Skocz do zawartości

Kontrolka silnika


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tomekjmopl napisał:

/.../Co ciekawe zapala się zawsze w tym samym miejscu/.../

Ja tam w duchy nie wierzę, ale jak jest tak jak piszesz, to przyjąłbym to jednak za jakiś znak ... i zmieniłbym trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ArKos napisał:

A jakie mogą być konsekwencje chodzenia z przeziębieniem?

A tak serio... te 100-150zł na czyszczenie przepustnicy po uprzednim potwierdzeniu obecności P1101 doprowadzają do śmierci głodowej? Bo nie rozumiem takiego podejścia... dywagacje, kombinacje z paliwem, i diabli wiedzą jeszcze co.

Musiałbym teraz kolegę przyrównać do mózga, który co miesiąc przez cały rok dolewa po litrze oleju, bo nie wyda 200zł na uszczelnienie miski olejowej...

Litości. To młode auto, fajne auto, naprawa nie jest jakimś absurdem cenowym, więc po co kombinować jak koń pod górę?

Bardziej tu chodzi o moje doświadczenia - w poprzednich samochodach check engine zawsze oznaczał tryb awaryjny (Citroen i Skoda) a tu taka niespodzianka :) - auto jeździ normalnie. Dlatego też staram się zgłębić wiedzę na ten temat, na działanie zawsze przyjdzie czas, tym bardziej, że na Mokkę przesiadłem się z Golfa 6 z silnikiem 1.4 TSI 122KM CAXA (tak, z tym najbardziej nie polecanym silnkiem wszędzie gdzie się da) i od nowości, przez 8 lat nie spaliła się w nim nawet jedna żarówka, o żadnych check enginach nie wspominając. A fakt, że w Oplu wyskoczyło mi to raptem po 2 tygodniach od zakupu, a auto wygląda i jeździ jak nowe (40000 km), nawet z tym checkiem, pewnie też ma wpływ na moją zachowawczą postawę ... Zresztą na początku był lekki wqrw na gównianego opla - sami rozumiecie ... :) Auto mam od 29 października.

P.S. W pracy mam kolegę posiadającego Merivę z silnikiem 1.4 Turbo 140KM i jemu na błąd P1101 pomogła dopiero ... wymiana przepływomierza ... Tylko on ma 160000 km na blacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fsw napisał:

Ja tam w duchy nie wierzę, ale jak jest tak jak piszesz, to przyjąłbym to jednak za jakiś znak ... i zmieniłbym trasę.

Albo trzeba zacząć jeździć szybciej, a nie oszczędzać paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekjmopl napisał:

tu chodzi o moje doświadczenia

No to ja przedstawiłem swoje. KAŻDORAZOWO występujący w tym silniku P1101 (nieważny model, ważne że A14NET/B14NET) należy wyczyścić przepustnicę, zaadaptować i zmienić oprogramowanie ECM. Mówi o tym środek zaradczy GM numer 3141.

Usterki przepływomierza mają inne kody błędów i NA PEWNO wywalony P1101 nie może być skutkiem usterki przepływomierza, bo dotyczy przepustnicy. Przepływomierza dotyczy P0101, 0100, 0110 a nie P1101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał forum, to byś znalazł mój wpis mówiący o tym, że KILKANAŚCIE razy robiłem samo czyszczenie i adaptację. Wystarcza na następne dziesiąt tys km.

A oprogramowanie faktycznie może zrobić tylko i wyłącznie ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Do ArKos,dziękuję za poradę, skorzystałem z polecanego przez Pana warsztatu,jestem mile zaskoczony fachowością oraz rzetelną pracę. Ikonka do chwili obecnej się nie zapaliła. opel mokka 1.4 .Pozdrawiam. kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności