Skocz do zawartości

Silnik diesla 1,6 cdti "whisper diesel" czyli B16DTH - przestroga


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam żadnego producenta zamienników tego rozrządu - zawsze przymus kierował po zakup do ASO.

Co do napinacza, to nie zostało nic przekonstruowane z tego co wiem. Różnica w numeracji może wynikać z różnych wersji tego silnika (B16DTH, DTL, DTC, DTE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PanMisiowy

To na niezłą minę się wbiłem. Kupiłem Astre 1.6 cdti z 2015 roku miesiąc temu (przebieg 160 tysięcy). Przed zakupem pojechałem do serwisu Opla. Auto sprawdzone, wszystko ok. Dopiero po 2, 3 tygodniach zacząłem słyszeć ten (a może czegoś innego) klekot. Co robić. Sprzedawać to w pizdu, czy jest szansa dobić nim do 200 tysięcy? Auto w historii serwisowej nie ma wzmianki o wymianie rozrządu. Help!
EDIT: nigdy więcej diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt rozrządu w ASO (części + robota) pod 10 tys. zł.

Mogę wskazać punkt, gdzie zostanie wszystko zrobione za 6 tys. zł ale to śląsk - okolice Katowic. Pracowałem tam.

 

37 minut temu, PanMisiowy napisał:

Sprzedawać to w pizdu, czy jest szansa dobić nim do 200 tysięcy?

Wróżka nie byłaby w stanie nic powiedzieć. Teoretycznie po zrobieniu rozrządu powinien ze stówkę przelatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PanMisiowy

OK, dzięki. Dzisiaj przysłuchałem się temu klekotaniu bliżej.  Nie występuje za każdym razem przy odpalaniu. Trwa nawet kilkanaście sekund lub nawet dłużej. Gdy zgaszę i odpalę auto jeszcze raz to za drugim razem silnik odpala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanMisiowy napisał:

Nie występuje za każdym razem przy odpalaniu.

 

 

W dniu 31.03.2017 o 19:54, ArKos napisał:

Co ciekawe: rzegotanie występuje tylko i wyłącznie po co najmniej kilku minutach postoju. Jeśli odpala się go raz po razie, jest cicho, czyli normalnie. Nie zależy to od temperatury zewnętrznej, temperatury silnika ani żadnych innych czynników zewnętrznych. Jeśli przyczyną byłby rozrusznik, odgłos musiałby występować każdorazowo, a występuje TYLKO I WYŁĄCZNIE po kilku/kilkunastominutowym postoju, czyli jak olej zdąży już zejść do misy.

 

CZYTAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach oba. Nie różnią się niczym. Leżało jedno obok drugiego.

Zmiana numeru nie oznacza zmiany konstrukcyjnej.

 

Poza tym są jeszcze 55494322 oprócz wyżej wymienionych.

 

Moim zdaniem na podstawie pragmatyki: numery w EPC są najprawdopodobniej przyporządkowane do konkretnego typu silnika (DTH, DTC, DTE, DTJ, DTL wynikającego z dekodowania VIN - bo tyle odmian tych silników jest), mimo braku fizycznych różnic i możliwości bezproblemowej zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PanMisiowy
W dniu 18.01.2020 o 19:46, ArKos napisał:

CZYTAĆ!


Tak objawy są dokładnie takie, tylko czy przy rozrządzie rzegotanie nie powinno szybko ustąpić? U mnie trwa długo. Ustępuje dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu. Odgłos dochodzi od strony skrzyni biegów (czyli z tego co się orientuję od strony rozrządu właśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rozrząd Pan przyjechał do nas z Wrocławia, bo tam albo ASO za 10 tys chciało robić, albo niezależne warsztaty nie chciały się podjąć tematu.

 

 

Na jednym ze zdjęć widać kolejny numer napinacza: 55506002

Zestaw rozrządu kupowany w ASO bo nikt nie produkuje w zamienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności