Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martin23

Dzięki Koledzy. To chociaż to u mnie w oryginalne. Ale przyznacie że wyglada to dość dziwnie jak nie mówiąc że tandetnie. Oczywiście bez urazy tym co się to podoba.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafmokka

Jestem posiadaczem mokki od 3 miesięcy . 1,6 cosmo . 2015 rok styczeń . Zrobiłem przegląd zaraz po zakupie ten ostatni przed końcem gwarancji . jednak tylko byłem w ASO. Jak zgłaszałem poniższe usterki to nie było reakcji .

1. stuk przy puszczaniu sprzęgła , na każdym biegu . ( temat już dyskutowany ). NIe wiem czy mam jeżdzić czy  robić coś z tym poza aso ?

2. Na zimnym , przy puszczaniu sprzęgła wpada w wibracje . Po przełożeniu napeu juz jest normlanie , dzieje sie to tylko przy zimnym silniku. po ok 2 minutach od jazdy zaczyna działac  płynnie.

3. Oczywiście włacza sie mi chyba wentylator baż coś innego jak stoje przy włączonym silniku . 

 

Pytanie o jakiegoś dobrego serwisanta w Krakowie od Mokki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,  że odpuściłeś temat jeszcze w ramach gwarancji i nie wziąłeś od nich potwierdzenia zgłaszania takich usterek.

Sprzęgła w A16XER wszystkie klekoczą, ale jest to do zrobienia i bardzo dobrze o tym wiedzą w centrali GM Poland i nie robią specjalnych problemów jeżeli ASO się do nich zwraca, ale problem z tym, żeby właśnie wymóc na ASO tę procedurę.

Są jak organ od defekacji, tylko wiadomo, trzeba przycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam - Przerabiałem już to nie raz - na 100% procent tłumik do wymiany - ja już wymieniałem 2 razy cały układ wydechowy i 2 razy tłumik drgań. Przejeżdżam 10 tys km i znowu wymiana. A co będzie po gwarancji? Nie wiem - myślę że trzeba wspólnymi siłami coś zdziałać. Wszytsko jest dobrze na gwarancji bo wymieniają- a co dalej? 

witaj. kolego wymienili ci to na gwarancjii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prawie 3000 i do tego czasu pojawiło się:

 

- niedoklejona w fabryce przednia szyba - doklejona w ASO :)

- przecieki w bagażniku - usunięte

 

- metaliczne stuki z prawego słupka B - nie usunięte, dwa podejścia w ASO, poprawa tapicerki i dalej to samo, szarpnąłem pasem aż się zablokował i przestało ale jestem pewien, że pojawi się znowu

- dudnienie z przedniej osi, prawdopodobnie lewe koło - nie usunięte jeszcze przez ASO (nie stwierdzili tego podczas jazdy), słychać to mniej więcej do 60-70km/h i na gładkiej, prostej drodze

 

Jeśli ktoś się z takimi objawami już spotkał to z góry dzięki za sugestie.

 

Także walczę dalej ;)

Nauczony doświadczeniem z użytkowaniem nowych aut nie panikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

Mokka 1.4T Cosmo 4x4  2014rok ,przejechane 39tys

 

pierwsze awarie po 3 latach;

-wymiana sprężyny pedału sprzęgła  no i jak wypada w standardzie cały wydech wszystko w ramach gwarancji koszt całości w ASO w Holandi  580 euro

post-366-0-54386100-1507281240_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności