Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Powołałem się na Trax-a, Cruze'a i Alfy Romeo (choć nie jestem pewien M32 w Alfach, ale oni też nie wiedzą :D
I właśnie usłyszałem, że Opel wielu rzeczy nie robi względem Chevroleta itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość Buzka23

i tu mnie spotkała dziwna sytuacja. W Toruniu pytam o wymiane oleju w skrzyni biegów, a oni mi mówią, że nie. Jeśli chce wymianę oleju w skrzyni muszę napisać deklaracje, że biorę na siebie odpowedzialność i w razie W oni nie będą brać odpowiedzialności za skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowują się tak, ponieważ OPEL nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni. A identyczna skrzynia i silnik w Orlando (1,4t + m32) i instrukcja serwisowa wskazuje 60kkm jako termin wymiany oleju w skrzyni.

Możesz im napisać oświadczenie, niech się nim podetrą. Wszystko zmierza w tym kierunku, żebyś do nich wrócił na naprawę skrzyni za 3500-4000zł. Nie daj się robić w ciula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Wezmą odpowiedzialność, nawet jeśli spieprzą. Wymiana oleju w przekładni nie powoduje utraty gwarancji. W tej sprawie pisałem do GM w Polsce.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Demolo123

Witam wszystkich...mam pytanie do ArKos. Co prawda posiadam Astre J z 2013 r.Silnik 1.7 dts 131KM... dzisiaj zabrałem się za wymianę oleju i zobaczyłem iż nie ma korka kontrolnego poziomu a Obudowa już ma nowy typ, czy to oznacza iż mam poprawianą skrzynię i czy to możliwe że w 2013 r. Astra J została nowy typ skrzyni (poprawiony) ? ? A jaką ilość oleju zalać ? Zpuściłem 1,7l.

post-585-0-52106100-1500549068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z dekodera VIN, sprawdź jaka masz skrzynie: http://opelvindekoder.pl/

U mnie "MZ4 Ręczna skrzynia biegów 6-biegowa M32 (WR)" podczas wymiany tak samo nie znalazłem korka kontrolnego

( czyli TTTM -ten typ tak ma) dobrze że są najważniejsze: spustowy i wlewowy.  Zmierzyłem ilość zlanego oleju, 2,4 litra a więc wszystko zgadzało się, zalałem nowym 2,7 litra. Auto pierwsza rejestracja grudzień 2013r.

http://mokkaforum.pl/topic/265-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegów-silnik-a17dts/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Demolo123

Hej..vin dekoder widziałem..skrzynia wiem że jest m32 wr...i tyle...nie będzie tam napisane czy poprawiona czy nie....ale z wyglądu jest innej budowy i nie ma korka spr.poziomu. Dołączyłem foto....dziwi mnie że u Ciebie tak dużo oleju było ArKos poddał że mają mieć 1.8l...i teraz to dziwne wszystko. Sprawdziłem wizualnie nawet ciężar wybieraka mam jak w nowym typie i ponawiam pytanie zlałem 1.7L.'ile zalac?...Marcel kk wlał chyba dużo za dużo...jeśli faktycznie ma nowy typ...i jak to jest że u mnie w2013r taka skrzynia? W astrze J, do wlewania nic nie trzeba demontować...wystarczy wsadzić łapę od przodu , odkręcić śrubę, i od góry wąż...lejek do węża i lejemy...bez najmniejszego problemu. Wlalem 2L...czyli niby 300ml.więcej.... Dzwoniłem do serwisu, po vinie opel jest niestety tępy...wychodzi skrzynia zamiennie...więc ze sprawdzenia d.pa. Ale dostałem informacje iz nowy typ skrzyni produkowany jest od 2012r.

post-585-0-08586700-1500551915_thumb.png

post-585-0-55900100-1500553214_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności