Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za informację.Sam mechanik w ASO sugerował kierownikowi,że to amortyzator,ale ten nie chce podjąć tematu,bo mała stacja i takie inne wymówki,żeby sobie pan jechał tam gdzie kupił samochód itp.Powiedz jeszcze,czy amortyzator podlega gwarancji.Autko ma przejechane 7.500 km.w grudniu będzie rok od zakupu.Usterka jest od wyjazdu z salonu,tylko że im teraz tego nie udowodnię,że tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne, gdzie kupione. Istotne to, że jest na gwarancji. Ma psi obowiązek podjąć naprawę, bo jest autoryzowanym przedstawicielem - łaski nie robi. Mała stacja, duża stacja - nikogo to nie interesuje. Gwarancja to gwarancja.

Możesz zażądać podjęcia naprawy pod groźbą zgłoszenia problemu odmowy naprawy gwarancyjnej do centrali GM w Warszawie.

Zawieszenie ma 2 lata gwarancji, nie podlegają gwarancji elementy eksploatacyjne podlegające naturalnemu zużyciu, np klocki, ale amortyzatory bezwzględnie podlegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Ci dziękuje za informację.Jestem zapisany na wizytę w Krakowie w ASO.Zobaczymy co wyszukaja,ale też jakieś wykręty,że amortyzatory nie podlegają gwarancji.Producent musi to zatwierdzić,nie należy mi się auto zastępcze,itd.itp.Mozna zwariować przez ten rok.Napewno napiszę co z tym wszystkim.Jeszcze raz wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Po wizycie w ASO,o której wcześniej pisałem dowiedziałem się,ze u mnie z zawieszeniem wszystko ok.A z mojego punktu widzenia i słyszenia tak nie jest.Powiedzcie,czy w każdej mocce tak słychać pracujące amortyzatory,czyli głuche gumowe stuki na nierównościach,progach itp.Wiem,że zawieszenie jest dość twarde,ale spodziewałem się lepszego komfortu.Mija rok od zakupu,a ja nie mogę się przyzwyczaić do tych stuków.Powiedzcie czy tak z tymi amorkami już jest.Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba przyszedł czas na pierwszą awarię i u mnie. Na blacie lekko ponad 25kkm. Auto stoi od kilku dni w garażu, a dziś zauważyłem pod nim plamy. Wygląda to tak:

Miał ktoś podobny problem, Arkos może spotkałeś się z takim przypadkiem w pracy ?

Będę wdzięczny za sugestię zanim auto trafi w "ręce fachowców".

 

P.S. Chyba przygotowanie do sezonu zimowego nie spodobało się Opelkowi ;)

post-390-0-29957100-1510689976_thumb.jpg

post-390-0-25365200-1510689988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Powiedzcie,czy w każdej mocce tak słychać pracujące amortyzatory,czyli głuche gumowe stuki na nierównościach,progach itp./.../.

Owszem, słyszę coś jak "gumowe" dudnienie na nierównościach, ale nie kojarzę tego z wadą amortyzatorów lecz z pracą ogumienia, przynajmniej ja  ;) Przyjmuję to za normę charakterystyczną dla twardego zawieszenia. Takie zresztą lubię i było to jednym z kryteriów branych pod uwagę przy wyborze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodniczy kapie?

Wygląda, że faktycznie płyn, w zbiorniczku poniżej połowy, próbowałem zaglądać skąd pokapuje, ale bez kanału lub podnośnika nic nie zobaczę. Ręką również nie mogę "wymacać" miejsca wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności