Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Martin, takie wady jakie wymieniłeś dyskwalifikują auto. Nie odebrałbym z salonu takiego samochodu... 4mm różnice widać gołym okiem... rdza?? (no chyba, że wyszła w trakcie ekspoatacji - co świadczy o jakiejś niefachowej naprawie).

A do tego to spalanie! 11L to chyba z boksem na dachu, pełnym bagażniku i 5 osób w środku jadących w góry.

 

Czekamy w takim razie na rozwój sytuacji... Trzymam kciuki i walcz o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad rok Mońke 17000 prawie ,odpukać , ale takich wad to ja u siebie nawet nie widzę .Spalanie (mam lpg) tempomat na autostradzie 130 km/h  z klimą 9,4 litra gazu (tak mi pokazuje) a ty na benzynie 11 litrów ?. Kochany nawet jutro ja zawoź do salonu. rób raban i TO PORZĄDNY i niech wymieniają auto .Tylko chyba to wszystko musisz im udowodnić ALE  niech cie w ch..a nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest faktycznie rozwojowa i niestety myślę że skonczy się w sądzie. Jak sie odbiera nowy samochód nie sposób sprawdzić go tak dokładnie jak w domu. Po pierwszej trasie zobaczyłem w garażu rdzawe plamy na posadzce, kładę się a tam rude tłumiki. Jade do dealers a tam mówią, że to konserwacja spływa. Widzę że walą ostro. Mówię, co o tym myślę o konserwacji tłumika i za godzinę telefon , ze chcą założyć nowy cały wydech. Jadę na wymianę odbieram samochód i widzę że wymienili mi tylko końcowy. Przy czym przecieli szlifierką na samochodzie nadpalając lakier podwozia. Mówię o co chodzi, umowa była inna a oni ze sorry założyliśmy nie od tago modelu, później umawiają się na kolejną wymianę a tam mają środkowy. Mówię przecież ostatni nie jest od tego modelu a oni że to pomyłka bo okazało się że jest. Nadmieniam , iż tłumik jaki mi założyli to lepszy bym na szrocie znalazł, rdza nieudolnie zamalowana sprayem i podrapany. Normalny szok.

Odnośnie korozji dali mi kwit że wysyłają foto do fabryki i czekam 3 miesiace. Mówię że chcę analize historii, dostałem od momentu jak wiechała do dealers i 3 miesiące czekania na wcześniejszą czyli produkcja i transport.

Spalanie hm.. może że to automat ale zapewniali, że bedzie niższe. Moja a6 przy dużo wyższej prędkości miesci się w 8, i też automat.

Koledzy czy mokka ma jakieś ocynkowane blachy?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokka nie ma ocynkowanych blach. Żaden obecnie produkowany nie ma. Ale antykorozyjnie Mokka jest najlepiej zabezpieczona z obecnie produkowanych Opli.

Stosuje się inne zabezpieczenia antykorozyjne niż przed laty - od czasu produkcji Vectry C/Astry H/Zafiry B. Takie są stosowane obecnie. Musicie przyznać, że nie widać żadnych pordzewiałych Asterek III pomimo, że od 2005 produkowane, czyli już mają 12 lat. Nawet te, które mają nalot w okolicy 300.000km nie gniją.

Co do automatu - może spalać z litr więcej, ale nie aż tyle więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest faktycznie rozwojowa i niestety myślę że skonczy się w sądzie. Jak sie odbiera nowy samochód nie sposób sprawdzić go tak dokładnie jak w domu. Po pierwszej trasie zobaczyłem w garażu rdzawe plamy na posadzce, kładę się a tam rude tłumiki. Jade do dealers a tam mówią, że to konserwacja spływa. Widzę że walą ostro. Mówię, co o tym myślę o konserwacji tłumika i za godzinę telefon , ze chcą założyć nowy cały wydech. Jadę na wymianę odbieram samochód i widzę że wymienili mi tylko końcowy. Przy czym przecieli szlifierką na samochodzie nadpalając lakier podwozia. Mówię o co chodzi, umowa była inna a oni ze sorry założyliśmy nie od tago modelu, później umawiają się na kolejną wymianę a tam mają środkowy. Mówię przecież ostatni nie jest od tego modelu a oni że to pomyłka bo okazało się że jest. Nadmieniam , iż tłumik jaki mi założyli to lepszy bym na szrocie znalazł, rdza nieudolnie zamalowana sprayem i podrapany. Normalny szok.

Odnośnie korozji dali mi kwit że wysyłają foto do fabryki i czekam 3 miesiace. Mówię że chcę analize historii, dostałem od momentu jak wiechała do dealers i 3 miesiące czekania na wcześniejszą czyli produkcja i transport.

Spalanie hm.. może że to automat ale zapewniali, że bedzie niższe. Moja a6 przy dużo wyższej prędkości miesci się w 8, i też automat.

Koledzy czy mokka ma jakieś ocynkowane blachy?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja pier*** toś naprawdę wpadł .A jaki to salon gdzie się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do automatu - może spalać z litr więcej, ale nie aż tyle więcej...

No właśnie dzwoniłem do znajomego z ciekawości , ma MOKKE w automacie i on twierdzi że przy 130 na trasie mu pali ok 9 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 litrów to mi spaliła w drodze do Niemiec, jak leciałem na tempomacie 170-180.

Ciekawe ile by mi gazu zeżarła przy takiej prędkości.Latem do Niemiec jedziemy ale taka szybkość po moim zawale to chyba odpada.mh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia i namiary na salon podam dopiero po całej akcji. I oczywiście uzależnione jest to od sposobu załatwienia sporu.

Ogladałem w innym salonie mokke i jeśli chodzi o szczeliny również tragedia. A jak u Was.?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności