Skocz do zawartości

Kontrolka silnika


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, ArKos napisał:

Silnik powinien zabujać na obrotach i nie do końca poprawnie pracować. Po włożeniu bagnetu powinien się szybko uspokoić i pracować wzorowo.

Ok a efekt takiego delikatnego zasysania korka i szabelki jest normalny? Czy raczej zupełnie go nie powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam dzisiaj zaświeciła się kontrolka żółta check  bez wyświetlenia kodu dwa dni wcześniej był komunikat ESC układ nie działa prawidłowo ale po dłuższej jeżdzie wyłączył się.Obroty nie falują, wentylator pomimo zimnego silnika się załącza paliwa pobiera więcej, umówiony na serwis w środę w ASO mam jeszcze flex care w serwisie powiedzieli że mogę korzystać z auta bo nie świeci na czerwono to jest tak że nie znam się na tym typie usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.10.2020 o 14:29, Farkas napisał:

U mnie było tak (1,4 t). Czasami zimą przy temperaturze 5 stopni i sporej wilgotności zaświecał się check. Po kilku odpaleniach gasł. Raczej rzadko i żadnych innych zmian. Więc nic nie robiłem. Ale teraz check sie zapalił, zgasł i po tygodniu pali się, nie gaśnie. Komputer wskazuje błąd czujnika powietrza dolotu. Na razie nic nie zrobiłem.  Może to czujnik, może to nieszczelny dolot. Tak czy siak dłubanina. Filtr powietrza raczej nowy, 10 tys. Mieliście coś takiego?

Powrócę do tematu bo aktualny i brakuje mi tu bardzo puenty fachowca w tej konkretnej kwestii. Mam dokładnie jak przedmówca. Od wiosny do jesieni zupełnie żadnych błędów na desce, tankując pb95. Zaczyna się słota i chłód no i stanie w korkach i zółty check engine się budzi ale po kilku odpaleniach gaśnie (na pb95) i tak co jakis czas. Sprawdzone wszystko co ktokolwiek podpowiadał, auto śmiga ąz miło. Na próbę zalałem pb98 i wtedy faktycznie nic sie nie pokazało(chyba ze taki zdazyl sie przypadek). Wygląda to tak jakby niższe temperatury jesienno-zimowe plus beznzynka pb95 miały własnie taki efekt że wyskakuje się błąd. W tym aucie zatem ilosc oktanów wzgledem pogody ma az tak duze znaczenie? Nigdy w żadnym aucie czegos takiego nie widziałem. Czytałem gdzies ze mozna np. w ASO wyregulowac mniejsza wrazliwość systemu na rodzaj beznzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kampania w ASO na zmianę oprogramowania sterownika silnika. Nowa miała mniej czułą kalibrację, co miało zapobiegać generowaniu błędu P1101. Środkiem doraźnym było czyszczenie przepustnicy i adaptacja, ale wystarczało to na krótko - 20-30kkm i problem wracał. 

Odczytać błędy jak przedmówca wskazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ArKos napisał:

Była kampania w ASO na zmianę oprogramowania sterownika silnika

Zapewne kiedyś była ale właścicielem mokki jestem dopiero od roku. Kontaktowałem się z ASO i jedynie co mi zaproponowali to aktualizacja oprogramowania do nowszej wersji za jedyne 800zł zastrzegając że aktualizacja może się nie udać a koszty poniosę. Czy oprócz ASO ktoś jest w stanie coś takiego zrobić? Pewnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać zapytanie do serwisu Opla z zapytaniem czy na nr VIN są jakieś aktualizacje(np Opel dixi mi odpowiedział) lub odczytać  najlepiej przez  GDS nr wgranego oprogramowania i porównać z tym-Wpisz VIN na  stronie  https://tis2web.service.gm.com/tis2web/ i wyjdzie czy jest aktualizacja. 



 'Pobierz CAL ID' wybierasz z listy np: K20 Moduł sterujący silnika, klikasz 'Następne', z listy wybierasz 'Programowanie' klikasz 'Następne' i jeśli jest dostępna jakaś aktualizacja to pojawi Ci się jej numer jako 'Oprogramowanie operacyjne (blok klienta)'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wiesław napisał:

 'Pobierz CAL ID' wybierasz z listy np: K20 Moduł sterujący silnika, klikasz 'Następne', z listy wybierasz 'Programowanie' klikasz 'Następne' i jeśli jest dostępna jakaś aktualizacja to pojawi Ci się jej numer jako 'Oprogramowanie operacyjne (blok klienta)'.

Super dzięki wielkie. Jeszcze pytanko. Wyrzuciło mi poniższą tabelę ale nie kumam. Jest ta aktualizacja czy nie? Czy serwis Opla weźmie za to kasę?

491052541_MODU.thumb.jpg.96c50c97a420c59aa327892d0b5b59fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności