Skocz do zawartości

Silnik diesla 1,6 cdti "whisper diesel" czyli B16DTH - przestroga


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Napinacz nieważne czy ori czy zamiennik. Zdejmuje się napinacz, daje uszczelkę i zakłada. Tyle. Radzę samemu tego nie robić, skoro pada pytanie kategorii "szkolnej", można uszkodzić silnik niefachowym postepowaniem.

Jeśli silnik rzęzi przy rozruchu to sama podkładka praktycznie nic nie da, a jeśli da to na bardzo krótki okres. Łańcuch już domaga się wymiany, według mnie nie ma sensu stosowania półśrodków. Zrobić rozrząd kompletny + ta podkładka pod napinacz i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się dostać do napinacza bez zwalania skrzyni.

Zdemontować pierdylion tysięcy przewodów, rurek, wężyków, chłodniczek EGR, pokrywy zaworów i górnej bocznej pokrywy i już napinacz na wierzchu. Pół dnia roboty lekko licząc.

Ale się da.
Tu wymiana kompletnego rozrządu w Insignii z tym silnikiem:
część 1 https://www.facebook.com/serwisopelford/photos/pcb.2047068992268248/2047068615601619

część 2 https://www.facebook.com/serwisopelford/photos/pcb.2047777065530774/2047774688864345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam  wszystkich  na forum. Mam pytanie odnosnie komunikatu... niskie cisnienie oleju, wylacz silnik.....   juz dowiedzialem sie ze ze ten silnik nieposiada uszczelki smoka, bo na pocztku to mi przyszlo do glowy...i teraz pytanie czy ktos moze przerabial temat? rozsadek podpowiada ( wymiana czujnikow, badz zapchany smok) szczerze troche juz mnie to przerasta dlatego ,moze ktos pomoze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 insignia 1.6 cdti 136 km   B16DTH    ...Witam  wszystkich  na forum. Mam pytanie odnosnie komunikatu... niskie cisnienie oleju, wylacz silnik.....   juz dowiedzialem sie ze ze ten silnik nieposiada uszczelki smoka, bo na pocztku to mi przyszlo do glowy...i teraz pytanie czy ktos moze przerabial temat? rozsadek podpowiada ( wymiana czujnikow, badz zapchany smok) szczerze troche juz mnie to przerasta dlatego ,moze ktos pomoze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podobno jest nowsza wersja napinacza rozrządu z jakąś dodatkowa literka czy coś 

I można go wymienić od góry bez rozbierania pół silnika 

Cena około 400zl tego nowszego po modernizacji napinacza 

Tylko trzeba dopytywać o niego bo dużo osób nie wie że jest nowsza wersja i ona ciśnienia tak nie gubi bo ma jakieś inne uszczelnienia i membrany. Po zgaszeniu silnika cześć oleju zostaje w napinacza to silnik ma mniej do nabicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik w Astrze K. Uważam, że silnik jest bardzo dobry. Fakt, Opel zaliczył wpadkę z napinaczem, ale jest to do ogarnięcia niewielkim kosztem. W moim przypadku, przy przebiegu około 140 000 km, pojawiło się sporadyczne rzegotanie łańcucha po dłuższym postoju. Okazało się, że Opel standardowo w ogóle nie przewidział uszczelki pod napinaczem. Kupiłem uszczelkę i napinacz (zapłaciłem za oryginały 356 zł) i wymieniłem. Trwało to około 4-5 godzin. Nie trzeba wyciągać skrzyni, wymiana jest dość upierdliwa, bo trzeba zdemontować sporo rzeczy. Gdybym robił to drugi raz to pewnie poszło by szybciej, bo już wiem, co i jak. Łańcuch był w stanie bardzo dobrym. Od tej pory przejechałem ponad 20 000 km i jest cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.09.2022 o 09:09, andsed napisał:

silnik jest bardzo dobry.

No fakt. Mało pali, cichy. To są wszystkie jego zalety.

Z wad, których jest zdecydowanie więcej, można zrobić sporą listę. Problemem może nie jest sama w sobie awaryjność, bo każdy silnik ma swoje bolączki, tylko koszty serwisu i części do tego silnika.

Cieszę się, że kolega zadowolony. Ja bym go za darmo nie chciał - wystarczy że muszę toto naprawiać dość często.

 

43 minuty temu, michalmaj345 napisał:

Czy w tym silniku występuje możliwość wymiany odmy/membrany odpowietrzającej silnik?

Dzwonić do firm regenerujących pokrywy i pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności