Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario321

Po numerze można stwierdzić.

A gdzie można to sprawdzić ??

Pewnie telefon do ASO ?? Czy może jest gdzieś dostępna lista numerów VIN ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markoni...zostało ci 18% bo pewnie rok minie za 10 tygodni, a co do oleju silnikowego to przypuszczam że Ci castrola nie wleją . Byłem 2 tygodnie temu na przeglądzie i zawsze wybierałem castrol edge 5w30, a tym razem mi oświadczyli że musi być olej dexos1. Ktoś chyba też o tym wspominał tutaj. http://mokkaforum.pl/topic/96-jaki-olej-do-14t/page-2?do=findComment&comment=7655

Na dzień dzisiejszy 6% 18tys przebiegu. leci że aż hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 6% 18tys przebiegu. leci że aż hej

Nie wpadaj w panikę ;)  Ja robię rocznie około 10 tys. i w tygodniu gdy mija rok od wymiany oleju zostaje 1% czasem robi sie 0% i tak już 3-ci rok. Przy 5% pojawia sie error code chyba error82 i nie przejmuję sie tym. Wymiana ma być po roku więc procentowo spada. Nawet jakbyś nie uruchamiał auta przez 4 tygodnie to by Ci po odpaleniu auta zeszło 8% mimo że nie przejechałbyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Demolo123

Odnośnie zapachu oleju skrzyni biegów.... Dziwny "mikro" zapach Fuchsa ustąpił po około 2 tygodniach, więc żeby wywietrzal to tylko kwestia czasu...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Demolo123

Witam,

Jak to jest z tymi skrzyniami i ich modyfikacjami?

Moja Mokka jest z 2013r. Dziś wymieniłem olej w skrzyni i zeszło tylko ok1,7L

Z tego co wszyscy piszą to pojemność skrzyni zmodyfikowanej. Dla spokoju ducha wlałem 2L. Jak moge sprawdzić czy mam skrzynie przed czy po modyfikacji? Żeby być w 100% pewnym że ilość oleju jest ok

 

No nie wysililes sie ...na tej samej stronie i stronę wcześniej maz wszystko opisane popatrz na fotki

 

https://www.eco-torque.co.uk/single-post/2016/12/02/M32-GEARBOX-Everything-You-Need-To-Know-About-Uprated-Bearings-End-Casing

 

Tu masz foto typu starego i nowego ze strzałka na dodatkowym olejowym kanale kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadaj w panikę ;)  Ja robię rocznie około 10 tys. i w tygodniu gdy mija rok od wymiany oleju zostaje 1% czasem robi sie 0% i tak już 3-ci rok. Przy 5% pojawia sie error code chyba error82 i nie przejmuję sie tym. Wymiana ma być po roku więc procentowo spada. Nawet jakbyś nie uruchamiał auta przez 4 tygodnie to by Ci po odpaleniu auta zeszło 8% mimo że nie przejechałbyś km.

nie panikuję tylko stwierdzam,żeby przejechać 30tys w roku jest możliwe,ale wcześniej tzw procent spadnie do zera,dziś zrobiłem 340km .Ale dzięki za komunikat który się pojawi.Tak to jest Sapcio.A propo  jakim olejem zalewasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem wybór i wybierałem castrol edge 5w30, ale w październiku powiedzieli w ASO że leją jedynie dexos1 chyba 2-giej generacji i nie ma zamiennika. Auto mam z 5-letnia gwarancją więc nie miałem zbytnio wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem wybór i wybierałem castrol edge 5w30, ale w październiku powiedzieli w ASO że leją jedynie dexos1 chyba 2-giej generacji i nie ma zamiennika. Auto mam z 5-letnia gwarancją więc nie miałem zbytnio wyboru.

Do ASO też można swój olej wziąć. Nie musisz się zgadzać na taki jaki oni mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności