Skocz do zawartości

Mokka Cosmo RM 2015


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Astra to dobra fura:) Pamiętam, jak w 2010 roku za karę, że nie sprowadzili mi astry H na czas dostałem na 3 dni Astrę J to był wtedy szał.

 

Ja po 1,5 rocznej jezdzie mokka mam już zachcianki na nowy samochód, ale musze jeszcze dwa lata poczekać. Na ten moment biorę pod uwagę trzy autka: Volvo XC60, Reanult Espace i mercedes klasy C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

biorę pod uwagę trzy autka: Volvo XC60, Reanult Espace i mercedes klasy C.

O matko i córko...  :ph34r:

Żaden z nich (jeśli chodzi o kilku/kilkunastoletnie egzemplarze) nie jest wart zainteresowania. Najlepiej wypada Volvo, ale jest bardzo drogie w utrzymaniu. C-klasa kiepska, a Renówka to nawet szkoda słów...

 

A w temacie mojego wozidła:

 

1. kampania 15 P 056 - przeprogramowanie modułu nadwozia - zrobione

 

2. wyciek oleju z misy olejowej silnika - na początek wymienią uszczelniacz przedni jako tańsze dla nich w naprawie i w związku z umiejscowieniem wycieku - zrobione

 

3. szyba opuszczana kierowcy luźna po otwarciu o kilka centymetrów - lata na boki - odmowa dystrykta, luz produkcyjny

4. szyba opuszczana kierowcy uchylana piszczy - również podczas jazdy po nierównościach uchylona szyba popiskuje - nie stwierdzono piszczenia (opady deszczu)

 

5. bąble na dekorze tapicerki drzwi kierowcy - wymieniono boczek

 

6. pofalowana tapicerka siedziska pasażera - przy prawym brzegu - odmowa dystrykta, naturalne zużycie

 

7. zniekształcone siedzisko kierowcy - przy zawiasie z oparciem - jak wyżej

 

8. długo się grzeje -  termostat do wymiany - zrobiono

 

9. kilkakrotnie po uruchomieniu zimnego silnika, wystąpiła początkowo praca na 3 cylindrach. Po minimalnym zagrzaniu się zjawisko ustępuje - usterki nie stwierdzono, profilaktycznie aktualizacja oprogramowania ECU

 

10. praktycznie ciągle przy zimnym silniku (np. po całonocnym postoju) "dziura w gazie" między 2000-2500 obr/min. Po zagrzaniu się z reguły ustępuje. Jak wyżej.

 

11. nierównomierne i nadmierne zużywanie się przednich tarcz hamulcowych - dystrykt odrzucił, naturalne zużycie

 

Tak to wygląda.

 

W sprawach oczywistych, czyli tapicerka fotela będę pisał i dymił ile wlezie w GM. Co do szyby - nagram film, żeby było widać i słychać, o jaką usterkę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

fajna wersja wyposażenia i kolor wnętrza! Gratki! Też jestem pedantyczny co do swojego samochodu, więc trzeba ASO ścigać i się odwoływać, jeśli są wady.

Właśnie jestem przed zakupem Mokki dla mojej Pani. Ogólnie nie potrzebowałaby 4x4 ale ma przed pracą taką górkę pod, którą dość ciężko się podjeżdża zimą, więc poprosiła mnie o zebranie opinii :) Jeździ teraz Opelm Corsą D 1.2 80KM i czasem ma problem, wiadomo FWD. Ogólnie mam pytanie, jak sobie Mokka FWD 1.4T radzi w zimie? Nie mieliśmy w tym roku jakiejś wielkiej zimy, ale nigdy nic nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zimówki to podstawa, na tym nie oszczędzam. Masz taką samą wersję wyposażenia, silnik i skrzynię, jaką chcę kupić. Ile masz w dowodzie wpisane masa własna? Napisałem nowy wątek aby można było wstawić masy w zależności od wersji, bo nawet Opel podaje zupełnie różne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności