Skocz do zawartości
czarny

Usterki w waszych autach

Rekomendowane odpowiedzi

Fotel wyglada na wysiedziany jak w taxi:-). A tak na powaznie(mam material)i moj wyglada nie wiele lepiej jak w 12 letniej skodzie z przebiegiem wiekszym jak moje 13tysi. Jak juz pisales robia czesci i materialy z g...litu. Sam tego doswiadczam. Moze warto wstawic do 1 aso dziesiat aut z usterkami.Ktos opisze,nagra. Dzien otwarty im zrobimy:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja własnie czekam na auto z salonu, Zapłaciłam zaliczkę i jestem przerażona, tym co piszecie. Niedługo mają mi sprowadzić nowiutką  białą mokkę cosmo z wszystkimi bajerami i z brązowym wnętrzem:)  Wchodzę w kredyt i ma wszystko działać!!!!!!! dlatego się zdecydowałam po dłuuuugim zastanowieniu i nocach nieprzespanych, To dla mnie zakup życia. Czy ktoś mnie pocieszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś otrzymałem telefon z ASO. Jest termostat, będzie uszczelniany dół, oglądną piszczącą szybę, ale dystrykt gwarancyjny odwalił na negatyw wady tapicerki foteli oraz tarcze i klocki. Podobno to wynika z naturalnego zużycia (???).

Po odbiorze samochodu będę pisał do GM. Nie po to wydaje się ponad 90 kafli, żeby po roku oglądać tapicerkę pofałdowaną tak, jak dupsko 50-letniej burdelmamy. Zdenerwowało mnie to.

Aż sie boję...bo niedługo odbieram auto z salonu i to saaaama, bo mąż za granicą i przeżywa,że nie będzie w tak ważnym dla nas dniu.. Musi być wszystko ok, bo ja się zupełnie nie znam!!!!. Mąż mi kupił,żebym miała święty spokój i żeby nie martwił się, że coś się złego dzieje , bo dajemy prawie 80 tyś!!! Jeszcze nie mam auta, a już czuję niepokój ,że będą usterki, Teraz tak mam z moim wysłużonym autem (boję się,że mi na drodze stanie) dlatego zdecydowaliśmy się na salonowe!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

Bez przesady. Mam mokkę od poltoraroku i żadnych usterek nie dostrzegam. U mnie narazie nic się nie dzieje.

To o czym koledzy i koleżanki piszą to sa drobnostki bardziej irytujące niż w jakikolwiek sposob szkodzące.

Z samochodem nic się nie dzieje. A jaki silnik zamowilas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje żeby każdy wpisywał jakie ma problemy ze swoim samochodem i czy serwis poradził sobie z naprawą.

Zaczne jako pierwszy:

- często podwyższone obroty biegu jałowego od 950 do 1100.Opinia serwisu tak ma być. :)

- włączający się wentylator chłodnicy jeszcze przed osiągnięciem prawidłowej temperatury silnika ( klima wyłączona,automatyczne sterowanie klapami nawiewu wyłączone). Serwis w bólach ale jakoś sobie poradził, na razie jest dobrze.

- metaliczne stuki podczas puszczania sprzęgła na postoju i w trakcie jazdny przy zmianie z 1 na 2 z 2 na 3.Diagnoza zaprzyjaznionego mechanika, prawdopodobnie doccisk sprzęgła.Serwis twierdzi wszystko ok.

- wycie z pod osłony paska rozrządu przy schodzeniu z obrotów od około 1100 do 700 obrotów.Diagnoza mechanika prawdopodobnie napinacz paska rozrządu.Serwis nic nie słyszy.

- stuki na nierównościach w prawym przednim kole.Serwis nic nie słyszy, luzów brak.

A miało być tak pięknie ;) .

Jestem po trzeciej wizycie w serwisie, nie stwierdzono usterek.

- obroty wzrastają ponieważ samochód przygotowuje się do urzycia systemu start&stop :lol: , co ciekawe po odpaleniu silnika od razu go wyłączam za każdym razem.

- wentylator, nie stwierdzono usterki mimo nagranego przeze mnie filmu .

- stuki przy zmianie biegów, za szybko puszczam sprzęgło :) .

- wycie w okolicy rozrządu, nic nie słyszą.

Zamierzam skorzystać z przysługującego mi prawa do rękojmi.Zastanawiam się również nad napisaniem do tvn turbo,może zainteresują się moim przypadkiem.

A zapomniałbym jest coś nowego, niby błachostka ale jest.Przeczytałem w instrukcji że licznik przebiegu dziennego powinien kasować się samoczynnie po osiągnięciu 2000km u mnie pierwszy i drugi pokazyje 2600.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

nie, no licznik przebiegu nie kasuje się automatycznie. Ja mam nabite na pierwszym od nowości 31 000 km. Dzięki temu mierze sobie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, no licznik przebiegu nie kasuje się automatycznie. Ja mam nabite na pierwszym od nowości 31 000 km. Dzięki temu mierze sobie spalanie.

Zależy jaki masz wyświetlacz i komputer pokładowy, ja mam typu Uplevel-Combi i dwa liczniki przebigu dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

ja mam ten z mojej wersji wyposażenia (Cosmo) czyli ten większy. Mam 2 liczniki przebiegu dla 2 użytkowników pojazdu. Każdy kasuje się recznie. Jeden mam ustawiony od początku, drugi kasuje co tankowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj instrukcje dział WSKAZNIKI I PRZYRZĄDY temat KOMPUTER POKŁADOWY.Dokładną stronę podam pózniej :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

Jesli dobrze rozumiem w instrukcji jest napisane, ze się kasuje codziennie.

Wiesz jak jest z instrukcja a szczególnie z jej tlumaczeniem.

Na pewno liczniki nie powinny sie kasowac samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli dobrze rozumiem w instrukcji jest napisane, ze się kasuje codziennie.

Wiesz jak jest z instrukcja a szczególnie z jej tlumaczeniem.

Na pewno liczniki nie powinny sie kasowac samodzielnie.

Tekst skopiowany z instrukcji obsługi:

Licznik przebiegu dziennego

wyświetla odległość przejechaną od

czasu ostatniego zerowania.

wskazuje odległość do 2000 km, a

następnie ponownie zaczyna

odmierzanie dystansu od 0.

Nie mam pojęcia jak do tego doszedłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

Ciekawe to co piszesz. Zerknę do mojej instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja własnie czekam na auto z salonu, Zapłaciłam zaliczkę i jestem przerażona, tym co piszecie. Niedługo mają mi sprowadzić nowiutką  białą mokkę cosmo z wszystkimi bajerami i z brązowym wnętrzem:)  Wchodzę w kredyt i ma wszystko działać!!!!!!! dlatego się zdecydowałam po dłuuuugim zastanowieniu i nocach nieprzespanych, To dla mnie zakup życia. Czy ktoś mnie pocieszy?

No to wejdę w buty dyżurnego pocieszacza  ;)

Aga, spokojnie, o problemach pisze kilku, a to nie wszyscy posiadacze moni. 

Pod wpływem wypowiedzi na forum też węszę w swojej, i może coś znajduję ale zdaje mi się, że sugerując się nimi nie do końca jestem obiektywny.

Na razie stosunek zalet do wad w mojej ma się jak 17 : 1, czyli fsw jest zadowolniooony, bardzo  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

Czarny, faktycznie jest tak napisane ale zdanie wyżej jest napisane ze wskaźnik przebiegu dziennego kasuje się ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://m.youtube.com/watch?v=CFLe7j9QRJA- stuki na postoju identyczne byly podczas jazdy( teraz gdy chlodniej po dluzszej jezdzie)

Autko 3 dzien w serwisie. Zaprowadzone na kolach. Maja zwalac dekiel od skrzyni bo cos im sie nie podoba...Ciekawe co z reszta zgloszonych usterek. Czy nalezy mi sie samochod zastepczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym roku eksploatacji powinni dać darmowy zastępczy.

Te stuki: nie masz blokady skrzyni biegów zamontowanej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest blokada.Przez 9 miesiecy byla cisza. Objaw wyatapil podczas wyjazdu nad morze,stale predkosci 120-140 plus wyprzedzanie z redukcja na 3 i but do 150km/h pod czerwone pole-inaczej tej budy nie mozna bylo rozbujac... Pozatym blokada jest na wstecznym(tak mam w skodzie i nie bylo nigdy problemow). 1-3-5 bieg cisza tylko 2 i 4. Tak czy siak cos maja robic czy z tym czy ta latajaca galka na 4biegu. W skodzie nawet podczas przegladu otrzymywalem firmowke na caly dzien(zalewscy janki).Co marka i serwis to inny zwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matko... co za tępe ASO... powiedz im żeby jakiś cymbał zdjął środkową konsolę i poprawił tulejkę na lince... Tam są 2 śrubki na malutkiego imbusa i jak są za słabo dokręcone to po czasie się luzują. Na nowo trzeba ustawić tą tulejkę z uchem do bolca blokady i tyle.  Albo przyjedź to Ci poprawię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwonie do nich rano i powiem. Oslabilem sie choc i tak przyjmuje wszystko na miekko. Takie aso tym razem autozoliborz zabki :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwonilem. Doradca przekaze ta informacje ale podobno to nie to. Odbyli jazde probna i maja zastrzezenia do pracy skrzyni. Nie wiem czy chodzi o szarpanie, kangurki, czy ruszajacy sie drazek na 4-ce. Dzrzwi mi wyregulowali juz chyba 6 raz. Samochod zastepczy moge wyporzyczyc. Kazali sie nie martwic bo gdy bedzie cos powaznego to dadza ten za free, a od 16.10 meriva w serwisie. 1 rok eksplatacji mija za tydzien-bomba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje prywatne zdanie:

Rozgrzebywanie skrzyni to ostateczność, bo stuki nawet na filmiku słychać Z GÓRY a nie z podwozia. Zastrzeżenia co do pracy skrzyni jakie są? Ty jakieś masz?

Skoro zadaniem jest wyeliminowanie stuków dobiegających z góry, a był montowany BearLock, to trzeba poprawić u góry a nie skrzynię rozbierać. Praca zajmuje ok. pół godziny i nieraz ją wykonywałem. Jestem zdania, że nie jest to dobrej klasy ASO. Konstrukcja tej blokady jest specyficzna i przy prawidłowym montażu jest tam ze 2-3mm miejsca między tą tulejką a stelażem i święcie przekonany jestem, że obija o stelaż. Metal puka o metal.

Na zdjęciach nr 21 do 25 widać tą tulejkę na lince:

http://www.layada.by/files/lock/OPEL%20ZAFIRA%20B%20(5%20i%206%20biegw,%20od%202005)%20[946].pdf

Moim zdaniem ona napierdziela o stelaż blokady i stąd ten stuk.

Instrukcja jest z Zafiry ale ta blokada jest bardzo podobna konstrukcyjnie do tej z Merivy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie liczac owych stukow, to zglaszane bylo ruszanie sie drazka na 4 biegu.Tak to biegi wchodzily ok ideal jak mazda,grupa vw to niebyl. Rowna jazda gdy dodalem ujolem gazu dzwignia wykonywala ruch. Na poczatku minimalny,pozniej okolo 3-4mm( blizej 4). Tylko raz sie spotkalem z taka sytuacja vw passat 270tys tam tez drazek sie ruszal ale ten pzebieg....Czekam na jakas informacje. Mozliwosci pojechac do nich nie mam-elastyczne godziny pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samochod do odbioru z tego co powiedziano mi telefonicznie. Rozebrali drugie auto na serwisie bo nie mogli sobie poradzic. Nie dokonca jest tak z tymi srubami bo one sa zerwane przed kradzieza-podczas montazu w serwisie tak uslyszalem. Podpieli komputer pokasowali bledy. Jest wszystko ok. Bedzie Pan zadowolony. Jak odbiore jutro(bo sam nie moge a urlop na serwis marnowac szkoda) to ocenie robote od 16.10 17:00 do 20.10 17:00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi