi w aucie (tylko doczepiana, 3 razy tańsza i dokładniejsza). Chciałem uniknąć kabelków, przyssawek, itp., ale już wolę to niż takie mapy i kosztowne aktualizacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mokkę w październiku 2014 ze względu na integrację nawigacji z resztą elektroniki. Na wstępie nawigacja była nieaktualna o kilkanaście miesięcy. Diler z Bydgoszczy zapewniał mnie, że aktualizacja będzie w styczniu 2015. Mamy rok 2016 a jeżdżę nawigacją z 2013! Nie ma na niej nawet zjazdu z A1 w kierunku Olsztyna na wysokości Torunia. Na Okęcie od strony Gdańska też trzeba jechać po staremu. Diler mnie zwodził wielokrotnie, skontaktowałem się z GM. Dostałem odpowiedź, że aktualizacja będzie w 2Q2016. Mokka to mój pierwszy Opel. I ostatni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności