Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna


Gość tomlen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2019 o 16:43, Rufi-30 napisał:

Witam ponownie. Problem był błahy kilka kabelków przerwanych w wiązce do skrzyni biegów. Po polutowaniu odpalił bez problemów. Dziękuję za dobre chęci i pomoc.

 

Czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie szukać tej wiązki - mam identyczne objawy, auto po lekkiej kolizji lewy przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, Arkos mam pytanie dotyczące skrzyni 6t40 mam Opla astre gtc A14NET 53 tys przebiegu i mam dziwne zachowania skrzyni. 
 

Mianowicie, jak jeżdżę jest wszystko ok, przełącza biegi płynnie redukuje tez chociaż czasami lekko szarpnie. Problem pojawi się po rozgrzaniu oleju np jak przejadę z 20-30 min. Stając na światłach i mając lewarek w położeniu D przy trzymaniu hamulca zaczyna szarpać i po kilku sekundach przestaje później znów i tak w ciągu kilkudziesięciu sekund w kółko później ustępuje. Ale zauważyłem ze jak zaczyna szarpać i przełączę w tryb manualny i jest na M1 to nie szarpie, tak samo jak dojadę do skrzyżowania na manualu i zrzuci sobie sam bieg na M1 to tez nie szarpie. 
 

Co może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, postawie na wymianę oleju i zobaczymy czy będzie poprawa.

 

A czy  masz może wiedzę czy Automatyczne skrzynie Wawer w Warszawie to warsztat godny polecenia bym mógł wstawić tam auto na dynamiczna wymianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KarolAJGTC

Sam sprawdziłem na własnej skórze ze warsztat Automatyczne Skrzynie biegów WAWER to oszuści...

Zrobiłem u nich dynamiczną wymianę w tamtym tygodniu. Nie wiem co mnie podkusiło, chyba sugerowałem się opiniami z google... Nie jestem z warszawy wiec zaufałem i wtopa po całośći. Koszt wymiany oleju 1250zł, a oleju wcale nie wymienili.

 

Po odbiorze samochodu przejżałem wszystko bo mam tak w zwyczaju i jak było nic nie odkrecane czy odczepiane, tak zostało. Żadna śruba ani od poziomu ani od zlewania oleju nie była ruszona. Węże tak samo od chłodnicy nie odczepiane, od korpusu skrzyni nie odkręcone. Wiec myśle jak oni to zrobili? Przeczekałem do dzisiaj i pojechałem na inny warsztat żeby odkręcili śrubę od poziomu oleju i zobaczyli czy był wymieniony olej czy nie. I jak się okazało to nie był, nawet stanu nie było na rozgrzanej skrzyni... Olej był czarny, nie ciemno czerwony czy różowy a zrobiłem 300 km od niby tej wymiany dynamicznej. Mechanicy powiedzieli ze po 300 km które zrobiłem od wymiany to chyba bym musiał ciagnać przyczepę 20 ton do berlina i spowrotem na 3 biegu zeby ten olej sie taki zrobił. 

 

Wściekłem się strasznie, wziąłem próbkę w słoik i niby dokument wymiany z tego całego wawra, bo nawet paragonu nie dali i pojechałem na reklamacje. Tu dopiero się zaczyna...


Pan szanownie oznajmił ze olej był wymieniony na 100% a moja skrzynia jest uszkodzona i nawet po 5 km by się taki czarny zrobił... Jak uszkodzona? W tamtym tyg była dobra, i mówił pan ze olej był przepracowany ale bez tragedii, a dzisiaj uszkodzona skrzynia? Przecież wymiana dynamiczna miała wypłukać cały syf i wymyć wszystko do okoła. Powiedziałem ze dam ten olej do eskpertyzy bo są laboratoria, oglądał go nawet rzeczoznawca z PZM i powiedział ze to jest niemożliwe i nie wiarygodne ze ten olej by sie taki stał po tych 300km. Gość w tym oszust serwisie nie przyjmował tego do wiadomości, zasłaniajac sie ta uszkodzona skrzynią i tym ze biegli sądowi i rzeczoznawcy sie nie znaja na automatach i on sam jest biegłym sądowym ale nie uczestniczy w takich sprawach. Powiedział ze może wymienić olej na reklamacji. Ja już dziekuje za taka wymiane, tak by mi wymienili ze musiałbym pewnie skrzynie druga zakładać. Wyszedłem stamtad z kwitkiem i pojechałem prosto na komisariat policji złożyć zawiadomienie. Na komisariacje w Wawrze powiedzieli ze ten warsztat ma kilkadziesiat spraw założonych z powództwa cywilnego. Przyjeli notatkę ale polecili mi zgłosić również sprawe do UOKIK. Niestety zabrakło mi czasu już dzisiaj na to, jutro składam zawiadomienie. Wyczytałem też na forach ze ludzi pooszukiwali na grube tysiące i walczą w sądzie o swoje. Może warto było by zgłośic sprawę do mediów? 

W innym warsztacie wymienli mi dzisiaj olej metodą statyczna, całkiem inny samochod. Biegi zmieniaja się płynnie i nie trzęsię na hamulcu na D jak stoje w korkach i skrzynia jest dobrze rozgrzana. Za wymiane zaplaciłem 500zł.

Naprawde bardzo duzo nerwów mnie to kosztowało i mam nadzieje ze policja i UOKIK pomoże odzyskać pieniądze z tego pseudo warsztatu.

Jeśli kogoś jeszcze spotkało coś takiego to zapraszam na priv.

Tutaj fotki jak wyglądał olej po 300 km od niby wymiany dynamicznej...

 



Omijajcie szerokim łukiem autowawer, jesli ktoś jeszcze jes poszkodowany to zapraszam na priv. 

59457292800__83FD62E9-D573-44BA-91CD-EB287E7EAB9E.JPG

IMG_2678.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KarolAJGTC napisał:

wymienli mi dzisiaj olej metodą statyczna, całkiem inny samochod.

 

W dniu 30.10.2019 o 15:04, ArKos napisał:

Olej. Poziom, jakość.

 

:)

 

Kolor oleju upewnia na 100% że nie był wymieniony.

Ja bym zrobił tak:

1. opinia rzeczoznawcy, co mam w skrzyni i w jakim stopniu zużyte

2. na podstawie opinii rzeczoznawcy wysyłam  gnojowi wezwanie do zapłaty 1250zł + koszty rzeczoznawcy

3. w wypadku odmowy zakładam sprawę z powództwa cywilnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KarolAJGTC

 

3 godziny temu, ArKos napisał:

Kolor oleju upewnia na 100% że nie był wymieniony.


 

Miał być dynamicznie wiec to już całkiem nieprawdopodobne by był taki czarny... 

 

Wczoraj mnie tak szlag trafił jak to zobaczyłem ze wymieniłem w innym warsztacie statycznie olej i robili to przy mnie a tamto bloto zlali mi do banki i mam jako dowod w sprawie. Dzisiaj byłem dzisiaj w UOKIK złożyłem skargę, dałem probke oleju i maja 30 dni żeby się tym zająć. 
 

Jeśli nie ogarną, wyślę olej do ekspertyzy plus rzeczoznawcę i założę sprawę z powództwa cywilnego. Dodatkowo zgłoszę do urzędu skarbowego bo nie dali mi oszuści paragonu ani żadnego rachunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KarolAJGTC

Musiałem pisać ręcznie, bo na kompie złe napisałem i trzeba było od nowa 😐

Może nie będzie im trzeba grafologa do odczytania tego 😄 

F462BAB0-8EAB-4605-8068-4974AF33FD5C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KarolAJGTC

@ArKos Jeszcze takie pytanie, bo jako jest to mój pierwszy automat to chciałem zapytać czy tak ma być czy wymiennik momentu już wola o wymianę.

 

Czy to sprzęgło działa poprawnie? 

 

Np jak jadę z górki lub po prostej i jadę pędem np rozpędzę się i puszczam gaz i jest poniżej 2000 obr na 4/5/6 biegu to jak dodaje gwałtownie gazu to wskakuje szybko kilkadziesiąt obrotów więcej takiego jak by uślizgi i tak jak podskoczy to jak by sprzęgło wtedy spinalo. A tak to jest tak jak by zasada wolnego koła jak w rowerze górskim. Czy to normalny objaw? Pod górkę lub pod obciążeniem tego nie ma.

Filmik tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności