Skocz do zawartości

Silnik diesla 1,6 cdti "whisper diesel" czyli B16DTH - przestroga


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

w grudniu 2020r. Opel wprowadził modyfikację do napinacza, mianowicie dokładają podkładkę/uszczelkę, która pomaga na cichy rozruch i właściwą pracę napinacza. Czytałem, że już kilkanaście osób założyło tą część i są mega zadowoleni. Nr. katalogowy tej podkładki to 55515025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to, co pisałem i do czego doszliśmy jako mechanicy ASO. Ta uszczelka to kryza czyli przewężenie czyli utrudnienie odpływu oleju z napinacza.

Dziękuję, dobranoc.

Zjebali, wiedzieli że zjebali, wiedzieli że inni wiedzą że zjebali, wiedzieli, że inni wiedzą że wiedzą co zjebali, aż w końcu na finiszu produkcji silnika wydali uszczelkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lukaster napisał:

Witam,

w grudniu 2020r. Opel wprowadził modyfikację do napinacza, mianowicie dokładają podkładkę/uszczelkę, która pomaga na cichy rozruch i właściwą pracę napinacza. Czytałem, że już kilkanaście osób założyło tą część i są mega zadowoleni. Nr. katalogowy tej podkładki to 55515025

Robi to serwis Opla? Wisz jakie są koszty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 22:15, ArKos napisał:

Potwierdza się to, co pisałem i do czego doszliśmy jako mechanicy ASO. Ta uszczelka to kryza czyli przewężenie czyli utrudnienie odpływu oleju z napinacza.

Dziękuję, dobranoc.

Zjebali, wiedzieli że zjebali, wiedzieli że inni wiedzą że zjebali, wiedzieli, że inni wiedzą że wiedzą co zjebali, aż w końcu na finiszu produkcji silnika wydali uszczelkę... 

Gdzieś właśnie czytałem o tej uszczelce jakis czas temu, że niektórzy dodają ją jako samoróbke i chyba nawet Ty wcześniej poruszałeś ten temat. Uszczelka w ASO pojawiła sie dopiero w grudniu 2020 roku. Są jeszcze inne opcje o których czytałem i podobno działają np. Wymiana sprężyny w napinaczu na mocniejszą lub ruscy na YouTube wrzucają filmiki z testów jak przerabiają te napinacze, mianowicie dodają jeden otwór w napinaczu.
Pytanie mam do Ciebie, bo łańcuch mi trochę brzęczy podczas jazdy w zakresie obrotów 2-3 tys.  Auto mam od nowości z przebiegiem 140 tys. zastanawiam się czy wymienić cały rozrząd za 4 tys., czy próbować wymienić sam napinacz na nowy z podkładka i przy tej wymianie mniej więcej oceni sie czy łańcuch faktycznie jest mocno rozciągnięty i oceni sie czy trzeba go wymienić. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napinacz niewiele zmieni - pisałem, że luźny łańcuch się szybko wyciera, niszczy koła zębate. Wymienić sam napinacz pomoże na chwilę. Zużyty łańcuch dalej będzie się szybko niszczył.

Tak samo jest z łącznikami stabilizatora. Najpierw bardzo delikatnie się odzywają, potem coraz mocniej, a potem już tłuką jak na jeden kamyk najedziesz. Jak coś się zużyje, to sie samo nie naprawi, tylko efekt będzie się pogłębiał.

Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat głośnego rozruchu rozwiązała podkładka nr 55515025 pod napinacz łańcucha, która ogranicza spływanie oleju z napinacza i przyspiesza odpowietrzenie układu. Szkoda że tyle czasu nad tym myśleli😬 Przez nieudolność serwisu opla ludzie zaczęli się bać tego silnika, a nie ma czego. Przed wymianą rozrządu żądajcie montażu podkładki bo cały czas mało kto o tym wie, a później złość bo problem nie rozwiązany mimo wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego kolego ArKos co prawda jestem posiadaczem Zafiry C, a nie Mokki ale silnik ten sam. Przeczytałem cały wątek i kiedyś wspominaleś o warsztacie w okolicy Katowic co się specjalizuje w tych silnikach. Można jakieś namiary na ten warsztat??? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności