Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowie o chlodnym powietrzu czy nowych dywanikach... Czy ktoś wachal fuchs olej przed wlaniem..

Mam jeszcze 3 setki w butelce, zapach jak zapach oleju, wygląda na to ze jesteś przewrażliwiony, kup za 5 zł choinke zapachową i będziesz szczęśliwy. Skoro nie ma nieszczelności, nie wyrzuciło oleju odpowietrznikiem to szukasz dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, ja miałem taką samą przygodę ,po zalaniu nowym olejem też mi śmierdziało w aucie .Prawdo podobnie za duża ilość oleju,upuściłem zastosowałem ilości serwisowe 2l i po smrodzie.Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro wyszło ze u mnie jest M32 nowa wersja to postanowiłem upuścić 3 setki oleju do stanu 2,3-2,4 litra,

wcześniej na podstawie informacji że poprawione skrzynie montowano od połowy 2014r ( moja Mokka wyprodukowana rok wcześniej)

podczas wymiany zalałem tak jak zalecano 2,7 litra, teraz nastąpiła korekta, olej na fotce po przejechaniu 8100 km posiada nawet ładny wygląd.

 

 

 

post-259-0-37144400-1501953330_thumb.jpg

post-259-0-75183800-1501953355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szykuję się do wymiany oleju w skrzynce olej nabyty u przedstawiciela na Polskę Fuchs Gliwice cena 44pln za litr oraz olej silnikowy Castrol Edge 5w30 .Dziwi mnie że mam do wymiany przy 30tys. a mam ponad 16tys a 18% zostało.Pierwszy przegląd ma być w Styczniu ,nie doczekam jak się to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak to jest z tymi skrzyniami i ich modyfikacjami?

Moja Mokka jest z 2013r. Dziś wymieniłem olej w skrzyni i zeszło tylko ok1,7L

Z tego co wszyscy piszą to pojemność skrzyni zmodyfikowanej. Dla spokoju ducha wlałem 2L. Jak moge sprawdzić czy mam skrzynie przed czy po modyfikacji? Żeby być w 100% pewnym że ilość oleju jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markoni...zostało ci 18% bo pewnie rok minie za 10 tygodni, a co do oleju silnikowego to przypuszczam że Ci castrola nie wleją . Byłem 2 tygodnie temu na przeglądzie i zawsze wybierałem castrol edge 5w30, a tym razem mi oświadczyli że musi być olej dexos1. Ktoś chyba też o tym wspominał tutaj. http://mokkaforum.pl/topic/96-jaki-olej-do-14t/page-2?do=findComment&comment=7655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,od kilku miesięcy mam mokke 1.4T 4x4  140km z 2013roku,przebieg 58.000tys. od dłuższego czasu mam problem ze skrzynia biegow>przy wrzucaniu dwojki czuc haczenie,a przy probie wrzucenia trojki wyraźny opor(trzeba ponowić probe i wchodzi).czy takie objawy wskazują na uszkodzenie skrzyni,lozysk? może wymiana oleju pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka standard - u mnie od nowego lekko haczy. Trójka - rzadko spotykam problemy z nią, może kwestia regulacji linek.

Olej na pewno nie zaszkodzi wymienić bo to już ten przebieg.

Co do uszkodzenia skrzyni - jeśli lewarek nie porusza sie na biegu przód-tył podczas przyspieszania i hamowania silnikiem, to raczej nie jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności