Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Demolo123

No...tej raczej nie zajedziesz....masz dodatkowy kanał olejowy, większe łożyska...przedchwila rozmawiałem z ludzmi z anglii i oni mimo wszystko leją 2.5l(sucha skrz.B) do wszystkich czy nowych czy startych..i dodatkowe informacje jakie uzyskałem..wszystkie pojazdy od 2015 dostały nowy skrzynie, ale od 2012 roku niektóre wybiórczo, zależy od wersji wyposażenia,silnika(mocne diesele-wysoki moment obr.) miejsca produkcji/ kraj sprzedaży...i szczęścia pewnie. Np.silnik 1.4 , A14 NET , ma 140Km , ale 200Nm momentu, czyli 100 Nm mniej niż 1.7 DTS, i pewnie takowe auto zostało obdażone jako ostanie nowym typem skrzyni..

 

TUTAJ

 

https://www.eco-torque.co.uk/single-post/2016/12/02/M32-GEARBOX-Everything-You-Need-To-Know-About-Uprated-Bearings-End-Casing.

 

Widać ładnie pokazane różnice oraz nowy kanał olejowy( u marcel kk widac go ładnie) którego nie było w starym typie..

post-585-0-58516500-1500615906_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demolo123 byłem przekonany ze po tej co mam zamontowana jest kolejna generacja M32.

Co do ilości oleju to na forum Zafiry pisza ze wlewali pomiędzy 2,6-3,0 litra i było bez niespodzianek.

U mnie jest w tym momencie jest 2,7 litra oleju Fuchs Titan Sintofluid 75W80, tak jak pisałem wyżej przejechałem

od wymiany 8 tys km i nie wyrzuciło nadmiaru, czyli jak najbardziej skłaniam się ku temu co pisali aby nalewać około 2,7 litra,

smarowanie w skrzyni jest rozbryzgowe to przynajmniej nie ma suchych tarć spowodowanym niskim stanem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Demolo123

Były tylko 2... Stare....Nowy..nic pomiedzy....więc jak napisałeś należy się cieszyć że taką się ma...trochę większa ilość oliwy nie zaszkodzi a pomoże....zastanawia mnie tylko jedna rzecz...jaka ilość dodatkowa oleju spowoduje uniemożliwienie rozbryzgu oleju przez kol/tryby/zebatki skrzyni...no ale to trzeba by mieć chyba przezroczysta :))) żeby zobaczyć...myślę ze dodatkowe pół litra nie zakluci rozbryzg, za mala wiedza żeby się wypowiadac...potrzebny był by jakis inzynier aby zobaczył skrzynię i obliczyl i t d... Ale pol litra + nie powinno zakłócić nic..to może raptem centymetr w skrzyni albo półtorej ..na poziomie... Strzelam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o ciśnienie jakie się wytwarza w skrzyni .Pamiętać należy że tam też jest tarcie tych wszystkich zębatek co powoduje nagrzanie się oleju i wzrost ciśnienia od oparów lub gazu i jakby nie sprawny odpowietrznik to by gdzieś wywaliło w najsłabsze miejsca czyli uszczelnienie skrzynki.Nie czarujmy się małe ilości wody też są w oleju to moje chłopskie rozumowanie.Nadmiar oleju też może zaszkodzić jeśli go nie wydmucha,bo jak nie to nie ręczę za dalszą żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Demolo123

ok..zalalem skrzynię 2.5 L fuchs-a.Co moge stwierdzić że fuchs śmierdzi bardziej od tuteli...po wymianie jak się zatrzymać czuje w pojeździe ten zapach oleju.... :(fuj...miał tak ktoś? Nie bardzo ale smierdziuch niesamowity....w okolicach skrzyni sucho jakby ktoś pytał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze raz o tym słyszę, u mnie świeży zapach i chłodne powietrze z klimy to wszystkie zapachy jakie są w kabinie.

(w lecie welurowe dywaniki, gumowe od jesieni do późnej wiosny inaczej otwarcie nagrzanego auta to zapach gorącej gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności