Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna


Gość tomlen

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne zachowanie. Tryb pełzania wyłącza się automatycznie po kilku sekundach - oszczędność paliwa i pompy oleju w skrzyni. Po puszczeniu hamulca zamyka się zawór obejściowy w pompie oleju skrzyni i nagle pojawia się ciśnienie oleju - objawia się to lekkim szarpnięciem.

Dziękuję za merytoryczną (jak widzę na tym forum - zawsze) odpowiedź. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak o automacie to pociągniemy wątek...

Nowa Insignia ma mieć 8-biegowy automat - podejrzewam, że to dwusprzegłówka, czy nie? Już w 2015 pisało się, że Opel nad takimi skrzyniami pracuje, więc byłoby miło. Nie ukrywam, że czekam na takową skrzynie w Oplu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 8.03.2017 o 20:01, ArKos napisał:

6T40 mają benzyniaki, diesle mają 6T45.

Mam pytanie o potencjalną awaryjność skrzyni automatycznej. Mam nową Mokkę X 1.4T silnik D14NET, oznaczenie skrzyni w ofercie dilera: AT6.

W internecie można znaleźć informację, że w automatach 6T40 ma skłonność do pękania falisty pierścień sprężyny zespołu sprzęgieł (https://autowawer.pl/pl/kategoria/artykuly/365 oraz https://www.wyborkierowcow.pl/8-najbardziej-awaryjnych-skrzyn-automatycznych-zestawienie/).

A teraz pytania:

- czy automaty w Mokkach są podatne na jakieś typowe awarie (np. wspomniana wyżej lub inne), przy jakim przebiegu?

- jeśli tak, to czy można stosować jakąś profilaktykę (oczywiście poza wymianą oleju), która im zapobiegnie lub wykonać naprawę uprzedzającą lawinowe narastanie uszkodzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 19:28, ArKos napisał:

Nie

Taka odpowiedź fachowca cieszy, ale lekki niepokój zasiany artykułami w internecie pozostaje.

Może niektórych bywalców tego forum dotknęły awarie automatów w Mokkce i chcieliby się informacjami o nich podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Stojąc w pozycji D i na hamulcu czuję, że silnik pracuje. Nie słyszę go a czuję lekką wibrację. Obroty poniżej 1 tys.

W pozycji N silnika nadal nie słyszę i ma tej lekkiej wibracji. To jest norma czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość agatka888
W dniu 7.07.2019 o 11:06, Marekb napisał:

Taka odpowiedź fachowca cieszy, ale lekki niepokój zasiany artykułami w internecie pozostaje.

Może niektórych bywalców tego forum dotknęły awarie automatów w Mokkce i chcieliby się informacjami o nich podzielić.

 

Witam , wszystkich , mam mokkę 1.4 w automacie AT6 , przejechane 7.5 tyś km i od jakiegoś miesiąca pojawiły się stuki w skrzyni ./ stuki występowały na początku przy zatrzymaniu się i staniu na wciśniętym hamulcu ale teraz pojawiły się też w czasie jazdy/

Jak dla mnie brzmi to tak jakby skrzynia do końca nie wiedziała jaki bieg wrzucić i "miesza" . W serwisie wgrali nowe oprogramowanie ale pomogło to tylko na parę dni. Obecnie czekam na rozwiązanie problemu przez Opla. Może ktoś miał już coś takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.07.2019 o 10:38, agatka888 napisał:

Jak dla mnie brzmi to tak jakby skrzynia do końca nie wiedziała jaki bieg wrzucić i "miesza" . W serwisie wgrali nowe oprogramowanie ale pomogło to tylko na parę dni. Obecnie czekam na rozwiązanie problemu przez Opla. Może ktoś miał już coś takiego?

 

Czy problem został rozwiązany lub ma jakiś ciąg dalszy?

Jestem ciekawy, bo też mam nową Mokkę z AT6, przejechane trochę ponad 3 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności