Skocz do zawartości

Kontrolka silnika


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram ArKos. Mokka 1.4 T, przejechane 50000 tys. Paliwo  95 - wyczytałem w instrukcji , że ten silnik woli 95, stacje Orlen lub BP. Mnie zaświecało się, chyba zawsze na biegu jałowym, po jakimś czasie gasło. Po pierwszej wizycie w serwisie, odczytaniu błędu diagnozą było czyszczenie przepustnicy, koszt około 150 pln. Przestało się zaświecać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjęli przepustnicę i umyli po dwóch stronach, to szansa że przez kilkadziesiąt tyś km błąd nie powróci z tego powodu, ale jeśli tylko zsunęli rurę dolotową i obmyli z zewnątrz to rozwiązanie na krótko... Piszę z własnego doświadczenia, użytkuję ten silnik już od ładnych kilku lat w różnych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Krzysztof

Witam.

Mam Mokkę 1,4 turbo w automacie 2014 rok przejechane 52.000km. Zaczęła pojawiać się informacja - sprawdź układ kontroli czujników parkowania, po chwili sprawdź układ wspomagania kierownicy. Po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków pracował cały czas wentylator od klimatyzacji w kabinie ( nie od chłodnicy). Próbowałem odpalić silnik i nie dało rady. Odpaliłem z kabli i przez 2 dni nic się nie działo. Po 2 dniach podobna sytuacja. wymieniłem akumulator na nowy. Po 3 dniach to samo. Sprawdziłem ładowanie - ok. Jednak jak założyłem tester ładowania do zapalniczki okazało się że ładuje raz dobrze w granicach 14, raz ok 12. Po sprawdzeniu pokazuje błąd B1517 napięcie niskie. Może ktoś miał coś podobnego, będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 13.12.2018 o 12:51, ArKos napisał:

Odczyt błędów może zrobić każdy warsztat. Jeśli wyjdzie P1101 to czyszczenie przepustnicy też każdy. Nie trzeba mieć do tego magistra.

Witam Podepnę się do tematu bo również mam kłopoty z mokką. 2014 r. 1.4 turbo. 150tys.

mnie z kolei wychodzi błąd p171 uboga mieszanka po skasowaniu check. do 20 km i zapala się z powrotem obojętnie czy jest To benzyna czy jest to gaz instalacja nowa 3000 przejechane Landi Renzo nadmienię że ten błąd wyskakiwał przed założeniem gazu nie mam już siły mój mechanik rozłożył ręce więc nie pozostaje mi nic innego jak poprosić o adres serwisu w Siemianowicach. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 11.12.2018 o 09:51, tomekjmopl napisał:

Heh, żyje to swoim życiem, dzisiaj kontrolka powróciła, paliwo bez zmian, 98 Lotos. Co ciekawe zapala się zawsze w tym samym miejscu, tzn. trasa obwodnicą Kraków Wsch.- Kraków Łagiewniki na tempomacie 90km/h i kontrolka zapala się zaraz po zjeździe z A4, gdy muszę stanąć na światłach do lewoskrętu w ul. Podmokłą  ... Silnik pracuje oczywiście normalnie, spalanie też jest ok ... Pytanie teraz jest, jakie mogą być konsekwencje ignorowania tego błędu P1101 skoro silnik normalnie pracuje?

Powodem błędu na pewno nie jest zabawa 95/98. Producent zaleca 95. Ojciec chciał być premium i lał 98, ale to nie jest nic dobrego. Zapalający się bez innych objawów check to najczęściej czujnik powietrza w dolocie. Może nieszczelność a może po prostu bląd czujnika. Przepustnica też możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności