Skocz do zawartości

Kontrolka silnika


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość mwiaderni

Witajcie,

Tym razem nie ja, ale moja siostra ma problem ze swoją "czarną pięknością". Mokka jest z nią od nowości tj. od 2014 rok, przebieg ok 120 000km i pojawiła się kontrolka silnika. Podłączyłem swojego Op com-a i odczytałem błąd P0171-00 w ECU. Jeszcze kilka innych błędów było w BCM, ale to wcześniejsze jak domniemam bo rozładowały jej dzieciaki akumulator jak sprzątały i słuchały muzyki.

Czytam o tym błędzie i jest tak wiele możliwości, że nie bardzo wiem od czego zacząć poszukiwania, auto normalnie jeździ, nie ma jakiegoś "muła", zapotrzebowanie na paliwo też takie jak zawsze.

Miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe powietrze?

Sprawdź, czy jest w całości wężyk biegnący do regulatora ciśnienia paliwa - ten, co kuny tak lubią gryźć.

Opcja kolejna i niefajna - uszkodzenie zaworka zwrotnego w kolektorze (tego grzybka widocznego po zdjęciu odmy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwiaderni

Dzięki ArKos za wskazówki, jutro postaram się zerknąć bo w piątek ma w planach podróż do Wrocławia i lepiej by dotarła tam na własnych kołach niż lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwiaderni

Udało mi się sprawdzić wężyk, wygląda na cały bez uszczerbku na zdrowiu  :( . Dodatkowo sprawdziłem jeszcze parę parametrów wchodząc w bloki pomiarowe Op com-em.

Krótkoterminowe dawki paliwa powinny zawierać się od -5% do +5%, a tu w prawdzie na zrzucie złapałem -5%, ale w czasie rzeczywistym wartości biegają pod 18.

Czytając dostępne w sieci informacje może to być tak jak podałeś zaworek w kolektorze, ale też zastanawiam się nad zaworem gazu skrzyni korbowej czyli wymiana całej pokrywy z zaworem.

ArKos czy te parametry coś wnoszą, bo jak czytam to czynników generujących ten błąd może być sporo.

post-390-0-78864400-1527078466_thumb.jpg

post-390-0-27306100-1527078471_thumb.jpg

post-390-0-55269400-1527078475_thumb.jpg

post-390-0-61795300-1527078481_thumb.jpg

post-390-0-59758500-1527078488_thumb.jpg

post-390-0-70451700-1527078493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.  Czy ktoś pomoże , wyświetla się kontrolka emisji spalin po podpięciu pod komputer wyświetlił błąd p1101 00- układ dolotowy , co może być przyczyną, opel mokka 1.4 turbo.W serwisie wymyślają różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę,  problem w tym , że nie wiem czy można zasugerować o tej przepustnicy mechanikom bo oni tego nie lubią, z tą ikonką jeżdżę pół roku, nie ma żadnych objawów tzn braku mocy szarpania silnika .Chciałabym aby w końcu ta ikonka przestała  się zapalać . Jak oddałam auto do aso ponieważ silnik się za bardzo nagrzał to wymienili jakieś przewody,  nie wymienili jak się póżniej okazało termostatu. Na samochodach się nie znam. Jeszcze raz dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności