Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.youtube.com/watch?v=CFLe7j9QRJA- stuki na postoju identyczne byly podczas jazdy( teraz gdy chlodniej po dluzszej jezdzie)

Autko 3 dzien w serwisie. Zaprowadzone na kolach. Maja zwalac dekiel od skrzyni bo cos im sie nie podoba...Ciekawe co z reszta zgloszonych usterek. Czy nalezy mi sie samochod zastepczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest blokada.Przez 9 miesiecy byla cisza. Objaw wyatapil podczas wyjazdu nad morze,stale predkosci 120-140 plus wyprzedzanie z redukcja na 3 i but do 150km/h pod czerwone pole-inaczej tej budy nie mozna bylo rozbujac... Pozatym blokada jest na wstecznym(tak mam w skodzie i nie bylo nigdy problemow). 1-3-5 bieg cisza tylko 2 i 4. Tak czy siak cos maja robic czy z tym czy ta latajaca galka na 4biegu. W skodzie nawet podczas przegladu otrzymywalem firmowke na caly dzien(zalewscy janki).Co marka i serwis to inny zwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko... co za tępe ASO... powiedz im żeby jakiś cymbał zdjął środkową konsolę i poprawił tulejkę na lince... Tam są 2 śrubki na malutkiego imbusa i jak są za słabo dokręcone to po czasie się luzują. Na nowo trzeba ustawić tą tulejkę z uchem do bolca blokady i tyle.  Albo przyjedź to Ci poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem. Doradca przekaze ta informacje ale podobno to nie to. Odbyli jazde probna i maja zastrzezenia do pracy skrzyni. Nie wiem czy chodzi o szarpanie, kangurki, czy ruszajacy sie drazek na 4-ce. Dzrzwi mi wyregulowali juz chyba 6 raz. Samochod zastepczy moge wyporzyczyc. Kazali sie nie martwic bo gdy bedzie cos powaznego to dadza ten za free, a od 16.10 meriva w serwisie. 1 rok eksplatacji mija za tydzien-bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prywatne zdanie:

Rozgrzebywanie skrzyni to ostateczność, bo stuki nawet na filmiku słychać Z GÓRY a nie z podwozia. Zastrzeżenia co do pracy skrzyni jakie są? Ty jakieś masz?

Skoro zadaniem jest wyeliminowanie stuków dobiegających z góry, a był montowany BearLock, to trzeba poprawić u góry a nie skrzynię rozbierać. Praca zajmuje ok. pół godziny i nieraz ją wykonywałem. Jestem zdania, że nie jest to dobrej klasy ASO. Konstrukcja tej blokady jest specyficzna i przy prawidłowym montażu jest tam ze 2-3mm miejsca między tą tulejką a stelażem i święcie przekonany jestem, że obija o stelaż. Metal puka o metal.

Na zdjęciach nr 21 do 25 widać tą tulejkę na lince:

http://www.layada.by/files/lock/OPEL%20ZAFIRA%20B%20(5%20i%206%20biegw,%20od%202005)%20[946].pdf

Moim zdaniem ona napierdziela o stelaż blokady i stąd ten stuk.

Instrukcja jest z Zafiry ale ta blokada jest bardzo podobna konstrukcyjnie do tej z Merivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczac owych stukow, to zglaszane bylo ruszanie sie drazka na 4 biegu.Tak to biegi wchodzily ok ideal jak mazda,grupa vw to niebyl. Rowna jazda gdy dodalem ujolem gazu dzwignia wykonywala ruch. Na poczatku minimalny,pozniej okolo 3-4mm( blizej 4). Tylko raz sie spotkalem z taka sytuacja vw passat 270tys tam tez drazek sie ruszal ale ten pzebieg....Czekam na jakas informacje. Mozliwosci pojechac do nich nie mam-elastyczne godziny pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod do odbioru z tego co powiedziano mi telefonicznie. Rozebrali drugie auto na serwisie bo nie mogli sobie poradzic. Nie dokonca jest tak z tymi srubami bo one sa zerwane przed kradzieza-podczas montazu w serwisie tak uslyszalem. Podpieli komputer pokasowali bledy. Jest wszystko ok. Bedzie Pan zadowolony. Jak odbiore jutro(bo sam nie moge a urlop na serwis marnowac szkoda) to ocenie robote od 16.10 17:00 do 20.10 17:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności