Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna


Gość tomlen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Automat jest super (chciałbym następne w automacie), ale klasyczny to wg mnie jest za wolny i wyje przy depnięciu. A do tego pali więcej na pewno.

Z tym spalaniem nie jest tak tragicznie. Benzyna 1,4T w automacie po przejechaniu nieco ponad 2000 km (od nowości) komputer pokazuje spalanie 7,2l/100km przy ruchu 40% miasto, 60% trasa pomiędzy 50 a 100km. Przy spokojnym operowaniu pedałem przyspieszenia biegi są zmieniane przy ok.2200 obr/min. Jeśli się przyciśnie to zmiana biegów ma miejsce powyżej 3000 albo w okolicach 4000obr/min.Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję, a i żona która głównie auto użytkuje jest bardzo zadowolona (wcześniej ani ja ani żonie nie mieliśmy doświadczeń z automatem).

Polecam. 

Pytanie do Arkosa - jakie oznaczenie fabryczne ma ta skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6T40 mają benzyniaki, diesle mają 6T45.

Dziękuję za informację. Czy masz może jakieś uwagi jeśli chodzi obsługę a, bardziej serwis takiej skrzyni? Dealer przy zakupie zapraszał mnie na wymianę oleju w okolicach 55-60tyś km i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miał rację. 60 tys km to właśnie taki okres, szacunek dla niego za precyzyjne określenie terminu - ma wiedzę, bo koncern GM w USA zaleca wymianę oleju co 30 tys mil. To ciut poniżej 60 tys km.

Obsługa taka sama jak każdego innego automatu. Jedyne novum w tej skrzyni jest takie, że napęd na mechanizm zdawczy jest za pomocą łańcucha a nie tradycyjnie w formie zębatkowej. Tak więc debilne traktowanie tej skrzyni sprowadzi awarię zdecydowanie szybciej, niż w starszej generacji oplowskich automatach - w zasadzie japońskich, bo produkował je dla Opla japoński Aisin Warner.

Serwis skrzyni sprowadza się do pilnowania poziomu oleju i jego regularnej wymiany co 60 tys. Jak auto mało jeździ, to osobiście nie osiągając tego przebiegu wymieniałbym max co 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miał rację. 60 tys km to właśnie taki okres, szacunek dla niego za precyzyjne określenie terminu - ma wiedzę, bo koncern GM w USA zaleca wymianę oleju co 30 tys mil. To ciut poniżej 60 tys km.

Obsługa taka sama jak każdego innego automatu. Jedyne novum w tej skrzyni jest takie, że napęd na mechanizm zdawczy jest za pomocą łańcucha a nie tradycyjnie w formie zębatkowej. Tak więc debilne traktowanie tej skrzyni sprowadzi awarię zdecydowanie szybciej, niż w starszej generacji oplowskich automatach - w zasadzie japońskich, bo produkował je dla Opla japoński Aisin Warner.

Serwis skrzyni sprowadza się do pilnowania poziomu oleju i jego regularnej wymiany co 60 tys. Jak auto mało jeździ, to osobiście nie osiągając tego przebiegu wymieniałbym max co 3 lata.

To cieszę się, że trafiłem na  "kumatego" sprzedawcę. Ostatnie pytanie w temacie na dzisiaj. Przy ruszaniu z dłuższego postoju czuję bardzo delikatne szarpnięcie. Czy to jest ok? Z instrukcji wynika, że mechatronika sterująca pracą skrzyni sama wykrywa dłuższy postój np. na światłach i załącza N. czy takie zjawisko jest normalne czy powinienem się niepokoić?? Jak pisałem wcześniej auto jest nowe i ma 2000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zachowanie. Tryb pełzania wyłącza się automatycznie po kilku sekundach - oszczędność paliwa i pompy oleju w skrzyni. Po puszczeniu hamulca zamyka się zawór obejściowy w pompie oleju skrzyni i nagle pojawia się ciśnienie oleju - objawia się to lekkim szarpnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności