Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna


Gość tomlen

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura... Wymiana dynamiczna polega na odpięciu chłodnicy oleju skrzyni, podłączeniu do jednego węża stałego dopływu oleju a drugiego do naczynia na wypływający olej. Jaka maszyna do tego potrzebna? Odpalasz, zasysa jednym, wypluwa drugim, przez skrzynię przelatuje 12-15l oleju i wymiana dynamiczna zrobiona. Przy wymianie statycznej spływa mniej niż połowa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym przypadku i przy takim przebiegu co uważasz za lepsze rozwiązanie drugi raz statyczną czy (ryzykować lub nie) i pokusić się o dynamiczną żeby całej olej był świeży. Facet twierdził że ryzyko jest z kanałami elektrozaworów ale w przedziale 150-200tys, jak wspomniałem statyczna była zrobiona przy 132tys pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jeżeli ktoś wymienia co 60tys systematycznie, a ja miałem pierwszą w chwili gdzie już wcześniej powinna być druga, dlatego zamierzam drugi raz zlecić wykonanie statycznej po przebiegu 5tys który już zrobiłem, żeby odświeżyć ten olej, a później co 50tys wymieniać. Jakbyś do tego się odniósł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 22:43, ArKos napisał:

Bzdura... Wymiana dynamiczna polega na odpięciu chłodnicy oleju skrzyni, podłączeniu do jednego węża stałego dopływu oleju a drugiego do naczynia na wypływający olej. Jaka maszyna do tego potrzebna? Odpalasz, zasysa jednym, wypluwa drugim, przez skrzynię przelatuje 12-15l oleju i wymiana dynamiczna zrobiona. Przy wymianie statycznej spływa mniej niż połowa oleju.

Właśnie do tego stałego dopływu jest potrzebne pompa. Zasysanie nie odbywa się z chłodnicy tylko z misy olejowej , a że przepływ jest przez chłodnice to wiadomo i efekt ssania też. Widziałem gdzieś schemat takiej maszynki ( chciałem nawet takie coś zrobić, ale stwierdziłem, że dla jednego automatu to nie warto, bo nie zamierzam mieć więcej..
.).
Są dwa przepływomierze i na podstawie przepływu oleju ze skrzyni dobierana jest przepływu pompy wtłaczającej. Generalnie to co piszesz może się udać i pewnie daje radę, ale również może się coś przytrzec i nawet tego nie zauważysz i wyjdzie za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Do podawania oleju nie jest wymagana żadna pompa. Olej jest zasysany tak samo, jak z miski olejowej skrzyni, tylko tu się zmienia punkt poboru na chłodnicę - tuż przed powrotem do misy olejowej skrzyni. Jeśli wyssa z misy to zacznie ssać z przewodu. Tylko tyle i aż tyle.

Robiłem takich wymian kilkadziesiąt, w różnych modelach skrzyń, więc z uwagi na czasokres (ponad 20 lat) nigdy nie otrzymałem żadnej informacji, że coś jest nie tak. Ba... nawet w ASO robiłem wymiany dynamiczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArKos napisał:

Bzdura. Do podawania oleju nie jest wymagana żadna pompa. Olej jest zasysany tak samo, jak z miski olejowej skrzyni, tylko tu się zmienia punkt poboru na chłodnicę - tuż przed powrotem do misy olejowej skrzyni. Jeśli wyssa z misy to zacznie ssać z przewodu. Tylko tyle i aż tyle.

Robiłem takich wymian kilkadziesiąt, w różnych modelach skrzyń, więc z uwagi na czasokres (ponad 20 lat) nigdy nie otrzymałem żadnej informacji, że coś jest nie tak. Ba... nawet w ASO robiłem wymiany dynamiczne... 

https://www.wegasklep.pl/olej-atf-w-skrzyniach-automatycznych/8786-atf-extra-automat-do-dynamicznej-wymiany-oleju-w-automatycznych-skrzyniach-biegow-szkolenie.html
 

Rozumiem że czyszczenie skrzyni też przeprowadziłeś swoją metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO czyszczenie skrzyni przeprowadza tylko przy naprawach wymagających rozbiórki i wynika to z instrukcji serwisowej.

Argument, że taka maszyna istnieje i do tego się ją wykorzystuje jest nietrafiony - totalnie nietrafiony. Takim samym argumentem ode mnie jest konieczność posiadania maszynki ciśnieniowej do odpowietrzania hamulców.

MDE3NDQ4XFJBMTA3MDUuSlBH.jpg

Oznacza to, że nie mając tej maszyny nie da się poprawnie wymienić płynu hamulcowego czy odpowietrzenia hebli? No a co z przepłukaniem układu hamulcowego?

 

Właśnie polemika dobiegła końca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności